Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2009, 22:02   #1
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Thumbs down chrupnięcie przy starcie

Hej,

Słuchajcie mam mały problem. W moim MK3 przy starcie z miejsca bez względu czy do przodu czy to do tyłu pojadę zawsze po kilku metrach słychac dziwne jednorazowe chrupnięcie gdzieś w okolicach podwozia. Troche wyczuwalne na kierownicy. Potem już jest ok, nawet jak się zatrzymam i znów ruszam to nie ma tego efektu, ale powraca jak zgaszę silnik i go znów odpalę. Wydaję mi się że może to miec jakieś powiązanie z rozrusznikiem (bendix) ale mogę się mylić. Może ktoś już się spotkał z takim problemem? Prosze o pomoc!!!

Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 23:06   #2
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

mam cos podobnego tylko ze w czasie jazdy (nigdy przy starcie) przy zmianie biegow i skrecaniu i to tez sporadycznie raz, dwa razy na dzien a potem np przez 2 tyg cisza. zobacze co bedzie po wymianie dwumasy. i wyraznie odczuwalne na kierze to jest
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 07:48   #3
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

PO środku przy dolnej belce z przodu jest poduszka silnika. Przy ruszaniu i hamowaniu, jeśli jest "walnięta" lub poluzowana daje podobny objaw. Miałem tak jak zmieniałem tuleje gumowe stabilizatora i tej poduszki nie dokręcili.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 08:50   #4
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

Cytat:
Napisał marctwain Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PO środku przy dolnej belce z przodu jest poduszka silnika. Przy ruszaniu i hamowaniu, jeśli jest "walnięta" lub poluzowana daje podobny objaw. Miałem tak jak zmieniałem tuleje gumowe stabilizatora i tej poduszki nie dokręcili.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Witam,
To nie to ponieważ mam to tylko raz przy starcie potem jest ok do momentu zgaszenia silnika, potem wraca jak znów go odpale.
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 07:22   #5
megriber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

mam dokladnie tak samo, w ASO powiedzieli mi, ze to normalny obiaw przy aucie wyposazonym w tempomat. Tak on sie zalacza. Po 3 metrach od ruszenia jest chrupniecie. Niezaleznie czy zimny czy cieply silnik. Zawsze po odpaleniu.
megriber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 07:37   #6
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

U mnie też występuje takie chrupnięcie-bardziej wyczuwalne w okolicy pedałów. Nie mam tempomatu, jest tak odkąd mam ten samochód, czyli gdzieś od trzech i pół roku. Jak jest ciemno to w momencie tego chrupnięcia delikatnie przygasają światła.
Nie przejmuję się tym i Tobie Suchar27 też radzę się nie przejmować.
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 08:19   #7
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

Też mam problem z podobnym objawem, zawsze tylko przy ruszaniu. Tylko, że to nie jest "chrupnięcie" tylko "głuchy stuk". Podczas ostatniego przeglądu, sprawdzili sprężyny z przodu, i to nie było to.
Zastanawiają mnie te poduszki przy silniku! - może to jest to?

Link do strony gdzie to opisywałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 08:49   #8
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

Cytat:
Napisał megriber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam dokladnie tak samo, w ASO powiedzieli mi, ze to normalny obiaw przy aucie wyposazonym w tempomat. Tak on sie zalacza. Po 3 metrach od ruszenia jest chrupniecie. Niezaleznie czy czy zimny czy cieply silnik. Zawsze po odpaleniu.
megriber tylko że ja tempomatu nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 09:29   #9
monTTana
ford::average
 
Avatar monTTana
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Model: Mondziak 4
Silnik: 2.0 po mapce 185km 420nm
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

jezeli to poducha od silnika/skrzyni to na 100% jest to odczuwalne na pedalach , kierownicy i na lewarze od skrzyni-jak nie ma odczucia na tych trzech rzeczach to na pewno nie poduchy
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda!
monTTana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 11:07   #10
megriber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: chrupnięcie przy starcie

To na bank nie sa poduchy. Poduchy slychac tez przy rozruchu i gaszeniu silnika. A tu nawet jak sie rusza na idealnie prosciutkim i rowniutkim asfalcie chrupie. Dobrze dodal jeden z poprzednikow ze przygasaja swiatla - wiec jest duzy pobor pradu. Ale co to jest to jak widac nie wiedza nawet w ASO ;-)
megriber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.