Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2011, 20:33   #11
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Regenerowane wtryski na których zrobiłem już 130.000km (ostatnio byłem na testach na maszynie probierczej - Prawie jak nowe)
były..:
Oczyszczone mechaniczną szczotą. Wyczyszczone pod wysokim ciśnieniem na maszynie probierczej. Następnie została wymieniona końcówka i zaworek.
Po zamontowaniu został wpisany jeden ten sam kod dla wszystkich 4 wtryskiwaczy który pochodził z innego ale z tego samego rocznika.
- Widziałem to na własne oczy

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 21:07   #12
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Cytat:
Po zamontowaniu został wpisany jeden ten sam kod dla wszystkich 4 wtryskiwaczy który pochodził z innego ale z tego samego rocznika.
- Widziałem to na własne oczy
Brawo...tylko pogratulować. Lepiej już było wpisać same zera.

Zakodowałem dla testu IDS u Heko swoje stare wtryski, które jeżdzą już 180tyś, w zasadzie to wpisałem te same kody i powiem Wam, że cisza bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gładka praca, gładkie zapalanie...coś mi się wydaję, że wraz z przebiegiem ten kod zanika w ECU. Chociaż po podpięciu one widniały w ECU.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 01:41   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Cytat:
Napisał audi80jettronic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt dla detalisty jest od 280zł do 490zł,lecz mając zniżki 40%,które mam można zaryzykowac
Cytat:
Napisał audi80jettronic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt 2tyś za 4ry sztuki
to masz te zniżki czy nie? bo przy 40% powinieneś zapłacić 1100-1200 zł a nie 2000.
i czy na prawdę w fordzie można coś takiego kupić? bo coś mi się wydaje że oni nie bawią się w samodzielne naprawy wtryskiwaczy tylko wymieniają na nowe lub regenerowane przez delphi.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 09:18   #14
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brawo...tylko pogratulować. Lepiej już było wpisać same zera.
Niestety z moich nie dało się wpisać bo kody były niewyraźne, co jak widać jednak nic nie zmienia jeśli chodzi o programowanie. Przez parę dni metalicznie chodził i potem było już wszystko ok.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 20:30   #15
lisutychy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 115 2.tdci
Rocznik: 2003
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Witam
U mnie po regeneracji wtrysków pali na dotyk, ma równe obroty, nie kopci,nie klekota ,ale drażni mnie twarda praca wtrysków ,tylko podczas przyspieszania dźwięk przypomina takie metaliczne tyrkotanie, nie za głośne ale jednak, na biegu jałowym jak przegazowuje to nie słychać tego .Mechanik powiedział ze po godzinie jazdy powinno to ucichnąć samo, przejechałem już ze 300 km i dalej to słychać. Zostawiłem autko u mechanika zęby to sprawdził i powiedział ze po regeneracji wtryski będą tak chodzić i on teraz nie widzi problemu.
Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy możliwe ze nie zrobił mechanik mi samoadaptacji?
lisutychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 21:05   #16
CristoffC
ford::beginner
 
Avatar CristoffC
 
Imię: Ziutek
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk3; focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI; 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Cytat:
Napisał lisutychy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
U mnie po regeneracji wtrysków pali na dotyk, ma równe obroty, nie kopci,nie klekota ,ale drażni mnie twarda praca wtrysków ,tylko podczas przyspieszania dźwięk przypomina takie metaliczne tyrkotanie, nie za głośne ale jednak, na biegu jałowym jak przegazowuje to nie słychać tego .Mechanik powiedział ze po godzinie jazdy powinno to ucichnąć samo, przejechałem już ze 300 km i dalej to słychać. Zostawiłem autko u mechanika zęby to sprawdził i powiedział ze po regeneracji wtryski będą tak chodzić i on teraz nie widzi problemu.
Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czy możliwe ze nie zrobił mechanik mi samoadaptacji?
A zakodował nowe wtryski w sterowniku - mnie po wymianie wtryskiwaczy mechanik wysłał do ASO w celu zakodowania wtrysków. Na kodowanie musiałem poczekać kilka dni (na wizytę) przez te kilka dni jak jeździełm na nie wkodowanych to odgłos ich pracy był taki własnie metaliczny. Po wkodowaniu wtryskiwaczy przejechałem jakieś 30 km (wykanała sie samoadaptacja) i odgłos wtryskiwaczy powrócił do normy.
CristoffC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 21:15   #17
lisutychy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 115 2.tdci
Rocznik: 2003
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

CristoffC- rzekomo zakodował te wtryski, ale może powinienem zrobić samoadaptacje na biegu jałowym te 30 min? Zamiast normalnie jeździć?
lisutychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 21:21   #18
CristoffC
ford::beginner
 
Avatar CristoffC
 
Imię: Ziutek
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk3; focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI; 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 27
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Kod wtryskiwacza to tak na prawdę jest jego charakterystyka od której sterownik liczy korekty podczas samoadaptacji. Rzeczywiście po wkodowaniu należy wyzerowac sterownik (np. odłączając akumulator na kilkanascie minut) i przeprowadzić adaptację (czyli kilka minut pracy na biegu jałowym, potem jazda co najmniej 8 km).
CristoffC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 21:25   #19
lisutychy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tychy
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 115 2.tdci
Rocznik: 2003
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Zrobię adoptacje jutro i dam znać czy pomogło. Dzieki za odpowiedz Cristoff
lisutychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2011, 13:22   #20
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wtryski-regeneracja i konsultacja

Ta...kolejny problem kodować czy nie kodować? Ja nie wiem, czy to aż tyle kosztuje w porównaniu do szkód? Polecam jednak zakodować, chyba, że chcesz sprawdzić co się stanie bez kodów...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.