Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2011, 22:07   #1
IrekG
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-12-2011
Model: Mondeo MK2
Silnik: TDI 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Zbyt krótkie grzanie świec

Witam. Mam problem ponieważ świece zawsze grzeja mi tyle samo czasu (10 sekund) czy jest zima czy to lato. W czym jest problem? Czy jest zepsuty termometr temperatury zewnetrznej? Mechanik kazał mi zmienic przekażnik do świec. Tak zrobiłem kosztował 200 zł a zmiany żadnej. Ford Mondeo mk2 96rok tdi 1.8

IrekG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 22:17   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

to nie patrz na kontrolke w środku na desce tylko sprawdź co sie dzieje pod maską
od zgaśniecia lamki kontrolnej jest jeszcze około 10-20 sek grzania świec
i zmień tego mechanika jak nawet nie sprawdził a przekaźnik ci wymienił
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 14:46   #3
boropi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-10-2008
Skąd: Łódź
Model: Connect
Silnik: 1,5
Rocznik: 2018
Postów: 377
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

A czy to nie jest tak, ze świeca grzeje az do momentu osiągnięcia przez nią wymaganej temperatury i wtedy ją bimetal rozłącza? Gdy jest ciepło, wyłączy się wtedy po chwili a gdy zimno będzie się dłuzej rozgrzewać. Nie wiem, ale takie ozwiazanie wydaje się najprostsze chyba. Jak masz w okolicy jakiś sklep z używanymi częsciami, to podmień na próbę swiece i zobacz co sie będzie dziać.
__________________
strona firmowa
boropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 19:36   #4
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

To ile kontrolka świeci nie ma nic wspólnego z tym ile świeca grzeje.. Po zgaśnięciu kontrolki świece grzeją jeszcze kilkanaście sekund.. Gdy się rozłączają słychać pstryknięcie przekaźnika pod maską. Najlepiej wyczuć moment i przed pstryknięciem zacząć kręcić, wtedy świece są najbardziej rozgrzane.

Pozdrawiam.


,,.. W starszych samochodach i nieznacznej ilości obecnie wytwarzanych aut włącza się je osobnym włącznikiem, natomiast w większości aktualnie produkowanych pojazdów, zasilanie świec żarowych zostało całkowicie zautomatyzowane. Dzięki temu
1-korpus świecy, 2-osłona grzejna wykonana z materiału o nazwie Inconel, 3-proszek izolacyjny, dobrze przewodzący ciepło (Mgo), 4-spirala regulacyjna, 5-spirala grzejna
osoba uruchamiająca silnik, po włączeniu stacyjki, musi odczekać zaledwie kilka sekund, obse-
rwując lampę kontrolną (na ogół żółtą bądź pomarańczową). Jej zgaśnięcie świadczy o uzyskaniu właściwej temperatury elementu grzejnego i wskazuje, iż można użyć już rozrusznika. Procesem nagrzewania steruje w tym przypadku małe urządzenie elektroniczne, czerpiące impulsy ze stacyjki i czujnika temperatury cieczy chłodzącej silnik.
Świece żarowe odznaczają się dużym stopniem niezawodności, niemniej z czasem, na skutek termicznego zmęczenia materiału grzejnego, odmawiają posłuszeństwa. Wówczas występują kłopoty z uruchomieniem silnika bowiem cylinder, w którym znajduje się uszkodzona świeca żarowa, zaczyna pracować dopiero po rozgrzaniu się ścianek komory spalania. Jałowe działanie cylindra może trwać kilkadziesiąt sekund. W tym czasie silnik nie osiąga właściwej mocy i pracuje bardzo nierównomiernie. Jeśli nie funkcjonują dwie lub trzy świece, nie zdołamy go uruchomić nawet ciągnąc samochód na holu. .."

Ostatnio edytowane przez krismielec ; 09-12-2011 o 19:42
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2011, 21:09   #5
marekb990
ford::average
 
Avatar marekb990
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-04-2011
Skąd: Toruń
Model: FOCUS
Silnik: 1,8 TDdi
Rocznik: 2001
Postów: 86
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

A zadam podstawowe pytanie czy przez to, że grzeją te 10 sekund masz problemy z uruchomieniem auta?
marekb990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 14:49   #6
CafeDelTom27
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-06-2008
Skąd: Piła / Bydgoszcz
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

Ja tam zawsze odpalam nie przed ale po charakterystycznym "pstryknieciu"
CafeDelTom27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 18:51   #7
wechu
ford::average
 
Avatar wechu
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: wrocław/kiełczówek
Model: mondeo 2
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 122
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

a ja założyłem sobie malutka kontrolkę prosto z listwy świec zarowych i nawet przy muzyce wiem kiedy świece przestają grzać,pozdrowionka
wechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 16:18   #8
arbuz76
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2011
Skąd: Konin
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8td
Rocznik: 1996/1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zbyt krótkie grzanie świec

W prosty sposób można zauważyć kiedy przestają grzać świece, zapalmy oświetlenie kabiny lampke przy lusterku mając otwarte drzwi lub tym małym suwakiem chodzi o to żeby cały czas świeciła lampka wewnątrz auta koło lusterka wewnętrznego, przekręcamy kontrolki lampka lekko przygasa (wtedy grzeją świece żarowe) gdy lampka zaczyna ponownie świecić mocniejszym strumieniem światła to wtedy świece przestały grzać i teraz drugi patent na mrozy pierwszy raz przekręcamy kluczyk tak długo aż świece grzeją pózniej przestaną patrzymy na lampke oświetlenia nie na kontrolke na desce, w momencie jak lampka zaczyna ponownie świecić mocniej szybkim ruchem przekręcamy kluczyk żeby rozłączyć zapłon i szybko ponownie włączamy zapłon ponownie i tym razem obserwujemy kontrolki na desce wyłączamy oświetlenie wewnątrz kabiny najlepiej zamykając drzwi i obserwujemy kontrolki i patrzymy aż gaśnie kontrolka na desce od grzania swiec i od razu palimy wtedy nastęuje rozruch a świece jeszcze grzeją przez chwilke to znaczy przez kilka sekund powoduje to że pierwsze obroty na zimnym silniku są jakby łatwiej znośne dla diesla ponieważ ropa jest jakby jeszcze chwilke dogrzewana przez grzejące świece. Patent działa w szczególności na mrozie sprawdzałem u siebie w tamtym roku przy minus 15 i w tym również (tylko nie było jeszcze takich mrozów dużych) kolega ma taki sam silnik w escorcie i naprawde rozruch silnika jest znacznie ułatwiony.
arbuz76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.