Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2008, 06:17   #11
Lookasik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 14
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

wszyscy pisza o kosztach a zapominają o przyjemności jazdy dieselem,,,, ja przebiegi robie okolo 10000-12 000 rocznie a kupilem diesela 1,8 tdci 115 km bo po prostu bosko jezdzi... silniki benzynowe 1,6 100 km, 115 km i nawet 140 km pomijając start spod świateł to muły. Byłem przekonany , że kupie benzynke 1,6 115 km albo 2.0 140 km ale jak pojeździłem nimi to nie miałem żadnych wątpliwości , ze tyle przyjemności co sprawia diesel (niby tylko 115km) to chyba dopiero jakaś doładowana benzyna 150 i więcej km

Lookasik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 06:39   #12
robbert
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Chełm
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Cytat:
Napisał Paweł5
... Spróbujcie znaleźć > 200-tysięczne jakiekolwiek autko typu dCi, TDCi bez poważnej awarii common-raila... :fcp26
Jeżdżę w firmie Peugeotem Partnerem 2,0 HDi (oczywiście z common-rail'em), 2001 r., kilku kierowców, ma przejechane 324 tyś. km i ŻADNYCH problemów z common-rail'em, czy nawet z wtryskiwaczami nigdy nie było - a tankowany jest w naprawdę różnych stacjach (w zależności kto wygra przetarg na dostawę paliw - a wiadomo, w budżetówce jedynym kryterium jest cena). Jedyna upierdliwością w tym silniku jest dwumasowe koło - średnio co 60 tyś. do wymiany. Znam jeszcze kilka innych samochodów - HDi, dCi, TDCi, TDI, CDTi - które mimo, że mają grubo ponad 200 tyś. km nie sprawiają żadnych problemów natury silnikowej - więc znalezienie takiego samochodu nie jest zbyt trudne. Pozdr.
robbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 06:58   #13
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Mam pytanie: dlaczego kierowcy TDCI w przypadku problemów z silnikiem czekają na diagnozę mechanika w ASO na drżących nogach i strasznie dużo palą ( oczywiście osoby palące )?
Jak TDCI to nowe lub z minimalnym przebiegiem a później dojeździć do 120k km bez awarii ( jak się uda ) i w ludzi.
Wtedy jest duże prawdopodobieństwo że nie padną wtryski albo turbina.
Ja tam wolę gaz średnio 9-12 l/100km * 2,04 zł = 18,36-24,48 zł/100km i śmigam nie oszczędzając i bez strachu.
Ostatnio spróbowałem focusa 1,8 TDCI 115 km 2008 , przy moim stylu jazdy po mieście zjarał 8,6 l/100km (aby pomiar
był bardziej wiarygodny wyłączyłem klimatyzację) co daje przy cenie ropy 4,7 zł - 40,42 zł/100km. Tak więc przy moim
sposobie eksploatacji zakup diesla bierze w łeb ponadto nie należę do ludzi którzy lubią stracić w momencie wyjazdu
nowym autem z salonu 20-30 tyś zł.
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 07:01   #14
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Cytat:
Napisał robbert
Cytat:
Napisał Paweł5
... Spróbujcie znaleźć > 200-tysięczne jakiekolwiek autko typu dCi, TDCi bez poważnej awarii common-raila... :fcp26
Jeżdżę w firmie Peugeotem Partnerem 2,0 HDi (oczywiście z common-rail'em), 2001 r., kilku kierowców, ma przejechane 324 tyś. km i ŻADNYCH problemów z common-rail'em, czy nawet z wtryskiwaczami nigdy nie było - a tankowany jest w naprawdę różnych stacjach (w zależności kto wygra przetarg na dostawę paliw - a wiadomo, w budżetówce jedynym kryterium jest cena). Jedyna upierdliwością w tym silniku jest dwumasowe koło - średnio co 60 tyś. do wymiany. Znam jeszcze kilka innych samochodów - HDi, dCi, TDCi, TDI, CDTi - które mimo, że mają grubo ponad 200 tyś. km nie sprawiają żadnych problemów natury silnikowej - więc znalezienie takiego samochodu nie jest zbyt trudne. Pozdr.
