Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2016, 19:05   #21
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

A więc teraz, po Twoim opisie, zrób tak.
Nalej płynu do kreski maximum, zakręć mocno korek zbiorniczka, weż na zapas w kufer 5 l płynu, i tak pojeżdzij troche kontrolując wskażnik temperatury, oraz co jakiś czas stan płynu w zbiorniczku.
Jak obeschnie, łatwiej będzie zauważyć w którym miejscu jest wyciek, napewno nie z pod korka.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:24   #22
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

Wyciek znalazlem przy obciazeniu i wiekszych obrotach podczas jazdy z żółtej czesci zbiorniczka wskazanej na zdjeciu w linku w poprzednim poscie .
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 20:50   #23
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

Chyba fabryka nie robi dziurek, aby przez nie uciekał płyn.
Zdarza się, że pękaja zbiorniczki, ale w sposób, robi się wybrzuszenie, od wzgórka robi sie pajączek, kilka nitek pęknięć, widziałem kilka pękniętych zbiorniczków, zawsze w ten sposób, choć w innych miejscach każdy, ale napewno zawsze w najsłabszym.
Jeżeli u Ciebie faktycznie zbiorniczek nieszczelny, to tylko wymiana.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 09:50   #24
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału .

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie życzę Ci przedostawania kompresji do układu chłodzenia, bo objawy podobne.
Co w takim przypadku jezeli kompresja idzie do ukladu chlodzenia ?
Wymienilem korek , dzis auto odpalilo rano na 3 cylindry za 3 razem z charakterystycznym dzwonieniem ,grzanie swiec trwalo bardzo krotko ok 2 sec , poprzednio to bylo 5-6 sec i dluzej , po dluzszej chwili wszedl na obroty , zauwazylem ze po remoncie strasznie kopci na czarno . Przejechalem 6km wyrzucil 2 litry plynu , parowalo , ze myslalem ze sie pali , plyn wszedzie teraz caly tyl , od akumulatora po zbiorniczek . Mimo wszystko sprawa trafila do mojego adwokata , on skontaktowal sie z firma ktora niby silnik wymieniala ( ja zauwazam ze silnik jest tylko umyty , uszczelniony wyciek na simeringu kola walu , nawet na misce olejowej jest stary silikon a na wtyczkach od wtryskow stare opaski zaciskowe , firma zastawiala sie ze wymiwnili wszystkie uszczeli - mial byc wymieniony silnik !!! , a zostawili tylko moj blok z numerem silnika -- niezly wałek , adwokat ich poinformowal ze auto trafia do niezaleznego rzeczoznawcy w servisie forda w celu wydania opini na temat wymiany silnika , po tej informacji , firma natychmiastowo chce odebrac auto -przyjechac do mnie 240 km za free , i naprawic w ramach gwarancji , mam wszystkie nagrania rozmow z nimi i e-mail , oni licza sie z tym ze jezeli sprawa trafi do sadu to beda obciazeni , wszystkimi kosztami nawet naprawa silnika w servisie forda a wiec koszty okolo 5 tys euro . Dziekuje zaodpowiedzi , pozdrawiam forumowiczow .
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 10:07   #25
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

No to nieżle się wpakowałeś, naprawdę nie chciałem, aby moje wróżby sie sprawdziły, ale zastanawia mnie, dlaczego tak daleko od Polski robią mechanicy podobnie jak u nas, czy tego nauczyli ich Polacy, bo tyle milionów rozjechało sie po świecie, to pewnie i mechanicy też.
Jakieś 20 lat temu, z racji wykonywanej działalnosci,, miałem styczność z warsztatami samochodowymi w Niemczech, przy samoch dostawczych, ciężarowych i osobowych.Byłem zaskoczony, jak tam podchodzi sie do naprawy, a jak wtedy w Polsce było.

W Twojej sprawie, oszuści myśleli że sie uda, nie wierz w cyrk że zostawili tylko blok, żądaj wymiany całego silnika, a nawet zastepczego pojazdu na czas naprawy, oraz odszkodowania.
Dobry prawnik może to wygrac.
Życzę powodzenia w bojach, napewno nie bedzie łatwo.

A kontrolka grzania świec niewiele ma wspólnego z faktycznym grzaniem świec, i czasem grzania, ale nie będę już tego rozwijał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 11:07   #26
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

u mnie w cork jest ok 10 pl warsztatow znam sie ze wszystkimi - zadnego nie polecam . Irlandczycy sa podatni na czary mary i slodkie historie - dla nich umyte to nowe ... ja sam prowadze 2 firmy i staram sie byc uczciwy mam kilka samochodow ,ktore lataja po calej europie , teraz wymieniam flote i kupuje auta do 10 tys euro z bardzo dobrym wyposazeniem , komfortowym dla klienta , zawsze przeznaczam 2-3 tys euro na naprawy mechaniczne , auta musza byc bezpieczne , pewne i sprawne , nie moge sobie pozwolic na dyskomfort klienta i niedogodnosci , jeden klient niezadowolony strata kolejnych 5 . Po prostu warsztat sie przeliczyl - ze mna nie chcieli rozmawiac po telefonie od mojego adwokata juz jada po auto ...
salom jezeli kompresja idzie w chlodzenie o co chodzi - chlodniczka egr puszcza czy co , ogolnie auto mialo robione logi przed naprawa wszystko bylo ok tylko przeplywka delikatnie niedomagala na starcie , po naprawie mam problem z ruszeniem a pod gorke bieg 1 - 2000 tys obrotow i zaczyna sie toczyc nie ma mowy o ''ucieczce'' ze skrzyzowania - zgasnie , gaz w podloge a on nie reaguje tak jakby czegos brakowalo - zycia w nim .
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2016, 11:56   #27
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wyciek oleju - koło pasowe wału

Za trudno na odległość zgadnąć co jest bezpośrednią przyczyną. Ale z racji Twoich biznesów, wiesz, że nie tak powinien się zachowywać silnik.

Kompresja, czyli to co tłoki sprężają w cylindrach, do układu chłodzenia może się dostać tylko dwoma drogami, przedmuch pomiędzy uszczelką pod głowicą do kanałów wodnych, lub pęknięta głowica, co zdarza się bardzo rzadko.
A że nie ma siły, to przy usterkach normalne, a komputer nie powie co trzeba zrobić aby było dobrze.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.