Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2009, 06:40   #1
doq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

Dzień doberekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam małe zmartwienie. Aktualnie smigam Focusem Ghia 2.0 benzyna, fajne autko i jak na razie nie posiadam z nim żadych problemówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale iż rodzina mi się powiększa planuje zakupić Forda Mondeo 2.2 TDCi 155 Titanium X z 2006 roku. problem w tym że chodzą mnie słuchy że ta maszynka ma wadliwe sprzęgło które się sypie w niewyobrażalnym tempie.

A więc czy ktoś jest w stanie mnie poratwać odpowiedzią, czy to prawda czy fałsz z tym sprzęgłem, i mam nadzieje rozmyć moje wątpliwości. Kolejna sprawa to jeśli jest naprawdę tak awaryjne to ile mże kosztować reanimacja takiego sprzęgła??

Dzieki za wysłuchanie zrospaczonego i czekam na szybkie odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SzacuneczekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

doq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 09:51   #2
DJKOLO
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Postów: 36
Domyślnie Re: Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

nie zachowuj się jak baba na wsi a co będzie ktoś mówi że sprzęgło inny ci powie że zawieszenie a ja ci powiem że zobaczysz jak kupisz nie można sugerować się opiniami bo awaryjność samochodu zależy w znacznym stopniu do użytkownika ktoś jeździ po dziurach to zawieszenie często robi a jeszcze wstawia nie oryginalne części albo nie daj Boże ze złomu . Jak naprawia u pseudo mechanika też tak jest .Zamierzasz kupić auto trzy letnie -jak masz kasę to na co czekasz . mam mondeo 10 letnie wcześniej miałem eskorta 20 letniego i maluchy tam to była jazda . Nie sugeruj się że jakieś sprzęgło siada ale to jest moje zdanie .I jeszcze jedno jak ktoś sprzedaje to wie co sprzedaje a ty zawsze kupujesz kota w worku.
DJKOLO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 10:24   #3
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Re: Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

jak pada to nie tyle sprzęgło co koło dwumasowe, a przy okazji jego wymiany robi się też sprzęgło. jest to problem większości mocniejszych diesli na rynku i dużo tu zależy od poprzedniego właściciela auta (jego stylu jazdy)
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 10:46   #4
energy52
ford::average
 
Avatar energy52
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 99
Domyślnie Re: Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

Kolega Jagrall ma "kupę racji w tym ustępie". Padają koła dwumasowe i warto wówczas wymienić sprzęgło przy okazji.. Ale to i tak nic w porównaniu z częstotliwością padania dwumasówek w Avensisach. Nie wiem czy 3 tysiące starczą, ale musisz się z tym liczyć.
__________________
Nowe części do Forda

www.autoford.pl
energy52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 14:41   #5
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

Wadliwe sprzęgło?
Bosz kto takie bzdury naopowiadał...
Padają to owszem ale koła dwumasowe. Tyle że tak samo jak w każdej innej wersji silnikowej po ok 100-140 tys. km
Bo na mniej więcej takie przebiegi są liczone. Poza tym dużo w tym przypadku zależy od kierownika jak będzie ostro deptał to wiadomo że się żywotność części skróci.
Ale tak czy siak nie ma co płakać 2.2TDCI się pod tym względem od 2.0TDCI nic nie różni (o żywotności mówię bo nie wiem czy koło zamachowe i sprzęgło jest takie same jak w 2.0).
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 20:02   #6
doq
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Re: Wadliwe sprzęgło!!-czy to prawda że się sypie??!!

Czyli po tych 100-140 tyś. trzeba się liczyć że trzeba te kółka deumasowe wymienić a przy okazji sprzęgło tak?

Jeszcze jedno po czym można poznać że te kółka padają jakie symptomy widać? Przykładowo twardy pedał sprzęgła, stukanie, jakeś bicia, jak to poznać?
doq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.