Kto by kupił partnera do firmy jakby starczał na 150 tyś km, ale spróbuj tego dokonać 307 to będzie wyczyn
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 07:19   #15
robbert
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Chełm
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Cytat:
Napisał przemal00
Cytat:
Napisał robbert
Cytat:
Napisał Paweł5
... Spróbujcie znaleźć > 200-tysięczne jakiekolwiek autko typu dCi, TDCi bez poważnej awarii common-raila... :fcp26
Jeżdżę w firmie Peugeotem Partnerem 2,0 HDi (oczywiście z common-rail'em), 2001 r., kilku kierowców, ma przejechane 324 tyś. km i ŻADNYCH problemów z common-rail'em, czy nawet z wtryskiwaczami nigdy nie było - a tankowany jest w naprawdę różnych stacjach (w zależności kto wygra przetarg na dostawę paliw - a wiadomo, w budżetówce jedynym kryterium jest cena). Jedyna upierdliwością w tym silniku jest dwumasowe koło - średnio co 60 tyś. do wymiany. Znam jeszcze kilka innych samochodów - HDi, dCi, TDCi, TDI, CDTi - które mimo, że mają grubo ponad 200 tyś. km nie sprawiają żadnych problemów natury silnikowej - więc znalezienie takiego samochodu nie jest zbyt trudne. Pozdr.
Kto by kupił partnera do firmy jakby starczał na 150 tyś km, ale spróbuj tego dokonać 307 to będzie wyczyn
Mamy też kilka 307 i 1 szt. 407 - A poza tym w czym problem czy to Partner czy 307, silnik dokładnie ten sam - 2,0 HDi (a "tu" chodzi o silnik a nie o całokształt).
robbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 07:36   #16
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Cytat:
Napisał robbert
Cytat:
Napisał przemal00
Cytat:
Napisał robbert
Cytat:
Napisał Paweł5
... Spróbujcie znaleźć > 200-tysięczne jakiekolwiek autko typu dCi, TDCi bez poważnej awarii common-raila... :fcp26
Jeżdżę w firmie Peugeotem Partnerem 2,0 HDi (oczywiście z common-rail'em), 2001 r., kilku kierowców, ma przejechane 324 tyś. km i ŻADNYCH problemów z common-rail'em, czy nawet z wtryskiwaczami nigdy nie było - a tankowany jest w naprawdę różnych stacjach (w zależności kto wygra przetarg na dostawę paliw - a wiadomo, w budżetówce jedynym kryterium jest cena). Jedyna upierdliwością w tym silniku jest dwumasowe koło - średnio co 60 tyś. do wymiany. Znam jeszcze kilka innych samochodów - HDi, dCi, TDCi, TDI, CDTi - które mimo, że mają grubo ponad 200 tyś. km nie sprawiają żadnych problemów natury silnikowej - więc znalezienie takiego samochodu nie jest zbyt trudne. Pozdr.
Kto by kupił partnera do firmy jakby starczał na 150 tyś km, ale spróbuj tego dokonać 307 to będzie wyczyn
Mamy też kilka 307 i 1 szt. 407 - A poza tym w czym problem czy to Partner czy 307, silnik dokładnie ten sam - 2,0 HDi (a "tu" chodzi o silnik a nie o całokształt).
To tak jak z transitem 2,0TDCI w którym ten sam dieselek co w mondeo i focusie a turbina pada przy przebiegu ponad 300k km, niby żadna a jednak różnica. W niemczech najwięcej padłych TDCI Forda przy przebiegach 150-180 k km, i tam nie ma takich ścieków na stacjach benzynowych.
apropos awaryjności diesla fragment postu daresz66:
daresz66 napisał(a):
podczas powrotu z Chorwacji przy 160km/h silnik dziwnie zawył i zakopcił biało z tyłu jak się zatrzymałem zgasiłem silnik bo dostał dziwnych drgań i kopcił z tyłu i spod maski po wystudzeniu odpalony ponownie w celu dojechania na parking przy cpn oczywiście wszystko działo się na autostradzie 1100km od domu. po wrzuceniu 1 i przejechaniu 15m silnik wskoczył na max. obroty biały dym z tyłu i spod maski ale taki że nas nie było widać wyłaczyłem kluczyk akumul. wyciągałem bezpiecz.inie mogłem go zgaśic płyn w chłodnicy sie zagotował wystrzelił i dopiero po chwili silnik zgasł olej z silnika wypalony i wyrżucony przez wydech powiedzcie co mogło sie stać to mój pierwszy disel



