Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2013, 06:06   #1
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Panowie, takich wątków było sporo ale żaden z nich rowiązanuje nie rozwiązuje mojego problemu.
ok. 2 msc temu jadąc w trasie przyspieszając przy ok 2000 obrotach auto dostało strasznego muła, ciągnłęo tak nędzienie do ok 2500 obr i poszło dalej normalnie. sytuacja powtórzyła się w tej trasie pare razy. co chwila testowałem ten objaw aż nie zauważyłem wioskui i pana misiaka, i od tej pory mam 6pkt i 300zł w plecy. mechanik stwierdził opiłki w filtrze paliwa. komputer wykazał jakiś błąd, nie pamietam jaki. filtr wymieniony, poczyszczone coś tam i jak ręką odjął. po ok. 1 msc temat powrócił. tym razem czyszczenie jakiegoś zaworka. znów był błąd na kompie. po 1 tygodniu znów to samu. teraz juz pamietam - błąd ciśnienia czegoś. chłaopaki postanowili sprawdzić pompe paliwa. zdemontowli, odddali do dobrego warsztatu w gdyni. w pompie było troche brudu, ale cała pompa idealna, zero zuzycia, wszystko jak powinno, wszytskie zaworki i co tam może być w stanie idealnym. wyczyścili pompe, kazali dowieść wtryski profilaktycznie, wszytsko przeczyszczone ultradźwiękami. wsadzili to w auto. i na drugi dzień znów masakra. auto jak załapie muła przy 2 000obr to wogóle nie idzie. podpięcie pod ką - błąd listwy .... . mechanik juz mówi do mnie żebym nie przejował się żadnymi kosztami, bo już pare groszy u niego zostawiłema problem ja miałem tak mam, a przy okazji wyczyszczoną pompe i wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ma ktoś jakieś pomyśły co bym mogł mechanikowi podpowiedzieć. on sam już jest głupi ale nie poddaje się. to nie żaden paprak, a nparawde pożądny warsztat specjalizujący się w fordach.

tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 10:38   #2
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Cytat:
teraz juz pamietam - błąd ciśnienia czegoś
Słabo pamiętasz, bo może być słabe ciśnienie doładowania, słabe ciśnienie na listwie CR, itd. Jak masz problem to było by fajnie żebyś konkretnie napisał co i jak zanim zacznie się wróżenie z fusów, po co zgadywać i dawać sugestie jak do końca nie wiadomo jakie błędy komp ci pokazał? Jak masz niskie ciśnienie doładowania(falowanie, buczeni,dziwne dzwięki po zgaszeniu silnika, utrata mocy) to na forum już było milion razy albo i więcej dwa zaworki po prawej stronie silnika(jak stoisz przodem do samochodu) jak słabe ciśnienie na listwie CR( a była pompa czyszczona z wtryskami) to jedyne co tam może być to czujnik ciśnienia na listwie, jest od spodu, idzie do niego kabel. Jak będziesz wiedział dokładnie jakie to były błędy to było by miło jak byś napisał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 12:14   #3
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Napisz kolego jaki warsztat w Gdyni robi ci autko i specjalizuje się w fordach??
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 15:59   #4
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

ten ostatni to był błąd ciśnienia na listwie, a wcześniej błąd ciśnienia, chyba z pompą cos, naprawde nie pamietam.
warsztat to Godarth na Chyloni, wczesnej byli na Obłuzu. Auto jutro idzie do DieselService. zobaczymy co wynajda.
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 06:05   #5
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

mechanik wymienił wszelkie możliwe zaworki o których piszecie, a z autem jest tylko gorzej. na jego koszt auto wylądowało w ASO EurCar na Owsianej. mechnaik sugerował im pójście w strone elektryki, że może coś gdzies nie styka i wali błedy. Sprawdzili cały układ paliwowy, cały układ elektryczny i nic. wczoraj zdecydowali się na pórbę szczelności, sprężania (sorki jesli pisze nie precyzyjnie). koszt badania 750zł, podobno podejżewają pierwszy cylinder, ze coś nie hallo. jeśli się to potwierdzi mechanik sugeruje mi wymiane supportu, bloku silnika. szczerze aż mnie to zwaliło znóg.
Panowie, to auto ma 160kkm pewneg przebiegu, nigdy żednych problemów, czy to jest prawdopodobne??
problem kótry pojawiał się na poczatku był raz na jakiś czas. po czyszczeniu filtra był meiisac spokoju, potem sporadycznie. gdyby to było coś z cylindrem to chyba auto by już wogóle nie jeżdziło i cały czas by miało ta usterke a nie raz na jakiś czas.
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 07:09   #6
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Bak był czyszczony? tylko porządnie a nie na oko?
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 08:44   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Chyba potrzebujesz podłączenia dobrego testera (IDS-a) i sprawdzenia parametrów w trybie rzeczywistym - ty prowadzisz, a kumaty diagnosta z laptopem na kolanach po kolei sprawdza parametry z czujników.
Mało jest takich warsztatów, bo mało jest... kumatych diagnostów.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-07-2013 o 08:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 09:13   #8
tomitomi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mundek MK4 Titanium
Silnik: 2,0TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 77
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

czyszczona była w DiselService w Gdyni. mechanik zawsze u nich robi i mói, ze nie opdwalają lipy. dostali auto jeszcze drugi raz na soprawdzenie, nic nie wykrysli.

ASO chyba ma takie programy. on tam stał u znajomego mechnika czy elektrtyka, kótry chyba się bardziej przykłada do auta znajomego niz klienta.

czy to możliwe że coś jest z silnikime?? przebiek 160kkm na 100% pewny.
tomitomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 10:28   #9
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

Nie pytam się czy była czyszczona "coś tam" tylko czy bak był wyczyszczony na 100%, bo kazdy głupi potrafi spuścic stare paliwo i wlac nowe a do baku na dno nie zajrzą bo po co. ( obstawiam, ze na dnie masz syf).

Inna sprawa ze Siemensa wtryski są praktycznie nie do zdjagnozowania na aucie.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 10:36   #10
musznik27
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Mondeo 130KM
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2,0TDCi zamula przy przyspieszaniu

witam. Ja mam podobny problem. Niedawno mechanik wymienił mi turbinę na regenerowaną i nie wiem co się dzieje jest słabszy o jakieś 20%, pali litr więcej niż na starej turbinie. Poza tym na starej turbinie duży przyrost mocy miałem od ok 1800tyś. obr. a na tej nowej od ok 2400 tyś. obr. i muszę go kręcić ponad 3000 tyś. obr ponieważ jak zmienię bieg na niższych obrotach i na większym biegu to auto zachowuje się jak muł. Pewnie dlatego też pali mi o 1 litr więcej. Mam spalanie 8.2 w wcześniej miałem 7.1. Jaka może być tego przyczyna?? Dodam jeszcze że uległa mi awaria turbiny, wzięła mi trochę oleju z silnika i za mną był biały dym. Niby mechanik przeczyścił wszystko nowy olej wymienił i turbo widać też wymienione. Co może być nie tak.
musznik27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.