Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2011, 21:11   #11
PYRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-05-2008
Skąd: RAWICZ - woj.wielkopolskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 363
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Hmmm... moze spróbuj inaczej.
Jak tak zrobiłem z EGR-em. Poszukaj kogoś kto handlije uzywanymi częsciami m.in turbinami, kogoś z kim można sie dogadać. Przedstaw swoją sytuacje. Weź od niego sprężarke, zapłać i dogadaj sie, że chcesz sprawdzić czy na jego auto "odżyje" i jak by co to mu zwrócisz turbine a on Ci kase. Co Ci szkodzi spróbować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do regenaracji części w Polsce - colin barbazynca - ma 100% racji, ja też mam takie zdanie.
Ostatnio przekonał sie o tym mó kuzyn. Padła mu dwumasa. Opcje - używka 500zł z gwarancją rozruchową, regenaracja 500zł, nówka 1500zł. Z kasą krucho u niego więc doradzałem mu uzywke a on uparł sie na regeneracje. Koło 500 + 300 montaż. Po wszystkim okazało sie, że zero poprawy. Mało tego jak pojechał do firmy to mu powiedzieli, że gwarancja przepadła bo montował nie u nich choc wcześniej mu o tym nie powiedzieli.
Kupił używke ( 500 + 200 - mechanik sie zlitowałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), założył i na razie smiga. Suma sumarum całośc wyszła go tyle, że mógł od początku kupić nówke. Ale Polak mądry po szkodzie...

PYRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 22:21   #12
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Calkowicie popieram... Sam dwumas kiedys widzialem tak zaspawany (auto do wyscigow), ze po 30min jazdy zapewne by jego polowa wyjechala przez skrzynie i poszla prosto w cohones kierownika - niby zawodowcy robili...
Co do sprezarek, to znam czlowieka ktory to umie zrobic dobrze, ale on jest kierownikiem, to zajmuje duzo czasu i wszystko obrabiaja uczniowie na "oryginalnych" czesciach garretta z chin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A potem sie dziwic ze muszla peka na pol itp...
Wiec jak sam potrzebuje, to sobie zrobi, jak klientowi to nie ma co liczyc zeby sie ktos do roboty przykladal.
Sam osobiscie mam dwa auta z turbo (i przerobilem setki do wyscigow) i chocby nie wiem co sie dzialo, to regenerowanej sprezarki nie kupie, bo jak mam wyrzucic kase to albo przepije, albo dam na biedne i chore dzieci.

Co do samego problemu, to raczej chodzilo o blad P0537 (P od Powertrain - ukladu silnika) i mowi on o zbyt niskim sygnale temperatury z czujnika klimatyzacji.
Dalej sie upieram, ze problem lezy w zmiennej geometrii. Niestety musisz znalezc czlowieka, ktory spelnia 2 bardzo trudne warunki:

1. Wie jak dziala taki silnik
2. Potrafi myslec

Ogolnie wsrod mechanikow ciezko, bo tacy ludzie sie nie babraja w smarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez colin barbazynca ; 02-09-2011 o 22:30
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 06:15   #13
angie
ford::amateur
 
Avatar angie
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Tczew
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

ok. To kołuje turbosprężarkę. Jak podstawię to napiszę co z tego wynikło.
Dzięki za podpowiedzi.
angie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 11:48   #14
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

