Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2009, 19:56   #11
rufik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Łódź
Model: S-Max MK II
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 353
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

I jak to zwykle bywa - raptem dwie sensowne opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś jeszcze powoził obydwoma wersjami i jest w stanie coś konstruktywnego napisać?

rufik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 14:38   #12
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Panowie dyskusja miała być o różnicach między starym Focusem a jego następcą!Po co te niepotrzebne kłótnie?Może niech w tym temacie wypowiadają się tacy kierowcy,którzy mieli MK1,a teraz mają MK2.A już dyskusja na temat benzyna czy diesel byla to po co znowu tutaj się sprzeczać?
Mnie interesuje jak jest z korozją MK2?Mógłby napsać ktoś kto ma takie auto z poczatku produkcji?
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 17:12   #13
kem29
ford::beginner
 
Avatar kem29
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Warm-Mazurskie
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6TDci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Witam!Do alex 2006.Jestem szczęsliwym posiadaczem focusa w kombi 2005 1.6 TDci 109KM.Samochód sprowadzony z Niemiec w 2008r i jeżeli chodzi o rdzę to jedyny problem jaki zauważyłem to rude blachy pod kierownicą i drązek kolumny[od kierownicy w dół]Poza tym ok,przebieg 139000tys,tydzień temu po wymianie oleju,kompletnego rozrządu.paska wieloklinowego i napinacza.Osobiśćie jestem z niego bardzo zadowolony.Pozdrawiam
kem29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 18:24   #14
alex2006
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Kęty
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2016 grudzień
Postów: 132
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

kem29-właśnie takie odpowiedzi są mile widziane!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie miałem MK1 więc nie mam jak porównać-ale z mojej foczki jestem bardzo zadowolonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam i czekamy na dalsze opinie.
alex2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2009, 12:23   #15
Falconq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1998/99
Postów: 40
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Cytat:
Napisał clooney88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od prawie roku jeżdżę MK2 1.6 TDCI 109HP. Siostra ma MK1 1.6 w benzynie. Miałem okazję nim trochę pojeździć przed zakupem swojego. Silników nie będę porównywał bo ciężko diesla z benzyniakiem.

Swojego kupiłem z dużym przebiegiem i znaną mi wadą ubytku płynu chłodzącego. Usterka okazała się niegroźna bo była to nieszczelność uszczelki przy termostacie. Nie miałem okazji jeździć innym modelem z tym silnikiem ale wydaje mi się, że w moim coś jest nie tak z wtryskami bo na zimnym po pierwszym odpaleniu rano chodzi nierówno - męczy się. Jak trochę pogazuję i go rozgrzeję jest lepiej. Do tego wyrzuca dużo niespalonego paliwa w postaci niebiesko-szarego dymu. Przy pierwszych kilometrach jakby miał mniej mocy. Na ciepłym jest wszystko ok. Żwawiej reaguje na operowanie gazem. Generalnie silnik fajny jeśli chodzi o połączenie ekonomi z jako takimi osiągami. Trochę głośny no ale to w końcu auto klasy C, średnio wyciszone. Średnio pali mi 6,4l.

Co do porównania np. komfortu podróży co do MK1 to jasne, że w 2 jest zdecydowanie lepiej zwłaszcza z tyłu więcej miejsca, wygodniejsza kanapa. Kilka lat (chyba 6) różnicy w standardach tej klasy zrobiło swoje. Jak teraz wsiadam do 1 to czuję się zdecydowanie mniej bezpiecznie. Trochę jak w blaszanej puszce. MK2 jest też szersze wewnątrz.

Wykonanie wnętrza jak dla mnie w 1 było ok w 2 też do niczego się nie przyczepię.

Chyba wystarczy. Dziwnie porównywać modele pierwszego i drugiego wypustu. Lata robią swoje. Co nie zmienia faktu, że MK1 wciąż ma w sobie to coś i może się podobać nawet bardziej niż MK2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Jak leci Ci niebieski dym, to nie wywala Ci benzyny, a niestety silnik bierze olej. Nie musisz dolewac ?
Moze w dieslach jest troche inaczej i teraz sie zblaznilem, ale w benzynkach na bank jak idzie niebieski dym to niestety silnik do roboty(naogol wymiana pierscieni wystarcza).

Co do tego ze MK1 to cos w sobie ma i jest ladniejszy od MK2 to sie w pelni zgadzam !

Pozdrawiam
Falconq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2009, 12:33   #16
Falconq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1998/99
Postów: 40
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Cytat:
Napisał waldek72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja ciebie pajacu nie obrażałem ale jak chcesz to proszę bardzo na priv i spadaj stąd dzieciaku proszę cię bardzo.
Jako osoba postronna, musze Ci powiedziec, ze to jednak ty zaczales ta wymiane zdan z tym drugim kolega. On wyrazil swoja opinie, a ty zamiast dopisac sie do tematu postu to zaczales jechac na niego.

Dobra kultura i doswiadczenie mowia ze jak ktos nawet cos glupiego napisze to to trzeba olac a nie zasmiecec temat.

