Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2011, 21:59   #11
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Galaxy 2.0 DOHC troche informacji

Cytat:
Napisał yonnee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy mozna założyć hak po instalacji zbiornika toroidalnego gazu zamiast koła zapasowego?
Można tylko nie wiem czy nie lepiej zrobić to na odwrót może być problem z wkręceniem śrub od haka a butle mam 53l albo 55l nie pamiętam i żałuje, że nie wstawiłem większej, bo dużo jeżdżę.

galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 22:12   #12
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Galaxy 2.0 DOHC troche informacji

Widzę, że ktoś "wykopki" sobie urządził (główny temat z 2008 ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

galo, ja mam 55l (wchodzi ok 43l paliwa) i starczy na ok 300km, większą można było założyć jeśli:

- nie miałbym haka

- instalator LPG powiedział, że może założyć większą butlę ale nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek związane z tym ewentualne problemy, np. przy pełnym obciążeniu mogła by obcierać na "chopce".

Żeby nie mieć problemów postanowiłem jednak założyć standardową pasującą w miejsce "zapasówki", w Polsce akurat nie ma problemu ze stacjami LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2011, 22:34   #13
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Galaxy 2.0 DOHC troche informacji

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że ktoś "wykopki" sobie urządził (główny temat z 2008 )
Ano jakoś nie spojrzałem na daty.

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
galo, ja mam 55l (wchodzi ok 43l paliwa) i starczy na ok 300km, większą można było założyć jeśli:

- nie miałbym haka
A ja miałem wtedy już hak i mówili, że by się zmieścił tylko

Cytat:
Napisał M.A.G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy pełnym obciążeniu mogła by obcierać na "chopce".
Też miałem takie obawy, ale z perspektywy czasu wydaje mi się ze mało realne nie mniej jednak możliwe.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2011, 19:57   #14
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Galaxy 2.0 DOHC troche informacji

Klima w przypadku silnika Forda (2,0 i 2,3) ma chodzić cyklicznie czyli załącz-wyłącz i tak w kółko. Wynika to z zastosowanego typu sprężarki. Dopiero jeśli jest problem z chłodzeniem to jest się czym martwić.
Co do świec to po założeniu gazu 2 lata temu wymieniłem je jak i przewody i jedną cewkę (padła po 1000km od zamontowania LPG) i obecnie jest 50tys.km na nich przejechane i żadnych powodów do niepokoju. Profilaktyczna wymiana co 30tys.km to uważam, że chuchanie na zimne. Instalacja STAG4 plus czerwone Valteki i parownik Tomasetto, butla 48l zamiast zapasu i przez te 50tys.km zero jakichkolwiek problemów. Filtra gazu nie wymieniałem ale chyba wreszcie pora to zrobić.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 08:13   #15
mik-mim
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-12-2009
Skąd: Ząbkowice Śl, Dolnyśląsk, Polska
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

To ja ponawiam pytanie :
klikam, szukam, czas napisać -:
Przyszedł czas na wymianę rozrządu w moim 2.0 DOHC - wiem że mam kupić kołek napinacza czy jakiś tłoczek ( co z samym napinaczem ? ) długi ślizg i krótki ślizg - coś jeszcze? Wiem że kół i łańcucha nie wymieniam.
mik-mim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2011, 12:30   #16
oldamo
ford::advanced
 
Avatar oldamo
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 20-10-2007
Skąd: Olsztyn
Model: FORD GALAXY GIA
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 226
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

Witam.
Łańcuch i koła zębate się wymienia - zdaje się w instrukcji pisze że przy 200.000 przebiegu, a w 2.3 niby do końca żywotności silnika, ale części też są. To działanie na ucho , że głośno pracuje - no nie do końca jest słuszne. Są tam plastikowe śłlzgi, które krusza się i ścierają jak łańcuch jest luźny (czyli głośny) - wtedy te opiłki plastikowe zapychaja pompę oleju i brak smarowania się szybko robi. Tak dla ciekawości pompa olejowa do galaxy pasuje od sierry.
__________________
Poprzednio sharan 2.0+LPG 1996, galaxy 2.8 TIPTRONIC 2001
oldamo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 17:14   #17
Mateusz23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2011
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

Cytat:
Napisał oldamo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Łańcuch i koła zębate się wymienia - zdaje się w instrukcji pisze że przy 200.000 przebiegu, a w 2.3 niby do końca żywotności silnika, ale części też są. To działanie na ucho , że głośno pracuje - no nie do końca jest słuszne. Są tam plastikowe śłlzgi, które krusza się i ścierają jak łańcuch jest luźny (czyli głośny) - wtedy te opiłki plastikowe zapychaja pompę oleju i brak smarowania się szybko robi. Tak dla ciekawości pompa olejowa do galaxy pasuje od sierry.
Mój galaxy ma przejechane 245 tys, i jeszcze rozrząd dobry, i nie trzeba wymieniać.
Mateusz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 01:38   #18
mik-mim
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-12-2009
Skąd: Ząbkowice Śl, Dolnyśląsk, Polska
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

Witam ponownie, łańcuch wymieniłem bo nie było już na nim oznaczeń, mam natomiast inne pytanie do specjalistów od silnika.
Czy po wymianie rozrządu, wszystkich uszczelek, uszczelniaczy, planowania głowicy, docierania gniazd zaworów może nadal brać olej ?
Zmieniłem na 10w40 po remoncie jednak kopci na siwo - choć nie zawsze.
Czy taki efekt może występować? Jeżeli tak to jak długo, jeżeli nie to co jeszcze trzeba wymienić - zrobić.
Znajomy mechanik sugerował dolać ceramid bez żadnych innych wynalazków.
Twierdzi że części się ułożą
Dziwne bo miałem tak zapchany katalizator że po remoncie się silnik dusił i jeden gar nie palił. Po wypatroszeniu katalizatora i przejechaniu 10 km samochodzik odzyskał moc.
Pomóżcie bo mi dzieciak tęskni za " autobusikiem " .
mik-mim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 12:03   #19
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

co do brania oleju to mogą być jeszcze walniete pierścienie i wtedy też bedzie olej brał i kopcił na niebieskawo
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2011, 13:20   #20
mik-mim
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 05-12-2009
Skąd: Ząbkowice Śl, Dolnyśląsk, Polska
Model: GALAXY
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1995
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 DOHC troche informacji

ni by pierścienie były w porządku, może głowica źle zregenerowana ?
mik-mim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.