Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2015, 15:37   #11
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na poluzowanym korku płyn nie osiągnie wiekszej temperatury jak 98 stopni. To skąd się bierze u Ciebie temperatura 122 stopnie, ??
Bo czujnik mierzy temperaturę głowicy a nie cieczy chłodzącej.

Bump:
Cytat:
Napisał NeOn21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wentylatory dalej włączają się na full dopiero przy 122 stopniach.
Czy może być to rezystor przy wentylatorach ? Może nie włączać pierwszego biegu wentylatorów przy 105 stopniach. ?
Rezystor jest tylko do drugiego wentylatora. Pierwszy zawsze pracuje na full.
Czyli przy 105 st. powinien włączyć się pierwszy wentylator na full (zasilany przez przekaźnik R15 i bezpiecznik F65 (30A)) i drugi "na pół gwizdka"(zasilany również przez przekaźnik R15 i bezpiecznik F29 (30A)) z włączonym w szereg z nim w/w rezystorem.
Przy 122 st. drugi wentylator zaczyna pracować na full.Napięcie podawane jest bezpośrednio na niego przez bezpiecznik F6 (30A) i przekaźnik R16 z pominięciem rezystora.
Cewkami tych przekaźników steruje komputer silnika (PCM).

Bump:

Bump:

waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 17:05   #12
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Cytat:
Napisał waldek1221 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rezystor jest tylko do drugiego wentylatora. Pierwszy zawsze pracuje na full.
A więc co może być u mnie uszkodzone ?
U mnie nie pracuje samotnie jeden wentylator przy temp. 105 stopni
Tylko od razu dwa przy 122 stopniach.
Bezpieczniki raczej ok jeżeli włączają się dwa wentylatory.
Rozebrałem ten rezystor od wentylatorów bo myślałem, że termik zniszczony ale fizycznego uszkodzenia nie widać.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 17:14   #13
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Cytat:
Napisał NeOn21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie nie pracuje samotnie jeden wentylator przy temp. 105 stopni
Tylko od razu dwa przy 122 stopniach.
Przy 105 st. powinny pracować dwa wentylatory. Pierwszy na full, drugi "na pół gwizdka".
Sprawdź przekaźnik R15.
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 17:20   #14
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Jest jakiś sposób, żeby sprawdzić ten przekaźnik ? czy trzeba kupić nowy, żeby się dowiedzieć ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 19:09   #15
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Teraz dopiero zauważyłem, że masz auto przedliftowe, a tu układ chłodzenia działa trochę inaczej.
To co opisywałem, dotyczyło auta poliftowego.
Sprawdzałeś bezpiecznik F2 (30A)?
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2015, 19:41   #16
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Chyba nie mam takiego bezpiecznika jak F2, ale sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, które są opisane obrazkiem wentylatora i wszystkie sprawne.

Bump: to może być ten rezystor wentylatorów ?

Ostatnio edytowane przez NeOn21 ; 12-07-2015 o 20:15
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 08:21   #17
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Cytat:
Napisał NeOn21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc co może być u mnie uszkodzone ?
U mnie nie pracuje samotnie jeden wentylator przy temp. 105 stopni
Tylko od razu dwa przy 122 stopniach.
Bezpieczniki raczej ok jeżeli włączają się dwa wentylatory.
Rozebrałem ten rezystor od wentylatorów bo myślałem, że termik zniszczony ale fizycznego uszkodzenia nie widać.

A przekaznik sprawdziłes?

z tego co piszesz to niedziłą ci 1-wolny obwód wolnych obrotów.

skoro działa 2 obwod szybkich obrotow to CHT jest pewnie ok
ale wydaje mi sie ze ci sie poprostu styki upaliły od wolnych obrotow w przekazniku.
Pewnie to cale rozwiazanie twojego problemu-skoro rezystor jest ok. albo cos innego nie łączy na kablach-albo wtyczka upalona itp.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 16:49   #18
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

No właśnie logiczne jest, że CHT jest sprawny bo pokazuje dobrze temperaturę i przy 120 włącza drugi bieg wentylatorów, więc nawet nie będę go sprawdzał bo szkoda czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak mam sprawdzić ten przekaźnik R15 ?
Powie mi ktoś ? Jest jakiś sposób ? Czy trzeba kupić nowy, żeby się dowiedzieć czy to przekaźnik ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2015, 17:22   #19
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

Wyjmij przekaźnik. Zrób zworkę jak na rysunku (kolor czerwony, piny 2 i 7).
Zamontuj ponownie. Włącz zapłon. Jeżeli wentylatory się włączą, to przekaźnik jest sprawny. Jeśli się nie włączą, to albo zepsuty jest przekaźnik, albo coś nie tak z instalacją.
Na niebiesko zaznaczone są styki robocze, wykonawcze.

Piny 1,2 - zasilanie cewki sterującej,
piny 3,5 - styki robocze,
pin 7 - masa
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CIMG8961 2.jpg (97.3 KB, 175 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg CIMG8949.jpg (74.6 KB, 126 wyświetleń)
waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2015, 11:56   #20
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: wentylator chłodnicy i klimy nie włącza się przy wysokich temperaturach

jak nie wie jak sprawdzic przekaznik to niema szans by cokolwiek zrozumial. to lepiej kup inny przekaznik albo zamien z tym od wysokich obrotow-jezeli podchodzą bo chyba podchodzą.

waldek1221-nie wolno tak robic zworek na sterowaniu przekaznikiem-bo nigdy niemasz w glowie instalacji elektrycznej w aucie i mozesz w slepo cos spalic.

Niech poprostu wsadzi gruby przewod w miejsce gdzie przekaznik ma działać i jak włączy sie wentylator to szukanie dalej co nie działa.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 14-07-2015 o 11:58
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.