Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2011, 12:29   #1
jackcyl
 
Postów: n/a
Domyślnie Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam,

Czy może jest jakieś tańsze rozwiązanie niż zakup nowego katalizatora? Otóż w moim c-maxie KAT ma już wyjęte bebechy i przez to pali się CHECK (ponoć za duży strumień spalin na sondę). Czy można wstawić jakiś zamiennik lub inną wkładkę dzięki której nie będzie pojawiał się błąd? A może jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Focus c-max 2005 2.0 benzyna.

Pozdrawiam,

Jacek

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 13:45   #2
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: brak katalizatora i błąd

widzę że kat to kolejne genialne rozwiązanie, połączenie go z kolektorem wydechowym to jakiś idiotyzm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zostaje chyba tylko wstawienie wkładu, rozcinają, wkładają bebechy i spawają
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

chyba że jakiś emulator sondy, przy gazie się takie stosuje, ale to duciarstwo
__________________

Ostatnio edytowane przez konrad_b ; 06-10-2011 o 13:48
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 14:10   #3
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: brak katalizatora i błąd

Jezeli masz blad P0420 - cat efficiency, to najlepiej wkrecic druga sonde na tulejce dystansowej i bedzie po problemie.

Co do kata w kolektorze, to zasadniczo jest to logiczne rozwiazanie biorac pod uwage jakie warunki musi on miec do poprawnej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 16:35   #4
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: brak katalizatora i błąd

rozwiń ten temat odnośnie tulejki dystansowej... mi się pojawia czasem błąd P0420... walcze na zasadzie kasowania błędu ale jeżeli jest możliwość ogarnięcia tematu sondy to też chętnie wybebesze katalizator...

czy lekkie mulenie w okolicy 2800-3000 obrotów to wpływ zapchanego katalizatora?
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 08:48   #5
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: brak katalizatora i błąd

Cytat:
Napisał colin barbazynca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli masz blad P0420 - cat efficiency, to najlepiej wkrecic druga sonde na tulejce dystansowej i bedzie po problemie.

Co do kata w kolektorze, to zasadniczo jest to logiczne rozwiazanie biorac pod uwage jakie warunki musi on miec do poprawnej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok, tylko nie może być poniżej już na jednej rurze ?
tak żeby było łatwo wyciąć kawałek rury i wstawić nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brat kupował ostatnio do 406 kata i dał 400zł a nie 1400 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nie jest to związane z wyższymi normami EURO ?

co do tulejki dystansowej, to wpiszcie sobie emulator sondy i będzie wiadomo o co chodzi
faktycznie to działa ?
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 15:22   #6
abc2000
 
Postów: n/a
Domyślnie Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam,
Paliła mi się kontrolka check engine, więc pojechałem do mechanika,który podłączył komputer, wykrył błąd P0420 a następnie go wykasował. Na razie po przejechaniu jakiś 10km kontrolka silnika nie zapaliła się. Według niego problem jest z katalizatorem. Otóż jakieś 2 tygodnie temu został urwany jeden z kabli zapłonowych, najprawdopodobniej został przegryziony przez jakiegoś gryzonia i przejechałem jakiś tam dystans bez jedego cylindra. Mechanik stwierdził, że to może być przyczyną tego błędu, że katalizator mógł zapchać się, gdy nie palił jeden cylinder. Czy można w jakiś łatwy sposób poprawić stan katalizatora, ponieważ koszty takiej wymiany nie są małe, a przebieg i stan samochodu raczej nie wskazywałby na wymianę?

Ostatnio edytowane przez abc2000 ; 07-10-2011 o 15:27
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 16:58   #7
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

nic nie robić,katalizator sam się oczyści
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 20:15   #8
jackcyl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: brak katalizatora i błąd

dzieki za podpowiedzi. Dam znac jesli uda sie coś z tym zrobić i ile kosztowało.

pzdr
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2011, 21:08   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

połączyłem dwa tematy o tym samym z różnych działów i przeniosłem do "ogólne"
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 15:50   #10
Centrino-C1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-02-2013
Model: Focus Mk2 lift
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam

Może ktoś jeszcze tu zaglądanie.
Od niedawna mam podobny problem. We wrześniu tydzień po wymianie świec pojawiła się kontrolka "Check engine". Pojechałem do serwisu i stwierdzono problem z katalizatorem lub kiepskie paliwo - oczywiście wykasowano błąd. Po przejechaniu 4tyś km znów zapaliła się kontrolka. Tym razem sam podpiąłem ELM do kompa (wychodzi taniej niż w wizyta w serwisie) i wyszedł błąd P0420 czyli tak samo jak wcześniej.
Jak myślicie to faktycznie katalizator, a może kiepskie paliwo a może coś innego powoduje wywoływanie tego błędu ?

Dodam że auto posiadam od lutego 2013r i takich sytuacji wcześniej nie miałem. Auto przyspiesza normalnie, nie dławi się na żadnych obrotach.

P0420 - Zdolność konwertera katalitycznego do usuwania szkodliwych składników spalin, tzw. współczynnik konwersji (blok cylindrów nr 1)
Centrino-C1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.