Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2011, 21:25   #1
roypl
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Skąd: szczecin
Model: mondeo 2.0 mk3
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Witam !
po miesiącu poszukiwań v70 - stwierdziłem, że z budżetem max 28000 wybiorę młodsze mondeo w kombi.
Poszukiwania skonczyly sie tym, ze obejrzalem z 5 szt v70 wszystkie mialy przebiegi w okolicy 200000 a jak sie doglebnie przyjzalem to duuuzo powyzej,
tu odkryłem rodzynka - oszust cofnął z 500000 km....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale mniejsza z tym chce kupic auto z salonu sprawdzone i serwisowane, co prawda firmowe - ale cała historia jest znana - ma spory przebieg, to to autko:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(cena bedzie nizsza w okolicy 23-24tys
tak na szybko to tylko opony do zmiany
no i nic nie bylo robione z wtryskami....i tu mam najwieksze watpliwosci - auto ma nalatane prawie 200000 i wtryski na 100% beda do roboty - i tu pewnie kwota okolo 5tys.(ASO) lub 2-2.5 (regenerowane) - co jeszcze moze mnie czekac z takim przebiegiem?
Myslalem tez o Focusie 2008r - ale blizniaki w drodze musze miec duzy kufer (dlatego szukalem v70)
licze na pomoc
pozdrawiam

roypl jest offline  
Stary 08-02-2011, 00:09   #2
roypl
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Skąd: szczecin
Model: mondeo 2.0 mk3
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

dziękuje za obszerne opinie i wypowiedzi,
pozdrawiam forum FordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roypl jest offline  
Stary 08-02-2011, 00:18   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

takich tematow masz z 40 w tym dziale , a z 50000 milairdow w dziale mondeo , na temat wtryskow i tdci.

Dziekuje dobranoc
tomiscorpio jest offline  
Stary 08-02-2011, 00:32   #4
roypl
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Skąd: szczecin
Model: mondeo 2.0 mk3
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

pytalem o konkretne auto z konkretnym przebiegiem,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dobranoc
Milo tu na tym forum
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roypl jest offline  
Stary 08-02-2011, 08:52   #5
rotor
ford::average
 
Avatar rotor
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Warszawa/Sokółka
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Kolego roypl, bez urazy, ale skoro
Cytat:
Napisał roypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cała historia jest znana
i pytasz
Cytat:
Napisał roypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co jeszcze moze mnie czekac z takim przebiegiem?
to masz odpowiedź konkretną
Cytat:
Napisał tomiscorpio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
takich tematow masz z 40 w tym dziale , a z 50000 milairdow w dziale mondeo , na temat wtryskow i tdci.
Dziekuje dobranoc
Kolega tomiscorpio wcale nie jest złośliwy, tylko praktyczy.
Forum (konkretnie działy Diesel i Mondeo) są właśnie między innymi o tym, o co pytasz (i jest tam obszernie) i powielanie tego, co jest w setkach postów nie ma sensu. Nawet nie trzeba używać opcji szukania, tylko nie lenić się i polecieć po tematach.
Wiem, że wiele osób będących od roku, dwóch, a nawet trzech lat na forum nie założyło żadnego wątku z pytaniem, ponieważ odpowiedź na nurtujące ich pytania znaleźli tu (ponad milion postów - mimo wszystko coś w nich jest).

Cytat:
Napisał roypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytalem o konkretne auto z konkretnym przebiegiem,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dobranoc
Milo tu na tym forum
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu tak średnio się z Tobą zgodzę - Twoje pytanie jest w cytacie wyżej.
Swoimi ironicznymi uwagami prowokujesz do przykładowej odpowiedzi:
Z takim przebiegiem może Ciebie czekać całe spektrum kwestii: od NIC do WSZYSTKO. Natomiast jeżeli chodzi o konkretne auto z konkretnym przebiegiem... Może zapytaj poprzedniego właściciela, co jeszcze może Ciebie czekać z takim przebiegiem.
Poczytaj na forum co może trapić Mondeo MK3 z danego rocznika.
Jeżeli chcesz znać opinie nt. samej oferty, to poproś o to w poście ale to pewnie niewiele Tobie da, ponieważ
Cytat:
Napisał roypl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cała historia jest znana
A na forum jest miło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miłego dnia
rotor jest offline  
Stary 08-02-2011, 09:00   #6
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...
Kubuch jest offline  
Stary 08-02-2011, 14:14   #7
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Na moje oko nie musisz się od początku nastawiać na robienie wtrysków-ja jak kupowałem swoje mk3 to też byłem pewny że niedługo potem pójdą obowiązkowo do wymiany, a się okazało że wtryski nie sprawiają żadnych problemów.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline  
Stary 08-02-2011, 14:57   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...
Nie wiem po ile modzioly chodza , ale jak masz racje ....

