Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2009, 15:37   #1
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Tulejki czy Wahacze??

Witam!
Koledzy proszę o poradę!
Przymierzam się do remontu tylnego zawieszenia wiem że na pewno do wymiany mam tuleje wahacza wzdłużnego. Jak pojechałem do mechanika w tej sprawie powiedział że lepiej by było wymienić wszystkie tuleje bo nie wyglądają najlepiej (razem jest ich 14), dodał jeszcze że jest z tym dużo roboty i koszty spore. Do tulejek trzeba jeszcze dokupić śruby bo większość jest zapieczona i trzeba ciąć.
Zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej kupić komplet wahaczy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (może ktoś zakładał tej firmy i coś o niej powie)!
Auto było jeżdżone cały czas w Polsce także zawieszenie może by trochę wystukane!
Co byście zrobili tulejki czy wahacze? A może tylko część tulejek wymienić?

pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 16:24   #2
ciaptak
ford::average
 
Avatar ciaptak
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Skąd: Konin/Poznań
Model: [Mk1] Focus 3d
Silnik: 1.8tddi 90Km
Rocznik: 10.2003
Postów: 71
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Poruszyłeś ciekawy problem, z tego co czytałem w historii to nikt tego chyba nie zakładał. Temat mnie ciekawi bo stoję dokładnie przed takim samym wyborem. Tulejki czy te wahacze? Z tulejkami może być problem bo jeśli gniazdo w wahaczu jest wyrobione to będzie stukać dalejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem w tym, że nie ma żadnych opini o tym zestawie...
ciaptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 16:39   #3
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

No właśnie ja też nie znalazłem nigdzie opinii na temat tego zestawu.
A o wytartych gniazdach w wahaczach też się trochę oczytałem - powodowało to stukanie lub piszczenie nowych tulejek.
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 16:41   #4
ciaptak
ford::average
 
Avatar ciaptak
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Skąd: Konin/Poznań
Model: [Mk1] Focus 3d
Silnik: 1.8tddi 90Km
Rocznik: 10.2003
Postów: 71
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

No właśnie, a ja mam teraz charakterystyczne popiskiwanie jak autko podskakuje na kostce. Nie chcę wywalić kupe kasy i mieć dalej takie dźwięki...
ciaptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 18:15   #5
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Cytat:
Napisał pawello99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może tylko część tulejek wymienić?
Wymień tylko te co luz mają.
Cytat:
Napisał pawello99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A o wytartych gniazdach w wahaczach też się trochę oczytałem - powodowało to stukanie lub piszczenie nowych tulejek.
Ktoś widocznie bzdury pisze bo do głównych wahaczy trzeba użyć prasy albo dużego imadła żeby to wyciągnąć i ponownie wcisnąć.
Cytat:
Napisał ciaptak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
charakterystyczne popiskiwanie
To wina poprzecznych tych krótkich wahaczy,jak tulejka wewnętrzna padnie to wahacz przesuwa się i trze o belkę i piszczy.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 18:58   #6
ciaptak
ford::average
 
Avatar ciaptak
 
Zarejestrowany: 06-08-2008
Skąd: Konin/Poznań
Model: [Mk1] Focus 3d
Silnik: 1.8tddi 90Km
Rocznik: 10.2003
Postów: 71
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Czy w takim wypadku wystarczy wymienić tuleje czy trzeba cały wahacz? Podobno te zamienne tuleje nie trzymają wymiarów i lubią się wysuwać...
ciaptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 19:23   #7
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Cytat:
Napisał ciaptak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno te zamienne tuleje nie trzymają wymiarów i lubią się wysuwać...
Bo wahacz np.poprzeczny to kawałek blachy zawiniętej i ma małą powierzchnię trzymania tej tulejki i trzeba dla pewności cyknąć migomatem albo spawarką.Np. te są dobre bo mają boki zarobione.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 20:01   #8
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Cytat:
Napisał pawello99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tulejek trzeba jeszcze dokupić śruby bo większość jest zapieczona i trzeba ciąć.
Zapieczone śruby to tylko te mimośrody,resztę odkręca się ZA śrubę NIE nakrętkę bo nakrętki są zgrzane do zawieszenia.Widziałem takich mechaników że klucze łamali,cieli a okazało się że to w palcach się odkręca.Tak samo amortyzatory [kombi] odkręca się za śrubę.Po założeniu tulejek zakręca się na mocno dopiero jak auto stoi na kołach.Nie dawno wymieniałem 4 tulejki + śruby mimośrodowe[220tyś]a mówią że bardzo awaryjne zawieszenie .Po wymianie tulejek czy wahaczy konieczne ustawienie zbieżności,radzę od przy okazji wymienić mimośrody ułatwi to ustawienie,te śruby przeważnie nie dają się ruszyć.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2009, 15:37   #9
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Tulejki czy Wahacze??

Witam.

Przez zmianą forum był post na temat naprawy zawieszenia. Zastosowany był zestaw na całe zawieszenie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Opisane było co i jak robić żeby za dużo nie zniszczyć. Na pewno nie były wymieniane wahacze.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.