Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2013, 20:58   #11
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

skatuls tylko tu nie chodzi o to co jest w dowodzie tylko, jak wyszedł z fabryki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tomamar tu masz jak rozkodować kody z naklejki grupy VW:

http://www.rtnet.pl/vagdecoder/

i link do forum co i jak z Seatem i vinem:

http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1181.45

wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 21:06   #12
toronto
ford::average
 
Imię: Andre
Zarejestrowany: 20-04-2011
Skąd: RP
Model: Seat Alhambra
Silnik: 2 litry benzyna+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 52
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Cytat:
Napisał skatuls Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dowód rejestracyjny pozycja S.1 tam są wpisane miejsca siedzące
Ale Kolega wyraźnie pisze, że nie chodzi o wpisy w dokumentachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toronto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 07:50   #13
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Rozkodowałem kody z naklejki i nic się nie dowiedziałem. Ciekawe jak bym zadzwonił do ASO czy udzielą mi takiej informacji
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 21:13   #14
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Moje pytanie - jakie to ma znaczenie? Masz zarejestrowane na 5 miejsc? Włóż dwa fotele, zamontuj pasy (jak nie masz), jedź na okręgową stację kontroli pojazdów i powiedz, że masz błąd w dowodzie i chcesz to sprostować. Jeżeli masz ciężarówkę, to więcej jak 5 miejsc nie będziesz miał. Chyba, że po zmianie na osobówkę.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 23:22   #15
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

To nie takie proste przejść z 5 miejsc na 7 miejsc, trzeba zdobyć dokument od uprawnionego gościa że zdemontował kratkę jeśli wcześniej był ciężarowy, potem do gościa który wyliczy wagę a na końcu dopiero z papierami na diagnostykę i do wydziału komunikacji. W Żyrardowie wyliczyłem że taka impreza kosztuje około 500zł. Sam kupiłem galaktykę z siedmioma fotelami a w dowodzie mam że samochód ciężarowy i tylko 5 miejsc (kratki brak) ale muszę mieć fakturę że gość ją zdemontował bo inaczej nie przejdzie przeglądu i nie będę mógł dostać papieru że jest osobowy i mogę mieć 6 osób na pokładzie. Do tego jest problem że w dowodzie mam wbite że ciężarowy a nie mam kratki więc pieski mogą się o to przyczepić.

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 08-07-2013 o 23:26
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:44   #16
tomamar
ford::average
 
Avatar tomamar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-10-2011
Skąd: Oleśnica
Model: Alhambra Mk1
Silnik: 2.0 benzyna+LPG AUTOMAT
Rocznik: 1999
Postów: 78
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Ja mam w dowodzie że osobowy i 5 miejsc
Fotele posiadm, Mocowania foteli w podłodze te są i pasy oczywiście tez są. Zastanawia mnie tylko to jak wyszedł z fabryki.
tomamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 08:23   #17
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

@jedi6667 -dobrze, że piszesz dla potomnych takie sprawy. Ja jak kupowałem to był na 5os i z kratką. Złotousty sprzedawca zapewniał mnie, że przerobienie i wbicie w papierach to szybkie do załatwienia i groszowe sprawy. To mu powiedziałem, że auto odbiorę następnego dnia jak to będzie załatwione. Ufff... ale zaliczyłbym wtopę.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 22:19   #18
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Panowie, przeróbka na osobowe faktycznie jest prosta:
1. zakład, który ma odpowiednie papiery do przeróbki aut (skoro robią busy blaszaki na busy 20-osobowe, to demontaż kratki w SGA to 15 minut roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) daje papier o przeróbce (wiadomo, trzeba zapłacić, ale nie są to jakieś kosmiczne koszta).
2. przegląd na stacji diagnostycznej.
3. zmiana wpisu w dowodzie rej. w wydziale komunikacji.

500 zł dużo? 2-3 fotele tyle kosztują. Wszystkie formalności można załatwić w 2 godziny.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2013, 21:19   #19
marpapus
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-09-2012
Skąd: Zduńska Wola
Model: Focus C-MAX, S-Max
Silnik: 1,6 TDCI 109KM, 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2003, 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Ja mam co prawda 7 osobowe ale u mnie jak pojechałem na stacje diagnostyczną to powiedział że nie muszę mieć żadnych papierów przyjeżdżam z przygotowanym samochodem i to on decyduje i wypisuje papier do wydziału komunikacji.
marpapus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 14:45   #20
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ile miejsc faktycznie jest (opcja) w aucie 5 czy 7 ?

Mam znajomego diagnostę i powiedział że jak nie będę miał papierów że została zdemontowana kratka przez uprawnionego gościa i wyliczona waga przez też uprawnionego to nie wystawi kwitu że mogę wozić 6 osób plus ja.
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.