Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2010, 08:39   #41
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał nebuso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mą mk3 z 45L bakiem ? przejeżdzam ok 400km (+/-40km) i mam rezerwę.
Wskazanie średniej na komp. ok 8L/100km , tankuje ok 30l.
albo autko do przemytu z podwojnym dnem w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo bak nie oryginalny - ja mialem miske olejowa mniejsza niz oryginalna w poprzednim aucie (3 wlasciciel)

ps a przy spalaniu w mondeo 8L to po 400km wskazowka od paliwa jest lekko przed 12

__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline  
Stary 20-04-2010, 22:19   #42
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Re: [MKIII] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał johnnyjp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to, ze nie nalezy tak robic to prawda.

ale mam 2 skontrastowane przyklady: w passacie juz 3 razy byla robiona pompa (1) bo gaz - sucho, 2) jazda na rezerwie), natomiast kolega ma lancera '92 i praktycznie w ogole nie ma w baku wiecej niz 10 litrow - bardzo czesto od zapalenia sie rezerwy jezdzi i po 50-80 km czyli do cna - teoretycznie silnik do wyrzucenia - praktycznie - nie wiem jak on to wytrzymuje, ale jezdzi bezawaryjnie! chyba jednak cos jest w tej japonskiej niezawodnosci...
Zgadzam się , osobiście w swoim passacie b5 również jeżdziłem bardzo często na rezerwie, tam miałem równe 8 l od momentu zapalenia się kontrolki rezerwy.I nigdy, przenigdy się nic nie stało z ukłądem paliwowym( mam na mysli pompe) Więc mity o syfie z baku ssanym przez pompe z rezerwy dotyczy chyba mondziakówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siwyxxx jest offline  
Stary 20-04-2010, 23:20   #43
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

ja ostatnio myłem zbiornik i po umyciu wlałem równo 10 litrów i strzałka wskaźnika oparła się lewą stroną o cyfrę zero, po 40 kilometrach wskazywała dokładnie kreskę zera a sądząc po spalaniu powinno być w zbiorniku jeszcze 7 litrów
jendrekmak jest offline  
Stary 18-05-2010, 18:54   #44
lutexs
ford::amateur
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 04-04-2010
Skąd: łódź
Model: ford mondeo mkIII
Silnik: tddi
Rocznik: 2001
Postów: 6
Thumbs up Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał elmisior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że temat był poruszany tysiące razy ale ile jest faktycznie litrów w baku od zaświecenia się kontrolki rezerwy, wcześniejsze posty są dosyć rozbierzne podają od 6 do 10...
w moim fordze też rezerwa zapala się przy 80km
zbiornik ma około 60l.
lutexs jest offline  
Stary 19-05-2010, 22:57   #45
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

kolego wszystkim, którzy mają komputer w swoim aucie rezerwa zapala się przy 80 km do tankowania wg komputera ale kilku dojechało do zera i silnik nie gasł. jak czyściłem zbiornik i nalałem 10 litrów paliwa to komputer po tej operacji wskazywał 79 km do tankowania a ze spalania średniego wyszło mi, że mogę na tej ilości paliwa przejechać ok 130-140 km. oczywiście w dieslu pozostaje kwestia co zrobić jak zabraknie paliwa i zapowietrzy się układ paliwowy zwłaszcza CR ale to zupełnie inna kwestia
jendrekmak jest offline  
Stary 20-05-2010, 07:00   #46
froncek7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (130 & 6 biegów)
Rocznik: 2006
Postów: 28
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Hej,

przejrzałem wątek i wszystko pięknie, ale jak jest z tą kontrolką w autach bez komputera?

