Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2011, 11:02   #31
manola01
ford::beginner
 
Avatar manola01
 
Zarejestrowany: 09-04-2010
Skąd: CW
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Witam
problem podobny w moim mondku, okazałao się ża filtr kabinowy a dokładnie jego obudowa (uszczelka już sparciała i tam woda dostawała się ),. rada sprawdz czy filtr kabinowy i jego obudowa sa ok, dokładnie uszczelka obudowy dolegająca do auta, prosta naprawa juz wielokrotnie przerabiana na forum.
pozdrawiam

manola01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 18:46   #32
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

@manola01 problem, który opisujesz jest mi znany, rok temu z nim się uporałem. Nowa uszczelka i silikon na obudowę filtru kabinowego i był git, aż do teraz. Dlatego szukam innych rozwiązań, gdzie może jeszcze przeciekać woda.

Dziś przetestowałem tą obudowę, wylałem na nią z góry prawie 2l wody i sprawdzałem czy w kabinie przypadkiem gdzieś nie cieknie. Ale tam gdzie jest wlot przez który wiatrak zasysa powietrze do środka auta, pod deską (wystarczy wyjąć schowek pasażera) było sucho i nic nie przeciekało.

Zakleiłem sylikonem rynienki w drzwiach, o których mówił matrog19, i przykleiłem mate. Fakt w okolicach tych rynienek była wilgotna.

Czekam, aż wykładzina zupełnie wyschnie i przetestuję to rozwiązanie.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 20:00   #33
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Witam. ja tez mam ten problem z woda po stronie pasażera. Na razie czekam na deszcz i zobacze czy bedzie mokro. Niby znalazlem przyczyne sprawdzcie sobie przedni slupek jak otworzycie drzwi jest tam taka uszczelka która jest wciskana w slupek jak sie ja wyciagnie to jest pod nia sruba ja tam lalem wode i wlewala sie do srodka. Na dole od srodka jest taka mala dziurka zakleiłem ja no i zobaczymy.A mialem mokro wlasnie od strony slupka.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 21:58   #34
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

@Max* mówisz o okrągłej wciskanej uszczelce w słupku mniej więcej na wysokości zawiasów drzwi przednich, tak trochę powyżej?

Jak możesz załącz jakieś fotki tego miejsca, o którym mówisz jeżeli się mylę.
I daj znać czy pomogło, ja na razie zakleiłem tylko te rynienki w drzwiach.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 08:03   #35
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Niestety, zaklejenie kanalików w drzwiach nie pomogło.
W nocy padało, a dziś z rana w aucie po stronie pasażera woda z przodu i z tyłu razem około 1L.

Wlot od filtru kabinowego i okolice suche (sprawdzałem od środka), ale po prawej stronie, pod deska, za schowkiem, wyczułem na ściance wilgotną gąbkę. Sprawdzę jeszcze tą dziurę w słupku, o której pisał Max*.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 10:41   #36
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Tak to ta uszczelka to jest calosc tej uszczelki ktora idzie po slupku kolo przedniej szyby i przez caly dach. Nizej jest tez taka okrągła tez ja zakleilem troche to dziwne zeby tam sie woda dostawala ale jak lalem tam woda to wyplywala wlasnie tam gdzie mialem mokro, jak pisalem wyżej od srodka na dole jest taki maly otwór i wyżej sa wieksze je tez zakleilem. Dzis moze wstawie jakies zdjecia ale nie obiecuje.
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2011, 19:54   #37
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Zakleiłem silikonem ten otwór pod tą uszczelką przy słupku, ale nadal cieknie.
Zdjęcie tej uszczelki przykrywającej dziurę:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wyjąłem schowek, podniosłem trochę gąbkę i polałem wodą auto z góry i znalazłem skąd woda kapie ale nadal nie wiem gdzie przecieka, co zatkać żeby się nie lało do środka auta.
Zdjęcia kapiącej wody:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś wie skąd może wlewać się woda do środka auta, wnioskując ze zdjęcia ?

Wydaję mi się że woda jeszcze gdzieś bardziej z góry wlewa się i kapie w tym miejscu co na zdjęciu.

