Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2016, 18:08   #1
bizon83pl
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Katowice
Model: Ford Scorpio/ Galaxy
Silnik: 2.3/1.9
Rocznik: 1996/2001
Postów: 14
Unhappy Nie włącza się wentylator chłodnicy

Witam, problem dotyczy rocznika 2001 poj. 1.9tdi/115 konikow, automat i climatronic.

Mam dość dziwny problem z wentylatorem chłodnicy. Poprostu się nie załącza. A tym samym zaczyna gotować. Czytałem trochę na ten temat i obecnie zgupiałem.... To co sprawdziłem to zrobiłem zworke na wytyczne z czujnika przy chłodnicy. Rezultat to taki ze na wolnym biegu moduł tyka ale nie włącza się wentylator, wysokie obroty działają na zworce. Moduł wentylatora jest dwu wtyczkowy i każdy ma po dwa piny chyba. Bezpieczniki nad modułem sprawne /nr.1 i2/
Co dziwne wentylator z klimy/climatronic/ też stoi jak włączę klimatyzację na automat.
Po tych zabiegach po przejechaniu krótkiego odcinka wentylator chłodnicy włączył się i nie da wyłączyć podobno to jakiś presostat w nadkolu odpowiada za to ale gdzie on jest jak do niego dojść? A i wentylator teraz kręci się w czasie jazdy i postoju w garażu 😁 jak odepne wtyczkę czujnika w chłodnicy przestaje chodzić.
Ktoś mi pomoże co to wszystko może być? A i dodam że zrobiłem jazdę testowa ma non stop włączonym wentyletorze i przy 90 stopniach pokazała się choinka czerwona wody.... No to zjazd na pobocze i tak wentylator kręc się,i woda jest, chłodnica letnia...
Aaa 4 mies. Temu wymieniona nagrzewnica oraz chłodnica na nowe, tydzień temu termostat wymieniłem na oryginał.
Ktoś mi pomoże rozwiązać mój problem?

Pozdrawiam wszystkich


Ostatnio edytowane przez bizon83pl ; 03-09-2016 o 20:27
bizon83pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 22:22   #2
czarnygda
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy Ghia MK I
Silnik: 2,3 PB iLPG
Rocznik: 1998
Postów: 268
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator chłodnicy

mam podobnie czasami się włączy i nie chce się wyłączyć . gdzie jest czujnik na chłodnicy , nie moge zlokalizować.
czarnygda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 08:58   #3
bizon83pl
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Katowice
Model: Ford Scorpio/ Galaxy
Silnik: 2.3/1.9
Rocznik: 1996/2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator chłodnicy

Czujnik u mnie znajduje się po lewej stronie koło wentylatora chłodnicy tak mniej więcej w połowie wysokości chłodnicy. Ale Kolega ma 2.3 DOHC nie wiem jak to jest w tym modelu. Ale powinno być to samo. Ale jeszcze pytanie czy to nie czujnik w nadkolu jeśli taki jest.... Ja go jeszcze nie zlokalizowalem u siebie, a podobno jest. Przypuszczam że to ten czujnik u Ciebie to powoduje.

Ostatnio edytowane przez bizon83pl ; 04-09-2016 o 09:02
bizon83pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2016, 19:47   #4
jasiek21
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: galaxy
Silnik: 19tdi
Rocznik: 1998
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator chłodnicy

kolego sprawdź moduł ten koło akumulatorów lubi sie tam dostać woda i wtedy nie włącza 1 biegu (rozbierz i wyczyść) a jak nie to to masz walnięty wentylator

Bump: a i jeszcze sprawdź czy masz przejście na kablu pomiędzy czujnikiem termicznym na chłodnicy a modułem te dwa cienkie kabelki przy module
jasiek21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 09:04   #5
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator chłodnicy

ostatnio mialem podobny problem blad na vagu 18080 , 18080 Wentylator chłodnicy pierwszy bieg - przerwa , wentylator wlaczal sie tylko przez presostat - zalaczonej klimy , jak startowal i zbieglo sie to z ruszaniem to silnik przygasal , pierwsze sprawdz wentylatory '' na krotko '' - bezposrednio pod baterie , oczywiscie przewody , kostki , u mnie przyczyna w 1.9 TDI 115 bhp , byl przekaznik pod skrzynka bezpiecznikow w komorze silnika - uwaga sa 2 rodzaje tzw pojedynczy kwadrat i podwojny prostokatny z 2 lub 3 wtyczkami . Ewentualnie mam na sprzedaz komplet wiatrakow do 115 AUY w komplecie z chlodnica plynu / czujnikiem i chlodnica / kondensatorem klimy .
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2016, 13:18   #6
bizon83pl
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Katowice
Model: Ford Scorpio/ Galaxy
Silnik: 2.3/1.9
Rocznik: 1996/2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie włącza się wentylator chłodnicy

Ok dziękuję zabieram się do roboty
bizon83pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.