Pozdrawiam.
froncek7 jest offline  
Stary 01-11-2010, 20:33   #47
martinrafal
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Witam! Ja osobiście leje ropę zawsze pod korek, należy poczekać kilkanaście sekund aby zbiornik się odpowietrzył i dolewać tak jeszcze kilka razy oczywiście powoli. Mnie udalo się wlać maksymalnie 59,2 litra, a komp pokazywał, że jeszcze na 23 km jest paliwa. Ostatnio byłem na południu Europy i zrobiłem 6400 km. Prędkości jak i drogi-różne. Były duże miasta, Barcelona, Rzym i inne, górskie odcinki w Alpach. Korzystałem tylko z bezpłatnych odcinków autostrad. Normalne korzystanie z silnika (jazda a nie oszczędzanie) i spaliłem łącznie 335 litrów co daje średnie spalanie 5,2 l/100km, komp pokazał 4,4. Gdy zatankuję komp pokazuje zasięg 1192km zawsze. Gdy jeżdzę w kraju (trójmiasto) spalanie na kompie w okolicach 5,5 a rzeczywiste trochę ponad 6, więc dziwi mnie gdy piszecie, że robicie na zbiorniku ok. 800 km. 2.0 TDCi 130km 2004r. 141000 km
martinrafal jest offline  
Stary 01-11-2010, 23:18   #48
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał martinrafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy zatankuję komp pokazuje zasięg 1192km zawsze
zawsze? niezależnie czy po mieście czy w trasie?
Cytat:
Napisał martinrafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy jeżdzę w kraju (trójmiasto) spalanie na kompie w okolicach 5,5 a rzeczywiste trochę ponad 6, więc dziwi mnie gdy piszecie, że robicie na zbiorniku ok. 800 km.
no to czekamy na następnego rekordzistę, który zejdzie poniżej 6,0 w mieście. kolega ma chyba zawsze z górki. poza tym różnica między trasą a miastem na poziomie 0,8-1,0 litra to trochę absurd no ale w trójmieście widocznie nie ma korków.
przy w miarę małym spalaniu po mieście czyli ok. 7,0 litrów można właśnie przejechać ok. 800 km.

Cytat:
Napisał froncek7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przejrzałem wątek i wszystko pięknie, ale jak jest z tą kontrolką w autach bez komputera?
tak samo jak w autach z komputerem tylko nie masz informacji o średnim spalaniu etc. dane same w sobie są cały czas analizowane przez ECU czy inne draństwo tylko ty nie masz do nich dostępu (bo nie masz manetki z przyciskiem INFO i aktywowanego wyświetlania danych w zegarach)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 01-11-2010 o 23:22
jendrekmak jest offline  
Stary 01-11-2010, 23:48   #49
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

No nareszcie temat dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wypaliłem mojego Mondka do zera(zgasł) i weszło 66L ( autko podczas tankowani stało z górki i dolewałem aż było pod sam korek)

Po podobnym wypaleniu ale tankowaniu na płaskim weszło 63L !!!

Tankując gdy komp pokaże zero wchodzi na płaskim 60L !!! czyli w baku jest jeszcze 3-4L paliwa !!!

A rezerwa pozwalająca na przejechanie 80km to zależnie od średniego spalania jakieś 5-8L ( od momętu zapalenia się kontrolki do momętu pokazania 0 )

Czyli od momętu zapalenia się rezerwy w baku jest jeszcze 8-10L paliwa !!!

Mondek średnio pali 7,5L/100km, czyli 800km na baku( zarówno w mieście jaki i w trasie jak ktoś normalnie jeżdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale jak się człowiek trochę postara to w trasie zejdzie poniżej 5LGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a jak się jeszcze bardziej postara to w mieście spali 10L !!!

A na pełnym baku to sie da nawet 1500km przejechać jadąc 90km/h za tirem po autostradzie !!! Tylko po co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline  
Stary 02-11-2010, 09:35   #50
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [MK3] Pojemność baku / rezerwa

INVERTER z tobą dyskusja na temat tankowania nie ma sensu (bez urazy) ale zastanów się dlaczego tylko tobie udaje się tyle zatankować. normalne tankowania u większości oscylują w granicy max 58-60 litrów więc chyba w twojej okolicy coś nie tak z dystrybutorami. czyżby w UK bardziej kombinowali niż u nas? pomijam fakt, że w tdci nie powinno się wyjeżdżać paliwa do dna bo jest wtedy szansa na zassanie ze zbiornika syfu, który gromadzi się wraz z wlewanym paliwem co zwłaszcza zimą może mieć znaczenie dla naszego "czułego" układu paliwowego. dla zasady zawsze tankuję w momencie pojawienia się rezerwy i wtedy bez "dobijania" wchodzą 50-52 litry paliwa.
jendrekmak jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.