Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford B-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2014, 16:29   #121
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam kolegów
Od tygodnia jestem kolejnym użytkownikiem B-MAXA.W końcu odebrałem,jest to drugie autko,właściwie jeżdzi nim żona,ja mam S-MAXA 4 letniego,tak wiec stajnia Fordów się powiększa.Co do B maxa może jakieś pierwsze spostrzeżenia,opinie uwagi,na co zwrócić uwagę aby wszystko było ok?Pierwsze moje wrażenia bardzo pozytywne.Jest to wersja Titanium.Tak prawdę mówiąc ma wiecej bajerów niż mój S max.Życzę wszystkim użytkownikom dożo przyjemności z użytkowania i szerokiej drogi.Czemu jest nas jeszcze tak mało.Na forum S maxa tematów poruszanych jast od groma-bardzo dużo użytkowników.Pozdrawiam Jacek.


Ostatnio edytowane przez citrovit ; 11-09-2014 o 08:23
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 20:16   #122
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Jacek gratki. Zauważ jak często widujesz B-maxa, a jak często S-maxa na ulicach i masz odpowiedź czemu także tutaj jest mało ludzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja widuje jednego i tego samego B-maxa - auto zastępcze serwisu...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 12:51   #123
irysek56
ford::amateur
 
Imię: Lucja
Zarejestrowany: 13-09-2014
Skąd: klodzko
Model: ford B-max
Silnik: eco boost 1
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy maxia. Ja sięprzesiadłąmz fiusiona do maxia jakieś dwa tygodnie temu. Do 12 w piątek byłam zachwycona, ale teraz mam mieszane uczucia. Jakież było moje zdziwienie jak chciałam pojechaC. Rozładował się do "0" iod piątku stoi w serwisie.Zobaczymy co z tego wyniknie. pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez irysek56 ; 15-09-2014 o 19:38
irysek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2014, 13:29   #124
leszek462
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 23-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: ford B-max
Silnik: 1,0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam wszystkich. Już minął miesiąc jak jeżdżę B-maxem i głównie po mieście. Moja opinia jest bardzo pozytywna. Oczywiście nie jest to auto do ścigania, jednak do jazdy po mieście idealne. Siedzi się dosyć wysoko. Widoczność z pozycji za kierownicą zadowalająca, przyśpieszenia wystarczające no i zużycie paliwa . Przy pierwszym tankowaniu i wskazaniach: średnia prędkość - 41 km/h, zużycie paliwa 5,8l/100 km. W 90% to jazda po mieście na krótkich odcinkach oczywiście dosyć spokojna. To moim zdaniem dobry wynik. Jest cichy i prowadzi się go przyjemnie. Wysokość foteli podczas wsiadania i wysiadania wygodna. Nie udało mi się go testować przy prędkościach większych niż 110 km/h i w tym względzie nie mam opinii. Od 0-110 km/h jest fajnie. Dużą zaletą jest praca silnika na niskich obrotach i ciąg już od 1500 obr/min. Polecam to auto wszystkim. Mam wrażenie, że ci co piszą o silniku 1,0 źle, nie mają pojęcia o czym piszą. Uważam, że taka firma jak Ford o tak globalnym zasięgu nie pozwoliłaby sobie na instalacje kiepskich jednostek napędowych w aucie. Założenie jest chyba proste, do miasta nie na wyścigi. Na wyścigi to zupełnie inne auta o innych mocach i parametrach. Pozdrawiam Wszystkich i życzę pełnej satysfakcji z zakupu B-MAXa
leszek462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 06:49   #125
minimax
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 15-12-2013
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Witam
Od 7 lat jeżdżę Focusami 1.8 TDCi. Pierwszym (MkII) w 4 lata przejechałem 290 tys, teraz od 3 lat mam MkII FL i 180 tys km. Chcę kupić mniejsze auto, ale fiesta jest zbyt mała, wybór padł na B-Maxa 1.6 TDCi. Potrzebuje odpowiedzi na kilka pytań.

1. Czy w w 1.6 TDCi jest sprzęgło dwumasowe? (a co z 1,5 ?)
2. Jak zachowuje się tylne zawieszenie. Z tego co widzialem z tyłu jest belka w Focusie jest niezależne
3. Jaka jest w waszym odczuciu wydajność hamulców ? Focus miał 4 x tarcze w B-Maxie z tyłu są bębny
4. Na co zwrócić uwagę przy tym silniku ? Znam problemy Fucusa 1.8 TDCi, czy 1.6 TDCi ma jakieś swoje bolączki ?
minimax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 15:01   #126
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Obecność koła dwumasowego w 1.6 TDCi zależała chyba od wersji mocy... w bazowych 90 KM chyba ich nie było kiedyś (przynajmniej tak mi powiedział kumpel który ma Focusa II 1.6 TDCi 90 KM, nie wiem jak jest teraz), w mocniejszych raczej są.

Bębnami w B-Maxie bym się nie przejmował - Fiesta też ma, a hamuje podobnie dobrze jak jej konkurenci.

Co do wad 1.6 TDCi - ostatnio bodajże w piśmie "Motor" był artykuł nt. silników skonstruowanych zgodnie z filozofią downsizingu, wymieniony był właśnie między innymi ten silnik... Ocenili go bardzo dobrze, choć jakieś tam drobne niedomagania wymienili. Jeśli dobrze pamiętam, chodziło chyba o jakieś wycieki oleju w niektórych egzemplarzach, być może też problemy z turbosprężarkami (ale tutaj już sobie nie dam ręki uciąć). Generalnie jednak 1.6 TDCi są bardzo polecane.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 15:04   #127
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

minimax - zamiast B-maxa kup Focusa.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 20:14   #128
leszek462
ford::amateur
 
Imię: leszek
Zarejestrowany: 23-08-2014
Skąd: Giżycko
Model: ford B-max
Silnik: 1,0 EB
Rocznik: 2014
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Nie prawda. Kup B-maxa.
leszek462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 22:18   #129
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Nieprawda, niech kupi Mustanga Shelby... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Panowie, a może by tak jakieś argumenty, hm? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2014, 09:23   #130
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Zakup i pierwsze wrażenia

Osoby kupujące wyższe auta najczęściej mają w tym jakiś cel, poza crossoverami, choć tutaj też jest - głównie moda. W B-maxie jeszcze są oryginalne i chyba wygodne drzwi. Więc polecanie typowego kompakta jest średnim pomysłem.
Tutaj bardziej można się zastanawiać B, czy C-max, bo różnica w cenie jest relatywnie mała za jednak sporo większe auto, ale jeśli tylko do miasta lub jako 2 auto to B-max.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.