EOT
Nie chce komentarza do tego bo na pewno kazdy z was mysli inaczej. Prosze uszanowac moja prosbe i po prostu przeczytac moja opinie bez ustosunkowania sie do niej,
a ja najmocniej przepraszam ze zasmiecilem ten watek tym postem

Pozdrawiam
Falconq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2009, 15:47   #17
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

prosiłbym o wypowiedzi zgodne z tematem, nie bardzo są interesujące wypowiedzi o innych markach aut - też jestem zainteresowany tym tematem i opiniami (a nie zbędnymi dyskusjami)
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 11:21   #18
gum
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Witam
Obecnie powoze foocusa 1.6 tdci 05 109KM a wczesniej bylem posiadaczem benzyniaka 1.8 z 98 115KM. Oba hatchbacki, przytargane z Niemiec, kupione z nieduzymi przebiegami robione na miejscu, caly czas garazowane.
1 mimo wieku rdza sie nie imala (jedynie to o czym wspomnial kem29 "rude blachy pod kierownicą i drązek kolumny[od kierownicy w dół]" no plus przy wydechu jakies male proby wyscia ). Wymienialem jedynie czesci typowo eksploatacyjne klocki, olej, filtry no i drazki stabilizatora (ktore okrutnie skrzypia jak sie obluzuja).
Glowna roznica jaka odczulem od razu (pomijajac ze przesiadlem sie na diesla) to wnetrze. W 2 jest przestronniej wiecej miejsca dla kierowcy i pasazerow, nowoczesniejszy wyglad i kilka schowkow wiecej. Zaskoczeniem (nie wiem moze to tylko moje wrazenie) byl bagaznik ktory wydal sie mniejszy niz w 1.
Co do 2 jezdzi sie podobnie, poki co (puk puk) nic sie nie dzieje. Standardowe wymiany jw Mankamentem jest ksztalt karoserii (ciezko to opisac) - z boku jest takie zalamanie ktore moze powodowac piaskowanie lakieru kolo nadkola.
Ogolnie przed zmiana ostro sie zastanawialem czy warto (szczegolnie ze poprzednik trzymal sie niezle, przebieg mial bardzo maly jak na swoj wiek i calkiem fajniutko wygladal) ale nie zaluje, szczegolnie silniczek 1.6tdci jak dla mnie bomba.
Pozdrawiam
gum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 09:40   #19
Janeczek1975
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Cieszyn
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1.6 16 v benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 75
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

W kwesti komfortu ,to w MK2 znacznie poprawili siedzenia .Są twardsze ,ale przez to lepiej trzymają . Może nie każdemu to odpowiada ,ale jak dla mnie to zmiana w porównaniu z MK1 wyszła na plus . Natomiast spore rozczrowanie co do wygłuszenia i szumów docierających z zewnątrz . W MK1 1.8 tdci przy 80-90 jest znacznie ciszej niż w 1.6 16 benz przy tej samej prędkośći . Na 5 biegu silnika może zbytnio nie słychać ,ale
chyba tylko dlatego ,że zagłusza go szum powietrza wokól kabiny . W Mk1 taki szum jest o wiele mniej słyszalny .
W mk1 bardziej podobają mi się plastiki tapicerki i deski rozdzielczej . Są miekkie . W MK2 natomiast zastosowali twarde plastiki ,które w dodatku można łatwo zarysować . Co do jakośći montażu nie mam żadnych zastrzeżeń . Po 4 latach nic jak narazie nie skrzypi , nie trzeszczy .
MK1 1,8 tdci2003 v MK2 1.6 benz 2005 remis ze wskazaniem na MK2 ze względu na brak rdzy na karoseri .

Ostatnio edytowane przez Janeczek1975 ; 26-04-2009 o 09:52
Janeczek1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 22:50   #20
clooney88
ford::average
 
Avatar clooney88
 
Zarejestrowany: 22-09-2008
Skąd: wlkp.
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1.6 TDCI 109PS
Rocznik: 2005
Postów: 69
Domyślnie Odp: MK I vs. MK II - różnica w jakości

Cytat:
Napisał Falconq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak leci Ci niebieski dym, to nie wywala Ci benzyny, a niestety silnik bierze olej. Nie musisz dolewac ?
Moze w dieslach jest troche inaczej i teraz sie zblaznilem, ale w benzynkach na bank jak idzie niebieski dym to niestety silnik do roboty(naogol wymiana pierscieni wystarcza).

Co do tego ze MK1 to cos w sobie ma i jest ladniejszy od MK2 to sie w pelni zgadzam !

Pozdrawiam
Nie zbłaźniłeś się kolego bo tak jest w benzyniakach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale akurat z tego co wiem niebieski dym w dieslu to niespalone paliwo a gdyby brał olej wyrzucałby czarny dym. Poza tym olej kontroluję tak co 2-3 tyg. Jest wszystko idealnie od wymiany 15 tys. i nic nie ubyło.

Nie napisałem, że MK1 jest ładniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kwestia gustu i konkretnego modelu jak jest zrobiony. Mi się podobają I i II ale biorąc pod uwagę całość to wygrywa MK2 z uwagi na dużo lepszy komfort podróżowania, więcej miejsca w środku.

Tam ktoś pisał jeszcze, że wydaje się bagażnik MK1 większy od MK2. Niemożliwe. Mam 2 auta czasem na podwórku i porównywałem bagazniki. MK2 jest większy a co do dokładnych pojemności:

MK1 350l - 5d.
MK2 385l - 5d.

Pozdrawiam.

PS. Żal to zaśmiecanie forum. W szkole nie nauczyli czytania ze zrozumieniem i odpowiadania konkretnie na zadane pytania?
clooney88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.