Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2016, 15:08   #91
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Na wyświetlaczu licznika pojawił się komunikat,kontrolka (Check) się nie zapaliła,tak domniemam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2016, 18:48   #92
Soldier111
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 13-05-2016
Skąd: WLKP
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Pod kompa był podpięty tydzień temu na dużym przeglądzie i jedyny błąd (stary - tak twierdzi mechanik) to błąd zaworu ciśnienia doładowania, po skasowaniu i jeździe kontrolnej błąd się nie pojawiał więcej. Później odebrałem auto i tak jak pisałem wyskoczyło mi toto... do tego momentu auto zachowywało się idealnie.
Soldier111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2016, 15:52   #93
faqqundo
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-09-2012
Skąd: Węgrów
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2.0 TDCI 140km
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Kolega podpowie, czy rozwiązał już problem z DPF? W kwietniu wymieniłem mkIII na mkIV i również miałem problem z czujnikiem ciśnienia doładowania, ostatnio wymieniłem plecionkę oraz nieszczelność w dolocie (powietrze świszczało jak turbo się wkręcało), więc filtr nie miał łatwo. Nie mam co prawda komunikatu w zegarach, tylko mechanik skasował checka, który po kilku kilometrach jazdy zaświecił się na nowo. We wtorek postaram się go przegonić w trasie, co tydzień mam 200km trase i do tej pory nie zauważyłem żadnego dopalania pewnie dzięki jej. Jak błąd nie zniknie to pozostaje mi pewnie wymiana/wycięcie, serwisowe dopalanie przy przebiego 217 tys. pewnie na długo nie pomożeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
faqqundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 19:23   #94
Goora
ford::average
 
Avatar Goora
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 103
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Że tak powiem - wrócę do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I u mnie pojawił się komunikat informacyjny na Conversie o treści "Filtr silnika przeciążony". Komunikat z ikonką książeczki i literką 'I', bez żadnego check'a itp.

Komunikat po chwili zniknął, a ja akurat wjeżdżałem na autostradę, więc nie było problemu z "przegonieniem". Potem jazda jakieś pół godziny z prędkością autostradową.
Absolutnie żadnych dodatkowych objawów. Wszystko działa jak należy.

Teraz pytanie - wiadomo na 100%, że to komunikat odnośnie DPF? Tak by wynikało, ale przeczytałem cały temat i nikt tego nie potwierdził.
Komunikat ma charakter informacyjny i zaraz znika, więc raczej sugeruję podjęcie próby wypalania (wyższe obroty, szybszą jazdę), a nie informuje o usterce. Ktoś już wcześniej zresztą to napisał. Ktoś to potwierdzi?

Auto ma obecnie 177k km. Obecnie 50/50 jeździ po mieście i na autostradzie. Co fachowcy proponują zrobić?
W poprzednim aucie miałem wycięty DPF. Jak to się ma w Mondeo Mk4? Wycinać?
Na wiosnę planuję wybrać się zrobić program, więc mógłbym i to ogarnąć przy okazji jeżeli jest taka potrzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prosiłbym fachowców o info co zrobić z tym fantem i czy zaczynać się martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT:
No dobra, to znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli komunikat dotyczy na pewno DPF. Teraz pytanie, czy już czas wymienić lub wyciąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Byłbym za wycięciem na wiosnę + wyłączenie EGR + program (tak miałem w poprzednim dizlu). Dobry pomysł?

Heko, podpowiesz coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
__________________
Temat o moim Mondku:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251343

Ostatnio edytowane przez Goora ; 09-10-2016 o 19:38
Goora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2016, 19:26   #95
Tomek_1976
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Świeżo przerobiony temat.

Objawy:
- komunikat "przeciążenie filtra silnika", po wyłączeniu silnika 1 raz, znikł a potem...
- komunikat ponownie i kontrolka Check Engine
- wyłączone turbo, tryb awaryjny

Podejrzenie, padł DPF - zdemontowany, sprawdzony, wynik OK.
Podłączenie komputera i tu błąd, który podpowiedział rozwiązanie.
Błędy P2453 i P246b - "Sygnał z czujnika nieciągły." Sprawdzenie wężyków, ciągłości przewodów, wtyczki - został tylko cholerny czujnik.
Uszkodzony czujnik ciśnienia różnicowego, koszt ok. 400 zł w Intercars.
Po wymianie czujnika, reset błędów, trasa 150 km, wypalenie DPF w trakcie jazdy.
Voila - uzdrowiony Mondziak.

Mondeo MK4 2.0 140KM
przebieg 227 000 km.

Ostatnio edytowane przez Tomek_1976 ; 02-12-2016 o 19:30
Tomek_1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 17:13   #96
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Witam,
Dopadł mnie dziś ten komunikat, pojawił się na chwilę i zauważyłem dopalanie DPF - wszystko w trasie. Dojechałem, podłączyłem się Forscanem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to średni interwał dopalania. Wcześniej miałem ok. 600km a teraz pokazuje 180km. Również podskoczyło ciśnienie różnicowe do 4,6 kPa.
DTC pokazał P246B:00-6C, po skasowaniu nie pojawił się ponownie.
Teraz pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zbierać już na nowy DPF, a może można kupić używany?
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 19:52   #97
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Cytat:
Napisał marstef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Dopadł mnie dziś ten komunikat, pojawił się na chwilę i zauważyłem dopalanie DPF - wszystko w trasie. Dojechałem, podłączyłem się Forscanem i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to średni interwał dopalania. Wcześniej miałem ok. 600km a teraz pokazuje 180km. Również podskoczyło ciśnienie różnicowe do 4,6 kPa.
DTC pokazał P246B:00-6C, po skasowaniu nie pojawił się ponownie.
Teraz pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zbierać już na nowy DPF, a może można kupić używany?

wywal, zrób chipa i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 06:32   #98
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Tylko ja nie chcę usuwać DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak się zastanawiam dlaczego parametr DP_DPF u mnie wynosi ok 4kPa na wyłączonym silniku? Może to oznaczać jego uszkodzenie?
I drugie pytanie czy mogę bezpiecznie wykonać reset czujnika za pomocą Forscan?

Ostatnio edytowane przez marstef ; 04-04-2017 o 08:45
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.