Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2010, 21:59   #11
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec zacznę od tego ze przednie drzwi przednie nie otwierają z pilota coś z centralnym tylne bez problemu.
Wczoraj mnie to złapało, centralka działała tylko dla "kierowcy" dziś już wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:02   #12
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj mnie to złapało, centralka działała tylko dla "kierowcy" dziś już wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale coś kolego robiłeś czy samo z siebie tak się naprawiło?? może to odejdzie jak pojadę w trasę i postoje trochę w korkach w białym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:03   #13
edi-31
ford::average
 
Avatar edi-31
 
Zarejestrowany: 03-10-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK II
Silnik: 1.8 TD Endura DE
Rocznik: 1999.r
Postów: 109
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj mnie to złapało
Mnie to łapie każdej Zimy. Takie uroki niestety mondków
edi-31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:03   #14
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

-10 stopni( 3 dni temu) !!! Zapalił tak jak zawsze, czyli po jednym pełnym obrocie wału !!! Po włączeniu podgrzewania foteli i tylnej szyby jeszcze nic, ale jak włączyłem przednią szybę to obroty trochę zafalowały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Alternator miał co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (zawsze warto dać silnikowi 1-2min. przed rozpoczęciem jazdy!!!)

Zeszłej zimy raz miałem okazje sprawdzić jak odpala przy -25 stopniał. Strasznie za szarpał silnikiem, ale odpalił przy pierwszym podejściuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondek ma samo rozłączanie rozrusznika i należy z teko korzystać czyli nie cofać od razu kluczyka, samochód sam wie kiedy odłączyć rozrusznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak ktoś jeździ delikatnie(kula się) z ogrzewaniem na max to niech się nie zdziwi że temperatura silnika ledwo przekracza 60 C ,diesel nie wytwarza(marnuje) tyle ciepła co benzyniak.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:09   #15
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale coś kolego robiłeś czy samo z siebie tak się naprawiło?? może to odejdzie jak pojadę w trasę i postoje trochę w korkach w białym
Po prostu mu się humor poprawił bo wlałem vpowera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dla większej śmiechawy dokładnie tak było. Podjechałem na shella wysiadłem z auta zamknąłem dupa drzwi otwarte. Zalałem vpowera poszedłem zapłacić, wracam otwieram, ruszam i nagle sam mi zamyka wszystkie drzwi wcześniej zamykał tylko kierowcy(tak mam włączoną opcje że zamyka po ruszeniu autem). Potem juz było ok z pilotem itd.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:23   #16
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś jeździ delikatnie(kula się) z ogrzewaniem na max to niech się nie zdziwi że temperatura silnika ledwo przekracza 60 C ,diesel nie wytwarza(marnuje) tyle ciepła co benzyniak.
kolego no nie turlałem się. w sumie mój pierwszy diesel to czerpie informacje dopiero. zobacze jak na dniach bedzie sie zachowywał bo nawet na postoju jak dłuzej postoji to strzałka lekko drgnie a tem. na climatroniku 23 stopnie wiec nie tak dużo
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2010, 22:30   #17
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

W tym roku mój zapala dobrze. Ale w zeszłym miałem fajny epizod kiedy to przy -20 stał 10 godzin kiedy w pracy byłem a bezpiecznik od świec żarowych był spalony. Minuta chehłania rozrusznikiem ale z HAPPY ENDEM bo zapalił ale tyle dymu co wtedy to w życiu nie widziałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 07:09   #18
reefu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Moj Mondeusz niestety od wczoraj stoi niezywy.. Wieczorem udało mi sie go odpalic po kablach od innego diselka (od benzyniaka nawet nie drgnal..). Akumulator spedzil noc pod ladowaniem, dzisiaj rano proba i duuuppaa...
Zastanawiam sie czy kupowac nowy aku czy sprawdzac jeszcze inne rzeczy (jak sprawdzac to pytanie jakie i ile to bedzie kosztowac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )


Pozdrawiam!
reefu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 08:07   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

no więc porównując poprzednią i obecną zimę mogę powiedzieć, że przy odpalaniu w temp. poniżej -10 stopni duże znaczenie ma uklad wtryskowy. zeszłej zimy miałem problemy ze sprężynka pomimo zrobionych wtryskiwaczy i wymienionych świec żarowych. auto odpalało z oporami ale nigdy mnie nie zawiodło. silnik odpalał i po chwili gasł. za drugim lub trzecim razem już nie gasł. tak przejeździłem całą zeszłą zimę. latem problem sprężynki został rozwiązany poprzez wymianę pompy wysokiego ciśnienia. obecnie auto pali od pierwszego obrotu wału pomimo słabego już akumulatora (montowany przy produkcji auta). wnioskuję z tego, że ciśnienie w układzie CR ma znaczenie przy odpalaniu naszych dieselków tdci.
Cytat:
Napisał INVERTER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-10 stopni( 3 dni temu) !!!
a jak tam zima w UK? zaskoczyła wszystkich?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2010, 08:51   #20
ryB
ford::beginner
 
Avatar ryB
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Skąd: Toruń
Model: Mondeo ghia kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Mój mundek wczoraj przy -15st. odpalił bez problemów, dziś przy -17st. też dał radę. Dodam, że najpierw trzykrotnie grzeję świece. Wczoraj pod wieczór wlałem tak na wszelki wypadek dodatek do diesla STP - mam nadzieję, że nie zaszkodzi.
Trzymajta sie chopy! (baby tyż) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ryB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.