Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2011, 14:39   #1
grzegorzes
ford::beginner
 
Avatar grzegorzes
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Wielkopolska
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 30
Post Usterka ukł. silnika i błąd ESP jednocześnie

Witam wszystkich

Jestem nowy na tym forum. Szczęśliwy posiadacz C-maxa 2005 r 2.0 TDCI 136 KM

Problem:
Przed wczoraj z rana pojawił mi się błąd" Usterka układ. silnika" następnie po przejechaniu kilometra "Usterka układu ESP"
problemy pojawiały się przez całą trasę (400 km) podczas wyjazdu.
Wczoraj w warsztacie sprawdzili że - usterka silnika P120F Fuel Pressure Regulator Excessive Variation
ESP - błąd magistrali CAN
Przy okazji zauważyłem że za filtrem paliwa w wężyku pojawia się powietrze. Mechanik stwierdził ,że "tak może być". Hmm na moje oko to powietrze momentami zasuwa seriami i nie wygląda to zbyt normalnie.

Przewertowałem to oraz zagraniczne fora. I się okazuje, że błąd ESP - problem CAN może się pojawiać przy występowaniu mojego pierwszego błędu związanego z usterką układu silnika.
Jeden człowiek na niemieckim Forum parę razy powtarzał, że miał problem z filtrem gdzie reszcie forumowiczów wymieniano pompy ABS po 1-2 tys euro. A problem zapowietrzania przeszedł bez echa.

Dodam, że błąd układu silnika zapala się zazwyczaj przy zdjęciu nogi z gazu.
Błąd daje się zresetować przyciskiem od komputera. Utrzymując obroty powyżej 1000 obrotów bład się nie pojawia.

Błąd z układem ESP z reguły pojawiał się przy wyprzedzaniu.
Następne testy pokazały, że wystarczy mocne przyśpieszanie (sucha droga żadnych poślizgów)i błąd ESP się pojawia. Znika dopiero po wyłączeniu / włączeniu zapłonu.

Chciałbym bardzo usłyszeć że to wina obudowy filtra paliwa (tzn dostające się przez nią powietrze). Tym bardziej, że ostatnio miałem z nią przeboje. Oddałem samochód do wymiany filtrów gdzie w warsztacie gościu nie wiedział jak się do tego zabrać zapowietrzył układ , unieruchomił samochód. Układ odpowietrzyłem dzieki wiedzy zaczerpniętej z tego forum (butelka i bezpośrednie podanie paliwa na pompę potem gruszka) z tym że to paru rzeczy musiałem sam dojść więc parę razy był ten filter otwierany zamykany, odpinane zapinane wężyki. Odkręcany był również ten odpowietrznik na kopułce obudowy filtra.

Wiecie gdzie może najczęściej występuje nieszczelność w tym czymś?
Czy ktoś miał taki przypadek?
Co myślicie o powiązaniu tych dwu komunikatów?
Czy są dostępne same końcówki zapinane przy filtrze(szybkozłączki), czy często bywają nieszczelne?
W temacie dot. wymiany filtra paliwa ktoś napisał żeby koniecznie za każdym razem wymienić o-ring czy jeśli otwierałem kilka razy
tej pojemnik filtra mogłem spowodować nieszczelność tego o-ringu.

Samochód odpala i przyśpiesza bez większego problemu (jak dla mnie, mam go od 2 tyg). Tylko te błędy i powietrze nie dają mi spokoju. Jadąc na tempomacie jednostajnie to błędy nie wyskakują.

Chętnie odpowiem na dalsze pytania o ile mój post zechce wzbudzić zainteresowanie.
Wkrótce będę miał znów gruchę to spróbuje się dobrać do tego filtra. Trochę mam ciary na samą myśl co mnie czeka jak znów mi się zapowietrzy.
Ach jeszcze dodam że przy moich próbach odpowietrzania układu po wymianie filtra próbowałem zaciągnąć paliwo przez "powrót"
wtedy również pojawiało się powietrze za filtrem. Wtedy obawie przed ponownym zapowietrzeniem układu zostawiłem tak jak jest
samochód ku mojej uciesze odpalił.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Poniższy filmik obrazuje problem usterki silnika. Lampki ESP przy przyśpieszaniu nie odważyłem się filmować.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez grzegorzes ; 02-04-2011 o 20:20 Powód: uzupełnienie
grzegorzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 23:22   #2
grzegorzes
ford::beginner
 
Avatar grzegorzes
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Wielkopolska
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika i błąd ESP jednocześnie

Witam,
Naprawione. Serwis Bosch. Polecam.
grzegorzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 06:50   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika i błąd ESP jednocześnie

to fajnie
ale napisz choc troche co to bylo i gdzie naprawiales...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 09:21   #4
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika i błąd ESP jednocześnie

Czesto filtr paliwa bywa nieszczelny i zasysa powietrze a to w pompie wysokiego cisnienia moze sie dziwnie zachowywac.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 22:29   #5
grzegorzes
ford::beginner
 
Avatar grzegorzes
 
Zarejestrowany: 31-03-2011
Skąd: Wielkopolska
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 30
Domyślnie Odp: Usterka ukł. silnika i błąd ESP jednocześnie

Witam
też stawiałem na powietrze. Próbowałem je wpuszczać za pomocą tego niby zaworka do odpowietrzania na kopułce filtra ale nie zaobserwowałem wzmożenia występowania błędu (pozdrowienia dla kolegów piszących, że przez niego wypompowuje się powietrze z filtra - nie róbcie tego).

Dodam jeszcze że w międzyczasie odwiedziłem serwis forda:
Stwierdzono rzeczywiście spadek ciśnienia przy pewnej prędkości obrotowej silnika. "Diagnoza Pompa wysokiego ciśnienia do wymiany" 2500 zł
Teraz HIT na moje pytanie - A co jeśli to nie pompa?
- Będziemy szukać dalej
- więc kto poniesie koszty złej diagnozy
- No... PAN!
Odpadłem.
Do tego Dodam. Oglądajcie porządnie swe autka po odbiorze z serwisu.
"Moje po diagnozie komputerowej" odebrałem z uszkodzoną szybą przednią i otłuczonymi drzwiami. Szybę wymienili a do drzwi nie chcą się przyznać. Następnym razem się długo zastanowię przed wizytą w "autoryzowanym serwisie".

Wracając...
100 procent nie wiadomo co było przyczyną ale...
podejrzenie w Bosch padło na regulator dawki paliwa na pompie wysokiego ciśnienia (nie mylić z regulatorem ciśnienia).
Problem w tym, że mam pompę Siemens i ciężko dostać taki regulator. Klienci wrzucili ten do myjki ultradźwiękowej po tej operacji problem jeszcze występował przez 100 km potem jak ręką odjął tak zrobiłem już ok 1000 km bez ani jednego błędu. Przypuszczam, że nie zachowanie czystości przy wymianie filtra paliwa spowodowało niewłaściwą pracę tego regulatora (szczególnie sposób z butelką paliwa i opiłowanym na szlifierce wężykiem) Masakra.
grzegorzes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.