Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2012, 11:22   #1
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Przygasające światła

Od pewnego czasu zauważyłem, że światła mijania lekko przygasają i ponownie rozjaśniają się podczas jazdy. Jest to związane z uruchamianiem różnych urządzeń lub zmiana obrotów silnika. Np. ostatnio w czasie nocnej podróży mogłem obserwować, że światła lekko przygasały gdy włączałem podgrzewanie przedniej szyby. Domyślam się, że nawala jakiś regulator napięcia czy cos w tym stylu (nie jestem elektrykiem). A może problem z masą? Czy zdarzyły się wam podobne objawy? Jak wyglądała naprawa?

Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 11:43   #2
picok
ford::amateur
 
Avatar picok
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: Zakopane
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCI 140
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przygasające światła

Jest to całkowicie normalne zjawisko, które możesz i zaobserwować nawet w domu, gdy włączysz jakiś odbiornik prądu, który pobiera go dużą ilość, światło na ułamki sekund przygasa. Jeśli dobrze pamiętam fizykę jest to kwestia chwilowego obniżenia natężenia prądu. No chyba że światła w ogóle przygasają dopóty dopóki nie nie odłączysz dodatkowych źródeł poboru prądu, bo w takim razie oznaczało by to, że twój akumulator już nie daje rady
picok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 11:50   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Przygasające światła

Cytat:
Od pewnego czasu zauważyłem, że światła mijania lekko przygasają... gdy włączałem podgrzewanie przedniej szyby Czy zdarzyły się wam podobne objawy? Jak wyglądała naprawa?
Mam to samo w Maxie i miałem to samo w Galaku....jak włącze ogrzwanie szyb,zadziała abs czy esp lekko przygasają na sekunde światła - to chyba normalna sprawa w każdym aucie.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 12:20   #4
Hit
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: Przygasające światła

Światła przygasają tylko trochę, tak więc wygląda na to, że wszystko jest OK. Dziękuję za szybką odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 12:40   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Przygasające światła

No minimalnie,taki sam efekt "przygaszania" można zobaczyć jak mamy zamknięte szyby a pociągamy za klaw zamykania szyb do góry...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 13:03   #6
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Przygasające światła

Czasem dochodzi do tego lekkie wahnięcie obrotów w dół, jeśli obciążenie jest istotne (większy pobór prądu to obciążenie dla alternatora a to obciążenie dla silnika)
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 21:20   #7
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie lekko przygasające światła

Witam, może nie potrzebnie panikuję, ale zaobserwowałem lekko przygasające-mrugające światła mijania oraz pozycyjne, myślałem , że to złudzenie ale wysiadlem z auta i wpatrywałem się w lampy i faktycznie lekko jakby delikatnie-co jakiś czas- zmieniają jasność świecenia. Nie wiem, czy też tak macie, bo normalne raczej to nie jest.
Wyłączyłem wszystkie dodatkowe odbiorniki typu podgrzewanie foteli, radio itp, pozostawiłem tylko światła mijania, a wahnięcia jasności nadal wystepują, nie wiem być może to dodatkowe podgrzewanie ( nie mam webasto) tyle pobiera , że są spadki napięć?

Ostatnio edytowane przez CARISMA ; 14-11-2013 o 07:28
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 13:02   #8
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Przygasające światła

jestem po wizycie u elektryka, wygląda na to, że w akumulatorze padła jedna cela, generalnie autko odpala od strzała, ale przy rozruchu napięcie na chwilkę spada do 5 V, na wykresie widac pulsujące napiecie ładowania o minimalnej amplitudzie, podobno padnięta jedna cela daje taki efekt pulsujących świateł. Wymienie aku to dam znać- jeżdże jeszcze na oryginale.
PS. Nie mam kodu do radia, planuję podłączyć kablami do klem inny aku na czas podmiany dla podtrzymania napięcia, czy kabel klemy (-) jest na tyle długi aby przysunąć do siebie aku w celu podłączenia dodatkowego kabla przed zdjęciem klemy?
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 17:09   #9
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Przygasające światła

Akumulator w Maxie to nie pudełeczko od zapałek i kable raczej ci nie starczą .
Musisz sobie sporo przedłużyć żeby nie stracić zasilania .
Co do kodu radia to musisz sobie to zorganizować .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.