Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Czy Twoj C-Max MK1 ma tendencję do ściągania?
Tak, ściąga w lewo 7 43.75%
Tak, ściąga w prawo 2 12.50%
Tak, ściaga, ale raz w lewo a innym razem w prawo 2 12.50%
Nie, absolutnie, prowadzi się jak marzenie 5 31.25%
Głosujących: 16. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2011, 08:48   #1
tunesquad
 
Postów: n/a
Domyślnie Dziwnie ściąga w lewo

Witam

Mam dziwny problem z moim Maxem. Auto ściąga na lewo a dziwne jest to, że ściąganie nie pojawia się na równej, prostej drodze (no może w minimalnym stopniu). Ale jeśli tylko są jakieś nierówności, nawet niewielkie, kierownica zaczyna uciekać w lewo. Przy wolnym przejeżdżaniu przez np tory też ucieka w lewo. Wrażenie jest takie, jakby kierownica w lewo kręciła się z mniejszym oporem a neutralne położenie było mniej więcej na godzinie 11:00.

W międzyczasie zrobiłem:

1. Kilkukrotnie geometrię zawieszenia
2. Zamiana opon przód - tył (ale ściąga tak samo na letnich i na zimowych więc opony nie są przyczyną)
3. Wymiana amortyzatorów z przodu
4. Wymiana końcówek drążków, lewa końcówka razem z drążkiem
5. Wymiana tulei lewego, przedniego wahacza
6. Ze specjalistą dokładnie przejrzeliśmy podłogę od spodu w poszukiwaniu śladów po naprawach - nic nie ma,
7. Przy zakupie miernik lakieru również nie wykazał napraw z przodu auta.

Powoli kończą mi się pomysły. Może ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami? Czy przyczyną może być wadliwe wspomaganie które daje większą siłę w lewo? Już sam nie wiem gdzie szukać usterki.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 17:27   #2
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tez mnie to czasami drażni ale cos mi sie zdaje ze ten typ tak ma.
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 17:43   #3
tunesquad
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Czytałem tamten wątek. Sęk w tym, że mój ucieka praktycznie tylko w lewo
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 11:45   #4
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

znalezione na forum volvo :
sprawdź jeszcze łożyska amortyzatorów... mogą być już zniszczone i blokują powrót ze skręconych kół...To może być przyczyną ściągania. Nie strzelają ci sprężyny jak kręcisz w lewo i prawo na postoju. Sprawdź. Mój znajomy kupił niedawno nówkę sztukę Fodra C-Max z salonu...Ściągał mu w prawo... Nikt nie mógł temu zaradzić...Przyjechał główny inżynier z centrali i sprawdził ustawienie amortyzatorów...Były lekko przestawione. Przy produkcji ktoś źle skręcił. Po prawidłowym ustawieniu auto jedzie jak po stole.

Moze nie chodzi o jakiś błąd fabryczny ale o łożysko amortyzatorów .
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 21:03   #5
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Kurcze, ja sie wlasnie przymierzam do wymiany zawieszenia z tylu, bo moj rowniez ma tendencje do sciagania w lewo, zwlaszcza przy wolnej jezdzie. Wkurzajace jest ze nie znalazlem zbytniej zaleznosci przyczynowo-skutkowej miedzy jakoscia nawierzchni a sciaganiem. Co wiecej, robiona byla zbieznosc i wszystko jest ok......
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 18:11   #6
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Cytat:
Napisał jacokrosno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moze nie chodzi o jakiś błąd fabryczny ale o łożysko amortyzatorów .
może... łożyska amortyzatorów to jeden ze słabych punktów tego zawieszenia...

sam wymieniałem bo skrzypiały i miałem wrażenie że mnie ściąga...

i sam nie wiem czy pomogło czy to tylko było wrażenie... generalnie efekt mam taki że czuje na pochyłej drodze, że mnie ściąga w stronę pochyłości.. ale naprawdę delikatnie.. nie wiem czy to wada...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 18:57   #7
tunesquad
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Cytat:
Napisał pkondratiuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie znalazlem zbytniej zaleznosci przyczynowo-skutkowej miedzy jakoscia nawierzchni a sciaganiem
U mnie kierownica samoczynnie skręca w lewo i na równej i na nierówne drodzej. Po prostu na dziurach dużo wyraźniej to widać. Podobnie jest na pochylonej nawierzchni. Jeśli droga jest nachylona na lewo to kierownica wyraźnie sama skręca w lewo. Jeśli nie jest nachylona to skręca nieznacznie, powiedzmy że po przejechaniu 200-300 m zaczynam zahaczać o linię na środku jezdni. Jeśli jest nachylona na prawo to zaczyna jechać prosto.

Raczej nie stawiałbym na łożyska amorków. To nie jest statyczna siła, która powoduje, że po skręcie kierownica nie chce wracać, ona sama ciągnie w lewo i muszę to co chwila kontrować. Nie jest to silne ściąganie (może poza powolnym przejeżdżaniem przez większe nierówności gdzie urywa nadgarstek) ale ile tak można jeździć?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 17:08   #8
ryszard_ochudzki
ford::average
 
Avatar ryszard_ochudzki
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: podkarpacie
Model: ford focus c-max
Silnik: 2.0tdci duratorg
Rocznik: 2004
Postów: 147
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Taka moja wysnuta teoria .W naszych c-maxach mamy wspomaganie elektyczno hydrauliczne ,czy np.slaby akumulator jak w moim przypadku niebedzie czasem odpowiedzialny za ograniczona prace ukladu kierowniczego? ładuje aku przez noc jutro zobacze co bedzie .pozdro
ryszard_ochudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 19:21   #9
panoramix
ford::average
 
Avatar panoramix
 
Zarejestrowany: 22-05-2011
Model: Focus C-Max / Volvo V50
Silnik: 1,6 tdci / 1.6D
Rocznik: 2004 / 2007
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

Akumulator - nie ma takiej mozliwosci, to wiem napewno. W przyszlym tygodniu, specu z forum - motorek26, bedzie robil mi tylnie zawieszenie. Jedna z tulej wahacza jest ewidentnie wytrzepana - podejrzenie pada wiec na silent-bloki. Zakupilem zestaw [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zobaczymy czy to pomoze. Zbieznosci tez byly robione i nic nie wyszlo nadzwyczajnego, a kierownice raz sciaga, raz nie sciaga. Nie ma zadnej reguly. Wyglada na to ze kiedy tuleja wyskoczy lub sie przesunie samochod skreca, kiedy jest w swojej pozycji - kierownica nie skreca. Schemat sie powtarza po XX razy podczas kazdej jazdy.
panoramix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 22:19   #10
tunesquad
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwnie ściąga w lewo

To czekam z niecierpliwością na newsy czy pomogło zrobienie tyłu. Mam nadzieję że tak
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.