Ale gdzie jest przeciek to nie wiem. Mam cała deskę zdjąć żeby tam się dostać ?

Jakieś rady ?

Proszę o pomoc.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 18:10   #38
Max*
ford::average
 
Avatar Max*
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Sandomierz
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 199
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Kolego to jest w samym rogu tak? obawiam sie ze u mnie bedzie podobnie. Z tego co widac to kapie na łaczeniu blach czyli z drugiej strony musi byc uszkodzona ta guma która sa smarowane laczenia. A powiedz jak wyciagales schowek?
Max* jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 20:21   #39
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

Znalazłem przyczynę na 99%. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szukałem, aż znalazłem. Skoro, że ciekło nadal po sprawdzeniu kanalików w drzwiach, kanałów odpływowych w podszybiu, obudowa filtru kabinowego z nową uszczelką przykleiłem silikonem rok temu i polewając wodą na obudowę filtru z góry też przecieków nie było.

Jak pokazywałem w poprzednim wątku na zdjęciu, że ewidentnie przecieka gdzieś wyżej w okolicach łączenia szyby przedniej (tak podejrzewałem).

Od wewnątrz jak ręką "macałem" wyżej, wkładając rękę w otwór wyczułem dwie małe dziurki na przedniej ściance.

Zdjąłem obudowę podszybia (od strony pasażera, nad filtrem kabinowym) i "lukam". I zobaczyłem dwie dziurki ale nie po tej stronie co "macałem" ręką, tylko po środku.

Po środku dwie dziurki (żółta strzałka) były pewnie fabrycznie zaklejone tym tworzywem (niebieska strzałka). Czerwona strzałka to obudowa filtru kabinowego.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Woda u mnie cieknie po prawej stronie od pasażera, i tam znalazłem takie same tworzywo przyklejone. Pod nim pewnie są te dwie dziurki, które wymacałem ręką od środa.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ta "naklejka" lekko odstawała z góry (obszar zaznaczony na żółto), i pewnie tamtędy ciekła woda do środka.

Całość potraktowałem silikonem, z góry i po bokach, tą "naklejkę".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jak na razie nic nie cieknie, nic nie kapie.
Testowałem to wylewając na szybę w tych okolicach ze 3L wody, wszystko spłynęło tak jak powinno, kanalikami odpływowymi, a do środka nic nie nakapało.

Pewien będę na 100% jak przyjdzie deszcz i nadal będzie sucho w środku po stronie pasażera. Ale jak na razie jestem z tego rozwiązania zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czyli jak leci woda do środka auta, i wykładzina jest mokra po stronie pasażera z przodu lub/i z tyłu to najlepiej sprawdzić:

1. obudowę filtru kabinowego czy dobrze przylega do karoserii i czy połączenie jest szczelne.
2. kanaliki odpływowe prowadnic szyby w drzwiach
3. oraz te "naklejki" czy nie odstają od karoserii w kanale odpływowym w podszybiu, pod nimi są dwie dziurki przez, które woda może wlatywać do środka
4. kanaliki odpływowe w progach (wyczytałem na tym i innym forum), jak są zatkane, tam też woda może się zbierać i wlewać do środka poprzez otwory "techniczne", takie na uchwyty do kabli/przewodów


Jak ktoś ma podobny problem, a żadne z powyższych nie rozwiązuje go, a znalazł inny sposób, to niech doda go do listy - do tematu.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2011, 20:33   #40
stmartin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Białystok/Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8i benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 181
Domyślnie Odp: Woda dostaje się do wnętrza samochodu.

@Max* to nie było na łączniu blach w moim przypadku, ale też warto to sprawdzić. Ja u siebie sprawdzałem różne łącznia do których miałem dostęp i były suche jak lałem wodę.

Schowek wymniesz w bardzo prosty sposób, zegnij lekko boczne ścianki do środka, tak żeby te bolce ograniczające wyszły z poza deski. Jest jeszcze przymocowany do prawej ścianki schowka siłownik, też go odczep od tej ścianki. Potem wystarczy energicznie ale ostrożnie szarpnąć schowek do siebie.
stmartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.