padła ci turbina i zasało olej z miski silnik pracował dalej na oleju dlatego wszedł na takie obroty jedynie co mogłeś zrobić to zadusić go na biegu ale nie zrobiłeś tego wiec nie chce cie teraz przerażać ale twój silnik teraz jest pewnie tyle wart ile waży widziałem kiedyś taki silnik to nawet korbowód wyszedł bokiem wiec nie jest to przyjemny widok dla posiadacza autka
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 09:17   #17
Danie401
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Koledzy a jak się ma tylnie zawieszenie w Focusie Kombi z 2005r słyszałem że są problemy i spory wydatek w razie nieszczęścia.Czekam na opinię i wasze spostrzeżenia.Podobno Tojota Corrola zrezygnowała systemu wielowachaczowego.Pozdrawiam
Danie401 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 13:10   #18
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Znowu temat rzeka... Panowie, ta dyskusja jest na takim samym poziomie jak 'blondynki kontra brunetki' - jedne i drugie potrafią być wspaniale na wiele sposobow, tak samo jak jedne i drugie potrafia byc niezle 'pogięte' jak to sie mowi, hehe.

Nalezy sobie uswiadomic jedno - samochod, jaki by nie byl i na czym by nie jezdzil to jest najgorsza inwestycja i zawsze tak bedzie. Na szczescie tu nie tylko o ekonomie chodzi ;]

Uwazam, ze dalsza dyskusja nie ma sensu :fcp23

Pozdrawiam wszystkich i nie pozabijajcie sie chcac udowodnic swoje racje :fcp29 :fcp27
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 13:31   #19
robbert
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-03-2008
Skąd: Chełm
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDCi (100 KM)
Rocznik: 2003
Postów: 59
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

Cytat:
Napisał RedHat
Pozdrawiam wszystkich i nie pozabijajcie sie chcac udowodnic swoje racje :fcp29 :fcp27
Nikt tu nie chce nikogo zabić (mam taką nadzieję :fcp4 ). Ja tylko napisałem o swoich doświadczeniach z nowymi dieslami, i że do diesla z common-rail'em nic nie mam, żadnego argumentowania za czy przeciw nie pisałem. Uważam, ze jest to wybór wyłącznie indywidualny - kupujemy co komu pasuje. osobiscie miałem i benzynkę, i benzynkę+ LPG a teraz smigam dieslem i... jestem baaardzo zadowolony. Na razie nie zamieniłbym na benzynę (ani tym bardziej z LPG) - jeżeli już benzyna to min. 3,0 l, ponad 200KM i z... automatem - czyli np. Volvo S80 3,2 AWD :fcp1 Pozdrawiam :fcp29
robbert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2008, 13:33   #20
mayall
ford::advanced
 
Avatar mayall
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 337
Domyślnie Re: TDCi kontra Benzyna

a ja lubie 'pomlaskiwanie' diesli... od zawsze smigam klekotami mimo, ze jestem mlody (30l) to juz moj 4 klekocik.. benzynke mialem tylko raz i to krotko.. klekoty kupuje bo lubie, mam sentyment..
mayall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.