No coz, troche taniej wychodzi sprawdzenie i regulacja zmiennej geometrii niz kupienie i wymiana turbo, ale to tez w sumie jakies rozwiazanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2011, 23:21   #15
Liicar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2011
Skąd: Suchy Las
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Witam Kolege
Wczytuje sie w cala usterke i czytam twoje kroki wiec na moje to po pierwsze czy masz mozliwosc bys ktos sprawdzil tobie oscyloskopem sygnal z czujnika doladowania??
wogole czy sa tam napiecia i jakie??? czy jest prawidzlowy sygnal na sterowniku???
i tak mam klika jeszcze pytam ale chcial bym bys zadzwonil do mnie i pogadamy przez telefon.. Generalnie mam warsztat elektromechaniki w okolicach poznania.. Jestem jak by powiedziec mechanikiem od 7 roku zycia obocenie moje wyksztalcenie jest o profilu mechatronika pojazdowego a specjalizaja jest Disel Comm Reli.. Warszta glownie reanimije Fordy i Ople wiec zapraszam ludzi z calej polski bo jezeli pacjent jest naprwde chory to mysle ze go wylecze choc i mi moga sie nogi ugiac he he choc jak dotej pory mnie to nie spotkalo.. telefon jak bys chcial pogadac to 503 588 756 Pozdrawiam Andrzej Witon
Liicar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 08:24   #16
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Do tego nie trzeba oscyloskopu, tylko jakikolwiek interfejs diagnostyczny dzialajacy z fordem - wystarczy sprawdzic czy wartosci raportowane przez samochod zgadzaja sie z rzeczywistoscia, a patrzac po objawach, historii i bledach raczej tak jest.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2011, 23:39   #17
angie
ford::amateur
 
Avatar angie
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Tczew
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Byłem jeszcze wczoraj u jednego magika, ktory naprawia tiry. Polecił mi go znajomy ze szrotu.
Koles najpierw sugerowal czujnik cisnienia doladowania, jednak kiedy ściągnoł rurę z kolektora ssącego, a przy dodaniu gazu był w stanie ją zatkać ręką (silnik chodził jak wolnossący bez turbo)polecił sprawdzić szczelność ukł.
W sobotę jak wszystko dobrze pójdzie mam zamiar pojechac na podnosnik i sprawdzić wszystkie rury oraz turbine.
"Liicar" dzięki za tel. Jak posprawdzam w/w elementy, a one okażą się ok. skontaktuję się z tobą.
angie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 07:21   #18
angie
ford::amateur
 
Avatar angie
 
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Tczew
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCI 136PS
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Auto juz smiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyna okazala sie prozaiczna.
Wężyk od podcisnienia byl wyrobiony, a co za tym idzie luzny.
Pewnie czasami lapal lewe powietrze.
Sciagnolem go z gruszki, przyciolem o 2 cm i nalozylem ciasno na gruchę.
Podsumowując:Odkrecenie dolnej oslony 2 min
Diagnoza 5 min.
Usuniecie usterki 1 min.
Koszt "0" zl.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniesione koszty po wumianie turbo:
Blendna diagnoza (specjalista od turbo) 300 zl
Ponowne zawozenie turbiny do regeneracji (efekt blendnej diagnozy) 100zl
Montaz turbo 200 zl
Wizyta w ASO i błedna diagnoza 350 zl
Regulacje sztangi na gruszce 50 zl
Kolejna wizyta w ASO, wypalone przez nich paliwo na wizycie 1 i 2. 50 zl
Nie licząc strat moralnych i moich nerwów. (bujalem sie tym autem 3 miesiące i nie bylo dnia abym nie muslal o ewentualnej przyczynie)
Razem 1050 zl za nic !!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To Polska wlasnie. Jak ktos slusznie zauwazyl "Madrzy ludzie nie siedzą w kanałach"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Najchetniej napisalbym do jakies centrali forda jakich to Asów mają w ASO.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziekuje wszystkim za rady, wsparcie i pomoc.
angie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 15:29   #19
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak mocy po wymianie turbiny???

Czyli nie dzialala poprawnie zmienna geometria. Wspolczucie za wywalona kase w bloto ale wlasnie to jest ten kraj co sie na litere P nazywa i to nic nowego.
Pociesze, ze mojemu koledze w 406hdi tak naprawiali samochod, ze po 3 miesiacach musi zaplacic 4600zl za pompe CR i wtryskiwacze bo panowie sobie nie poradziliz wymiana pompy w baku za kilkaset pln. Samo auto warte pewno nie wiecej niz 10k...
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.