Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2010, 08:50   #81
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Może kogoś zainteresuje - "fabryczne" światła dzienne przy żarówkach H7.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mnie udało się włączyć, ale mam mały skutek uboczny (niekoniecznie związany ze światłami).

kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2010, 22:04   #82
damczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Witam,

przeczytałem dokładnie wątek o światłach dzeinnych i mam pytanie. z tego co piszecie to przy xenonach i światłach auto powinno to zadziałać. Tyle że większość pisze że przekładała przekaźnik z ukł. paliwowego. u mnie przekażnik od ukł paliwowego nie pasuje we wskazane miejsce (inny rozstaw nóżek itd). Jaki muszę zastować przekaźnik żeby to zadziałało.
damczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 13:00   #83
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Mam trochę wolnego więc chciałem sprawdzić, czy u mnie zadziała. Niestety kicha. Po pierwsze nie mam przekaźnika na pompę paliwa (może temu, że TDCi), więc musiałem go czymś zastąpić. Miałem tylko przekaźnik zwierny, może powinien być rozwierny. Ale większy problem się pojawia po włożeniu bezpiecznika w poz.71. Bez włożonego kluczyka do stacyjki po przekręceniu przełącznika świateł auto ożywa. Zapalają się kontrolki tak jak przy przekręceniu kluczyka w do pozycji II (nawet od systemów których nie mam, np. ESP). Po chwili gasną, zostaje tylko czerwona strzałka (może mnie ktoś oświeci co oznacza bo jakoś nigdzie nie znalazłem) i standardowo te, które świecą do momentu odpalenia silnika. Ponadto komputer zgłasza błąd nieprawidłowego działania hamulca automatycznego. Miał ktoś coś takiego, czy mój jest taki wyjątkowy? :) Wpływ na takie zachowanie ma może fakt, że miałem zmienianą skrzynię biegów z automatycznej na manual. Ja sobie chyba odpuszczę światła dzienne. Obywałem się bez nich w poprzednim aucie, więc i teraz przeżyję.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2010, 15:18   #84
pawkrzem
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-10-2008
Skąd: Kielce
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 116
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

Czerwona strzałka zapala się po przekroczeniu maksymalnych obrotów silnika i ma ostrzegać przed zniszczeniem silnika.
pawkrzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 19:44   #85
lastal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2010
Model: C-MAX
Silnik: 1,8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Swiatła dzienne w C-Max'e

w C MAX CIEKAWIE WYGLĄDAJĄ LAMPY W PIONIE
lastal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 17:31   #86
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Witam,

Dzisiaj miałem okazje grzebać w C-Maxie 1.8 TDCI z 2005 roku.
Byłem dwa razy w ASO i przyznam, że oczekiwałem więcej po nich,

Łopatologicznie może ktoś mi objawi:

Mamy skrzynkę bezpieczników:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z bezpiecznikami niema filozofii, pierwsza wolna od prawej w 1 i 2 rzędzie.
Gorzej z przekaźnikiem. W C-Maxie którego miałem pod ręką był tylko ten duży przekaźnik - no ale domniemywam , że to nie on odpowiada za światła dzienne.
Nad nim i pod nim mamy dwa wolne miejsca, na znanym portalu aukcyjnym są skrzynki z przekaźnikiem prostokątnym pomiędzy dużym kwadratowym a bezpiecznikami. To takowy należy dokupić/ przemontować celem sprawdzenia?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli taki z pomaranczowym/zółtym paskiem jest tym poszukiwanym?
__________________
---

Ostatnio edytowane przez hellix ; 18-02-2011 o 17:36
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 19:12   #87
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Prawdopodobnie tak, na forum jest napisane że ma to być relay R15. Jeżeli dobrze widzę to na 1wszym zdjęciu jest napis R15. Ja niedawno taki kupowałem, z aukcji za 20zł. U mnie (auto po lifcie) jest niestety inna skrzynka bezpieczników. Mam takie gniazda na R15 i R19. Gniazdo R15 jest wykastrowane, brak styków, bezpiecznik wchodzi bez żadnych oporów. W R19 wchodzi z oporem dodatkowo widać styki gniazda. Nie wiem, może w wersji po FL za dzienne odpowiada R19 (taką mam malutką nadzieję). Nie miałem jeszcze czasu na sprawdzenie.Dodatkowo w mojej skrzynce nie ma innych gniazd na przekaźniki.
Poniżej zdjęcie skrzynki bezpieczników c-maksa po fl (w skrzynce siedzi właśnie jeden w gnieździe R15)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1440847432.jpg (83.6 KB, 578 wyświetleń)
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 21:26   #88
adamski007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: śląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Próbowałem wszystkich sposobów z forum ale nic nie działa. Studiowałem schematy itd.
Ale najlepszym sposobem było dostanie się do wyłącznika świateł.
Na wyłączniku +12V idzie na przewód zielono-czarny, który idzie na cewkę przekaźnika z świateł mijania. Wystarczy podać +12V w pozycji „ZERO” przy włączonym zapłonie (pozycja II). Ja skorzystałem z przewodu zielono-czerwonego. Po drodze wpiąłem diodę żeby spolaryzować przepływ prądu.
Efekt: wyłącznik światła na „zero” przy przekręconym kluczyku na II - zapalają się (tylko) światła mijania (jazda dzienna) i można zapalić silnik. Po wyłączeniu silnika gasną światła.
Nie musimy pamiętać o przekręcaniu pokrętła do świateł. Po zmroku musimy włączyć ręcznie światła.

Sumując wystarczy jeden „mostek” i mamy światła do jazdy dziennej na istniejącej instalacji bez zakładania drogich lamp diodowych.
U elektryka chcieli 150 PLN.
adamski007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 10:13   #89
marrem
ford::beginner
 
Avatar marrem
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Zmieniajac troche temat... nakaz jazdy z wlaczonymi swiatlami mijania 24 h na dobe zostal zaskarzony do Trybunalu Konstytucyjnego takze moze juz nie dlugo bedziemy smigac latem bez podswietlania asfaltu.
Tutaj info: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Wyłącz światła - włącz myślenie

http://bezswiatel.4.pl/
marrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2011, 11:11   #90
adamski007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: śląskie
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Światła dzienne w naszych autach

Na razie musimy jeździć na światłach a moja prosta modyfikacja pozwala zapomnieć o załączniu świateł. Świecą się tylko światła mijania, cała reszta jest zgaszona.

Co do bezpieczeństwa to uważam, że samochody są bardziej widoczne przy włączonych światłach czy to dla pieszego, czy dla drugiego kierowcy. Dla mnie zapalone światła oznaczają, że pojazd jest w ruchu i szczególnie trzeba uważać.

Musimy czy nie ja mam zapalone światła.
adamski007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max drl , c-max światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.