Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2011, 08:30   #1
Sohff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 15
Post Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Przedwczoraj w moim c-max-ie 2.0 (2004r) na desce zapaliła mi się kontrolka silnika. Po podpięciu pod komputer okazało się że do wymiany jest świeca żarowa na cylindrze "A".

I tutaj zaczyna się problem ponieważ według informacji z jakie otrzymałem w serwisie forda wymiana świec w tym modelu kosztuje 2500 zł + części, ponieważ podobno aby dostać się do nich to trzeba wymontować cały silnik. Ponoć świece umieszczone są w tylnej części silnika i nie ma możliwości aby dostać się do nich od góry. Faktycznie po zdjęciu osłony silnika świec ani przewodów nie widać.

Proszę o info czy ktoś z was miał do czynienia z wymiana świec żarowych i czy rzeczywiście jest to aż taki problem. Nie chce mi się wierzyć w to że żeby wymontować świece trzeba wykręcać cały silnik przecież jest to część eksploatacyjna tak jak filtry które co jakiś czas się wymienia.

Z góry dzięki za pomoc

Sohff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 12:15   #2
Kalin7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Witam,

W moim c-maxie przepaliły się świece i wyskoczył błąd "usterka układu sterowania". Z tego co pamiętam do wykręcenia świec trzeba było zdemontować podszybie.

Niestety okazało się że kawałek jednej świecy został w głowicy i trzeba było ją zdjąć. Przy okazji wymieniłem rozrząd, uszczelkę pod głowicą uszczelki pod wtryskami. Koszt z robocizną 2000zł, oczywiście w tym koszt 4 świec (wymieniłem wszystkie, aby mieć spokój).

2500zl za sama wymianę świec to dużo, ale rozumiem że to cena serwisu Forda.
Kalin7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 13:14   #3
grzeny_75
ford::beginner
 
Avatar grzeny_75
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus C-MAX FX GOLD
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Witam serdecznie, tej zimy podjąłem decyzje o wymianie świec żarowych w swojej Foczce 2.0. Świece zakupiłem na allegro cena około 230 pln wraz z przesyłką, robocizna w warsztacie ok. 320 pln. W moim przypadku okazało się że jedna świeca była uszkodzona a działają one podobno parami czyli nie paliły dwie. Po dokonaniu wymiany autko zaczęło odpalać o wiele lepiej.
Pozdrawiam Grzegorz.
grzeny_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 14:01   #4
beren1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Nakło nad Notecią
Model: FFI 1.8 TDCI KOMBI
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Za robocizne 320 , może i dużo jednak tam jest troszke roboty, ale 2000k to poprostu niewiarygodne. Ja za NGK po zniżkach płaciłem 33zł od sztuki, wymieniałem sam, ale w foce jest łatwe dojście. Masakra te ceny w aso, masakra.
beren1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 15:34   #5
Sohff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 15
Post Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Cytat:
Napisał beren1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za robocizne 320 , może i dużo jednak tam jest troszke roboty, ale 2000k to poprostu niewiarygodne. Ja za NGK po zniżkach płaciłem 33zł od sztuki, wymieniałem sam, ale w foce jest łatwe dojście. Masakra te ceny w aso, masakra.
320 jest do zaakceptowania. Myślę że nawet za 500 było by O.K.

Jutro jadę do kilku warsztatów na rekonesans, zobaczymy co powiedzą.

Dzisiaj dzwoniłem do kilku mechaników w tym temacie i wszyscy byli zdziwieni że trzeba silnik demontować, więc mam nadzieje, że faktycznie u zwykłego mechanika będzie taniej.

Ja kupiłem już świece BOSCH-a (40zł/szt)

Od razu mam jeszcze jedno pytanie.
Czy są przy przy świecach żarowych jakieś uszczelki?

Pytam bo przeczytałem gdzieś że przy wymianie świec należy też wymienić uszczelkę na kołnierzu świecy ????
Sohff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 16:55   #6
Jkostek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Krakow
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

W grudniu 2009 zapłaciłem za wymiane u znajomego mechanika 200zł robocizny.Chłop sie męczył 5 godzin a klął przy tym niemiłosiernie?
Jkostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 17:20   #7
Sohff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Cytat:
Napisał Jkostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W grudniu 2009 zapłaciłem za wymiane u znajomego mechanika 200zł robocizny.Chłop sie męczył 5 godzin a klął przy tym niemiłosiernie?
A pamiętasz jak to robił? tzn czy wystarczyło zdjęcie podszybia czy jednak musiał robić coś więcej?
Sohff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 19:41   #8
Jkostek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Krakow
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Cytat:
Napisał Sohff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A pamiętasz jak to robił? tzn czy wystarczyło zdjęcie podszybia czy jednak musiał robić coś więcej?
Z tego co pamiętam to rozebrał całe podszybie.Swiece wkręcał pomagając sobie lusterkiem bo nie mógł zlokalizowac otworów?
Jkostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 20:21   #9
IBAN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Witam,
miałem niewatpliwą "przyjemność" wymieniać te świece samemu. 6h pracy i stek przekleństw na inżynierów Forda i PSA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.świece wymyślili sobie na 1/3 wysokości bloku silnika idealnie zasłonięte aluminiową ruką prowadzącą do EGR. Do wymiany potrzeba zdemontować podszybie, rozpiąć kilka kostek wymontować EGR z aluminiową rurką łączącą i jesteśmy przy świecach. Żeby nie było za wesoło są umiejscowoione głęboko w gniazdach więc żeby je wykręcić lustereczko jest potrzebne.
IBAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2011, 06:26   #10
Sohff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-05-2011
Skąd: Sosnowiec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana świec żarowych i koszty z tym związane.

Cytat:
Napisał IBAN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
miałem niewatpliwą "przyjemność" wymieniać te świece samemu. 6h pracy i stek przekleństw na inżynierów Forda i PSA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.świece wymyślili sobie na 1/3 wysokości bloku silnika idealnie zasłonięte aluminiową ruką prowadzącą do EGR. Do wymiany potrzeba zdemontować podszybie, rozpiąć kilka kostek wymontować EGR z aluminiową rurką łączącą i jesteśmy przy świecach. Żeby nie było za wesoło są umiejscowoione głęboko w gniazdach więc żeby je wykręcić lustereczko jest potrzebne.
Przywracasz mi wiarę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj jadę do warsztatu zobaczę co mi powiedzą.

Czy po wymontowaniu świec były(widziałeś) tam jakieś uszczelnienia typu podkładka miedziana lub coś w tym stylu?
Sohff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.