Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2013, 19:35   #31
lukasz382
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: Ropczyce
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Witam.Mam mondeo z 2000 roku,1.8,benzyna z lpg,Czy wie ktoś możne,co możne buc przyczyna błędnego wyświetlania temp.zewnętrznej?Mianowice cały czas wyświetla mi 66 st.Celsjusza,po wypięciu czujnika pokazuje 39 stopni,klimatronic raz grzeje,raz dmucha zimnym powietrzem.Jak ktoś wie to proszę o pomoc,co jest nie tak????????

lukasz382 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 14:36   #32
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Prawdopodobnie czujnik temp zewn do wymiany.

Ogólnie to czujnik ten odpowiada też za pracę podgrzewacza cieczy chłodzącej. Poniżej 5 stopni Celcjusza włącza się podgrzewacz.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2014, 13:11   #33
struzior
ford::amateur
 
Avatar struzior
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo mk II Kombi / Mondeo MKIII kombi
Silnik: 1.8 16v / 2.0 tdci
Rocznik: 1997 / 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Temat widzę bardzo stary ale jednak ogromnie przydatny robiłem to przed chwilą i działa dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
struzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2014, 15:52   #34
kamilek30
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Podlasie
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: TDDI
Rocznik: 02
Postów: 188
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

był problem ale już ni ma, sorki za topic

Ostatnio edytowane przez kamilek30 ; 26-07-2014 o 16:42
kamilek30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 12:15   #35
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Gdyby ktoś potrzebował sprawny czujnik do mondeo mk3 to pisać na priv, leży w garażu, a mondziaka już dawno ni ma.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 16:58   #36
fazzi
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-09-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: benz. 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Witam,
Z powodu dziwnego zachowania wskazań temperatury postanowiłem sprawdzić czujnik. Przeczytałem ten wątek jak i kilka innych i uzbrojony w wiedzę przystąpiłem do wyjęcia czujnika.... którego nie ma.
Oto dowód:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zacząłem więc szukać gniazda bo może się odpiął i dynda na przewodzie, ale też go nie ma:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(Zaślepione gniazdo do przeciwmgłowych, po przeciwnej stronie, znalazłem bez problemu.)

Jedyna szara wtyczka w okolicy jaką znalazłem jest na zdjęciu poniżej. Jednak przewód znika gdzieś za kolektorem dolotowym.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tu pytania:
1. Gdzie jest czujnik???
2. Gdzie powinno być gniazdo, wiązka i gdzie powinna dalej iść???
Najciekawsze że wskazania temperatury są. Nieco dziwne bo np. zaniżone o kilka stopni i co ciekawe po włączeniu klimatyzacji temperatura się obniża.

A przy okazji może ktoś wie co to za czujnik pod zamkiem maski:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za pomoc!
Auto - Mondeo MK III 2005 1.8 125KM (po lifcie).
fazzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 17:15   #37
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Witam wszystkich, proszę o odpowiedź w ktorym miejscu powinien byc przyczepiony czujnik? W moim mondku byl "zamocowany" pod gumową rurą EGR, na tym plastyku, ktory kolega kazimuro odginal zeby wsadzic rękę. Podejrzewam, ze nie jest to wlasciwe dla niego miejsce, więc gdzie powinien byc zamontowany?
IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2014, 20:29   #38
krzyskolobrzeg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Cytat:
Napisał IamPIamP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich, proszę o odpowiedź w ktorym miejscu powinien byc przyczepiony czujnik? W moim mondku byl "zamocowany" pod gumową rurą EGR, na tym plastyku, ktory kolega kazimuro odginal zeby wsadzic rękę. Podejrzewam, ze nie jest to wlasciwe dla niego miejsce, więc gdzie powinien byc zamontowany?
kolego jak wyglada wtyczka tego czujnika??? mi tez sie pala snieżynki i kreski mam zagladam do czujnika a go nima jest kostka szeroka z drucikiem na zabezpieczenie czy to ta kostkaza halogenem pasazera
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 05:40   #39
IamPIamP
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3 tiptronic
Silnik: 2.0 tdci 130KM
Rocznik: 09.2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

QUOTE=krzyskolobrzeg;2287169]kolego jak wyglada wtyczka tego czujnika??? mi tez sie pala snieżynki i kreski mam zagladam do czujnika a go nima jest kostka szeroka z drucikiem na zabezpieczenie czy to ta kostkaza halogenem pasazera[/QUOTE]


Podejrzewam, ze u mnie nie była w oryginalnym miejscu. Znajdowała się pod refkektorem pasażera, pomiedzy nadkolem a zespołem koła pasowego. Musiałem dosyć głęboko sięgnąć żeby ją namacac. Moja kostka była szara i dość wąska, wchodzą w nią dwa kabelki, które idą do czujnika. Na boku wtyczki jest zapinka, którą trzeba wcisnąć i wtedy wysunac wtyczke z gniazdka. Całość (wtyczka, kabelki i czujnik) ma jakieś 15cm do 20 cm długości.

Z całą pewnością czujnik zamontowalem w zlym miejscu, dzisiaj o 7ej rano pokazal 25st przy rozgrzanym silniku, teraz (7.30) pokazuje 20st.

Wysuszony, zaklejony, zamontowany....działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez IamPIamP ; 28-10-2014 o 11:05
IamPIamP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 19:16   #40
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa

Może w lokalizacji albo do-montażu tegoż czujnika pomoże ten link:

- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chyba już wiadomo, gdzie ... ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.