Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2013, 09:07   #111
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Cytat:
Napisał foni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to auto ok 9 sekund potrzebuje żeby dojść do 100km/h.
W pełni się z Tobą zgadzam.
Oglądając te filmiki bardziej zwróciłem uwagę na skrócenie czasu przyspieszania, a nie, że na Bluefinie zajmuje to coś koło 7s do 100km/h.
Chyba jest jasne, że szybkościomierz zawyża prawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i te 100km/h to rzeczywiste np. 95km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja spróbowałem Bluefina na swoim autku i Wam jedynie relacjonuję swoje spostrzeżenia.

Dziś rano z ciekawości odinstalowałem wirusa i sprawdziłem Mondiego na vmaxa. Wyszło na ograniczonym odcinku (jakoś 3km) na V biegu 215km/h i dalej niechętny.
Potem ponownie zawirusowałem autko i po 10 minutach na tym samym odcinku powtórzyłem test: 230km/h i szedłby dalej.
Te dane nie kłamią, a skrócenie czasów przyspieszeń rzędu 1s też jest jak najbardziej prawdziwe.

Mam jeszcze jedną uwagę:
Proponuję zajmować twarde stanowiska wtedy i tylko wtedy, gdy sami sprawdziliście wpływ Bluefina na motor 1,6EB w Mondeo. Niestety wielu z Was się prześmiewa bez wcześniejszego sprawdzenia sprawy, stąd moja uwaga... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasze forum jest dopiero co raczkujące w kwestii Bluefina, więc niedowiarkom proponuję odwiedziny na forach angielskich, gdzie ta maszynka całkiem ładne ma wzięcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 09:18   #112
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Cytat:
Napisał Orzelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nasze forum jest dopiero co raczkujące w kwestii Bluefina
...no nie przesadzaj, co najmniej od 5 lat mieliśmy do czynienia z bluefinami i własnie dlatego większość starych forumowiczów odnosi się do nich sceptycznie
...a'propos, ponieważ zakupowywuję własnie Fokę3 ST EB 250, zerkałem na fora i na bluefinie niestety totalna porażka, więc może ogarnęli jako tako 1.6EB...choć do puki nie zobaczę wyników u nas z hamowni, konkretnej sztuki, nie będę się odzywał
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 09:25   #113
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie byłbym takim sceptykiem, ten focus 1.6 EB 150 KM ma soft na 182 KM + bluefin i na pewno idzie lepiej od serii 182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
To już nie są filmiki reklamowe, a zwyczajne amatorskie upalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 27-06-2013 o 09:30
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 09:31   #114
mikiikim
ford::beginner
 
Imię: Mike
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Wawa
Model: Focus mk3
Silnik: EB 150
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie

Totalna porażka?? Hmm...
Na stronie podają ze +66bhp i +138nm , to słabo na gotowcu?
mikiikim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 09:33   #115
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Cytat:
Napisał mikiikim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to słabo na gotowcu?
Życie Ci nie miłe?
Wywołasz ataki na siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Może jakiś zakład zrobimy ?
Próbowałem nakręcić amatorski filmik, ale wyszło gorzej niż amatorszczyzna...
Trzymając komórkę nie miałem jak dobrze trzymać kierownicy i zmieniać biegi. Wszystko latało, trzęsło się, generalnie sajgon wyszedł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mikiikim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stronie podają ze +66bhp i +138nm
Dali zapis, że te dane osiągnęli dla: "The power and torque figures displayed were taken from our development vehicle which has a full exhaust including a high flow Sport CAT & a performance air filter."
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2013, 10:34   #116
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orzelek dzięki za namiary. A powiedz mi jeszcze czy Bluefin przyszedł od razu z wirusem ? Wiem ze to jeszcze za krotko ale jak spalanie - wzrosło ?
Nie, był bez wirusa. Musiałem zgrać oryginalny soft i podłączyć się do laptopa poprzez program zapodany na płytce od Bluefina. Po tej operacji dostałem emaila, że remap jest gotowy do ściągnięcia - podłączyłem Bluefina znowu do lapka, zgrałem i poszedłem wrzucić wirusa do autka.

Spalanie: Jeszcze nie wiem czy wzrosło.
Oczywiście w wyniku niecodziennych testów przeprowadzanych przeze mnie ostatnio spalanie poszybowało bardzo do góry, no ale na codzień tak nie jeżdżę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tydzień na wypróbowanie cacka, więc staram się wykorzystać sprawę ile wlezie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 13:28   #117
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Chłopaki, mam newsa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogadałem trochę z chłopakami z Superchipsa o możliwościach usprawniania 1,6 EcoBoosta i dali mi do spróbowania mapkę, którą ostatnio zrobili dla Fiesty ST z silnikiem 1.6 EB 182KM.
Zainstalowałem sobie tego wirusa i doznałem szoku mocy. Auto rwie kapcie na II biegu, a elastyczność na IV biegu (60-100km/h) poprawiła się do 5s!

Co prawda bardziej teraz szarpie, gdy nagle odpuszcza się gaz, ale wyczyn Bluefina jest masakryczny!

Zastanawiam się jedynie nad wpływem takiej mocy i momentu na skrzynkę 1.6. Pewnie padaka będzie szybko, więc waham się czy pozostać na tej megaremapie czy powrócić do seryjnego Bluefina dla Mondiego 1.6 EB. Naprawdę nie wiem, co zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., w życiu nie spodziewałbym się, że taka mała pojemność może generować tyle mocy...
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 14:29   #118
mikiikim
ford::beginner
 
Imię: Mike
Zarejestrowany: 16-06-2012
Skąd: Wawa
Model: Focus mk3
Silnik: EB 150
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie

Rewelka, najlepiej byłoby sprawdzić to na rolkach...
mikiikim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2013, 16:31   #119
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

...no to teraz jest tak jak ma być, jest obiecana moc i moment obr. tak właśnie zachowuje się auto po mocnym programie...ale zdecydowanie proponuję udać się na hamownię i sprawdzić na serii i taj mapie, dobrze by było podpiąć diagnozę i sprawdzić parametry turbo, AFR i temp. na wydechu...to by było prawie profi zmodyfikowane auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2013, 10:15   #120
Orzelek
ford::average
 
Avatar Orzelek
 
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy, Galaxy
Silnik: 2.3 Duratec 161KM, Bi-Turbo 210KM
Rocznik: 2009, 2016
Postów: 149
Domyślnie Odp: Chiptuning Mondeo 1.6SCTi (ecoboost) 160KM

Z chęcią podjechałbym teraz na hamownię i poprosił o sprawdzenie parametrów, o których pisał heko - jest jednak jeden mały szkopuł - wyjechałem obecnie z Polski, a jeszcze się nie rozejrzałem za fajną firmą tuningową na miejscu.

Poza tym noszę się z myślą poproszenia Superchipsa o zapodanie mi ich dedykowanego remapu dla 1.6 EB Mondeo, bo ten z Fiesty tak wyrywa do przodu, że szczerze mówiąc martwię się czy takie 230KM nie zabije mi silnika, a chciałbym jeszcze trochę nim pojeździć (tak do 200kkm) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie sądziłem, że będę miał taki dylemat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Orzelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.