Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2011, 22:31   #31
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

klasyka gatunku niestety. ja na początku trybu awaryjnego (tylko błąd P0251) wymieniłem wtryskiwacze i poprawiło się odrobinę ale nie zniknęła sprężynka. przyczyną była pompa, po której samodzielnej wymianie problem ustąpił.
dlaczego robiłem sam wymianę pompy? otóż chciałem sprawdzić w diesel serwisie pompę przed montażem ale facet mi powiedział, że musi ją rozkręcić i sprawdzić. to mnie trochę zmroziło bo myślałem, że sprawdzi ją na maszynie delphi bez rozbierania. wytłumaczył mi, że ponieważ filtry do tej maszyny kosztują 1300 zł to zawsze rozbierają pompy przed sprawdzeniem żeby nie zasyfić sobie urządzenia opiłkami a bez sprawdzenia jej nie zamontują. wtedy stwierdziłem, że nie będę sprawdzał i zaryzykuję 50/50 albo zadziała albo nie. ponieważ pompa była zdemontowana ze spalonego auta to było duże prawdopodobieństwo że będzie sprawna i tak też było, pompa z roku 2006 i mam nadzieję, że trochę pochodzi a w razie czego mam starą do remontu i nie muszę szukać.


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-04-2011 o 22:40
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 08:42   #32
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

prosze nie zalamuj mnie pompe dopiero wymienilem wtryski tezGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. latalem troche po forum i trafilem na cos co pisze o elektrozaworze w turbo i tak jak to chlopaki opisywali jest dokladnie u mnie, musze jakas to lapatke sprawdzic w turbo, ale wszystko jest pieknie dopoki sie nie zagrzeje i nie wcisne mu pedalu gazu do spody, jak wcisne tak do polowy to ladnie idzie.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 08:44   #33
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

aha no i u mnie sprezynka znika po tym jak zgasze i odpale od nowa wiec jak moge blad odczytac?
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 18:14   #34
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

dobra sprawdzilem bledy sa dwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. P1211 Ford Diesel Injector Control Pressure Higher/Lower Than Desired (engine running)
P0251 Generic Injection Pump Fuel Metering Control A
i kicha teraz trzeba dojsc ktory to wtryskGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 20:42   #35
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

zrobilem probe przelewowa az mi sie smiac chce 1-230, 2-30, 3-60, 4-160 tragedia i pomyslec ze kupilem je za 250 funtow i do tego koles zapewnial mnie ze sa bardzo dobreGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wyjalem wtrysk 1 rozebralem przeczyscilem wd poskrecalem wlozylem spowrotem dalem mu pochodzic z pol godz na wolnych obrotach zrobilem probe przelewowa i wyszlo 170 na pierwszym co jest o 60 lepiej ale i tak to nie zmienia faktu ze musze sie rozejrzec za wtryskami lub czesciami do nich.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 19:46   #36
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

ja tez mieszkam w angli szukalem wtryskow do mojego i raczej nie wydaje mi sie ze za £250 mozna kupic cos dobrego w firmie ktora sie zajmuje regeneracja wtryskow chca 120 funtow za wtrysk z wymiana co daje £480 i daja gwarancje na wykonane prace a sprawdzenie wtrysku to £25 od sztuki



P.S.nie daj sie naciagac ze cos jest super bo ktos tak powiedzial
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI

Ostatnio edytowane przez Martinowo ; 04-05-2011 o 23:16
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 18:18   #37
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

wiec ja nie kupilem wtryskow od firmy tylko z ebaya od jakiegos pajaca, a teraz juz dzieki forum i pomocy chlopakow znalazlem firme tu w uk ktora zajmuje sie sprzedaza czesci do wtryskow wiec zamowilem 4 zaworki dozujace i czekam na nie maja byc we wtorek kosztowaly 270funtow wiec i tak zaoszczedze jakies 230, taka mam nadzieje. jak zamontuje nowe zaworki to napisze jak to wszystko poszlo.
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 23:16   #38
bobek_thc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: 2.0 tdci zgasl podczas jazdy i nie odpala

wszystko juz zrobione, kupilem zaworki i byly one w pudeleczkach delphi wiec chyba oryginalne, cala wymiana zajela mi godzine czasu z wyjeciem wtryskow wymiana zaworkow i zamontowaniem wtryskow spowrotem, i odrazu zauwazylem roznice silnik rowno pracowal, zostawilem na 15 min wsiadlem i pojechalem, wszystko jest jak byc powinno sprezynka sie nie zapala nie przechodzi w tryb awaryjny i wogole smiga jak talalala acha usunalem jeszcze wszystkie bledy po wszystkim dzieki wszystkim za pomoc w naprawie mondka!!! pozdrawiam
bobek_thc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.