to do tego to jeszcze komis jest

wiec bym dobrze zobaczyc to auto /... czy przypadkiem cos na drodze nie wyroslo duzego . I jak to poskladane jest.
tomiscorpio jest offline  
Stary 08-02-2011, 16:14   #9
roypl
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 07-02-2011
Skąd: szczecin
Model: mondeo 2.0 mk3
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Kolego Rotor Miłego dnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

napisałeś się, ale nic mi nie pomogłeś. Wierz mi, czytałem sporo wcześniej, mam mało czasu aby podjąć decyzję. Stąd moje pytania a idąc tym tokiem rozumowania - należy zamknąć forum i zostawić tylko opcje szukaj w archiwum.

Cytat:
Na moje oko to jest z 10 tyś zł za tani...
Auto było serwisowane co 20tys w ASO (ostatnio przy 180tys) - przebieg, stan zawieszenia blacharki itp - sprawdzony w 100% - jest to auto "poflotowe" odkupywane z dużej firmy - kupuje je bezposrednio od wlasciciela - w nizszej cenie
Watpliwosci mam:
1. co do silnika - jutro jade do Bemo motors na diagnostyke silnika - i tu mam pytanie, Podlaczenie pod komputer kosztuje 230PLN, Test przelewowy tez 230 - należałoby robic te dwa ? czy wystarczy komputer
2. Wspomaganie ostatnio jezdzilem insignią i małym hyundaiem getz - a teraz przejechalem sie tym mondeo i wydawalo mi sie, ze wspomaganie chodzi bardzo ciezko....tak maja te kombi?

Cytat:
Na moje oko nie musisz się od początku nastawiać na robienie wtrysków-ja jak kupowałem swoje mk3 to też byłem pewny że niedługo potem pójdą obowiązkowo do wymiany, a się okazało że wtryski nie sprawiają żadnych problemów.
o takie informacje mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak ktoś może rozwiać lub ugruntować moje wątpliwości to chętnie posłucham,
pozdrawiam
RoY
roypl jest offline  
Stary 09-02-2011, 12:55   #10
SILWE
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2010
Skąd: WAWA
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Odp: szukalem volvo v70 -bedzie (chyba) mk3 kombi - watpliwosci, pytania

Test przelewowy da Ci info odnośnie fizycznego stanu wtryskiwaczy - czy trzymają parametry, a komputer sprawdzi Ci elektronikę. Sprawdź czy nie jest złożony z dwóch ( ale raczej jeżeli kupujesz od pierwszego właściciela firmy to myślę że takich kombinacji by nie robili. Coś tam pewnie zawsze wyjdzie później, ale tym się nie przejmuj, każde auto wymaga opieki. 200 tyś to nie tak dużo jak na to auto. Niech serwis zwróci uwagę na stan sprzęgła i koła dwumasowego - wymiana jest dość kosztowna ok 3 tyś PLN. Natomiast wszystko zależy jak ktoś jeździł. Mój wujo w MK3 2.0 TDCi ma prawie 300 tyś. km i jeszcze dwumasy i sprzęgłą nie wymieniał. Wtryski wymianieł w 2003 zaraz po zakupie auta, więc nie ma reguły. Mondeo to fajne, pakowne auto. Ja mam wersję 2.2 TDci i sobie chwalę. Ostanio np. pękła mi spreżyna - więc też zwróć na to uwagę - stan zawieszenia.
SILWE jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.