Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2011, 21:33   #1
i_g
ford::average
 
Avatar i_g
 
Zarejestrowany: 09-03-2007
Skąd: Jelenia Góra/Zielona Góra
Model: Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.6 16V 88KM
Rocznik: 1995
Postów: 75
Domyślnie Kupno nowego przepływomierza

Jak w temacie, noszę się z takim zakupem. Czy przepływomierze za ok. 200zł z allegro są coś warte? Np. taki jak z tej aukcji [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tutaj jest podejrzanie tanio, bo za 200zł produkcji helli [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (czyżby podróbka?). Ewentualnie zastanawiam się nad magneti marelli za 329zł, albo już po całości helle za ponad 400zł? Chciałbym kupić raz i już mieć z tym tematem spokój, ale czy warto płacić taką cenę za markową przepływkę? Ma ktoś doświadczenia z nowymi i tanimi, ale produktami no-name?

i_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 21:59   #2
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Ja bym kupował używany. Koszt niższy. Należy jedynie zwrócić uwagę na dokładnie ten sam numer części. Po wszystkich najlepiej wyczyścić 2 malutkie rezystorki znajdujące się we wnętrzu. Nie będzie różnicy w działaniu takiego przepływomierza a nowego. Ja mam swój od nowości. Ostatnio czyściłem i wszystko jest ok. Co do nowego no-name, może być gorzej niż używany. A w przypadku nowego firmowego, to zawsze te 200-300zł więcej. Więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacac?

Ostatnio edytowane przez mascom ; 17-10-2011 o 22:01
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 05:54   #3
i_g
ford::average
 
Avatar i_g
 
Zarejestrowany: 09-03-2007
Skąd: Jelenia Góra/Zielona Góra
Model: Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.6 16V 88KM
Rocznik: 1995
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Mój jest chyba od nowości, przebieg to 200 tyś. Auto bez gazu. Obroty falują na zimno i silnik się dławi pod obciążeniem. Przepływkę już czyściłem, wygląda OK, ale cały czas mam jej błąd w ECU (jest jeszcze błąd EGR). Po adaptacji również. Trochę boję się używanych, bo to też trochę loteria, a przepływomierz przecież ma swoją żywotność. No, ale przemyślę jeszcze zakup używanej, ale tylko na miejscu, żeby w razie co nie bawić się w odsyłanie.
i_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 07:30   #4
krismielec
ford::average
 
Avatar krismielec
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk1 2.0 4x4
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 180
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Ja bym kupił nowy.. Przynajmniej gwarancja jest. Jak oryginał chodził 16 lat to nowy też powinien trochę podziałać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A używany to loteria.. Może rok może pół..

Pozdrawiam.
krismielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 07:39   #5
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Cytat:
No, ale przemyślę jeszcze zakup używanej, ale tylko na miejscu, żeby w razie co nie bawić się w odsyłanie.
Ja tak zrobiłem i nowa używka sprawuje się dobrze już czwarty rok w moim poprzednim mk1.Koszt 50zł i w razie W to starczy jeszcze na kilka używek.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 19:56   #6
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Koledzy, nie dajmy się zwariować, nowe części do naszych wiekowych mondków, to tylko do układu hamulcowego! No, może trochę uprościłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W każdym razie, faszerując auto z ubiegłego stulecia, nowymi i to oryginalnymi częściami nie mającymi bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo jazdy, szybko doprowadzimy do sytuacji, kiedy wartość kilku wymienionych części wielokrotnie przewyższy wartość całego pojazdu.
Kolego i_g, nie masz żadnej pewności, że przepływomierz jest do wymiany, najlepiej podmień od znajomego, mającego takie same auto, albo zaposiłkuj się używką.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 17:15   #7
i_g
ford::average
 
Avatar i_g
 
Zarejestrowany: 09-03-2007
Skąd: Jelenia Góra/Zielona Góra
Model: Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.6 16V 88KM
Rocznik: 1995
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

W zasadzie zgadza się, ale się poza przypadłością złej pracy po odpaleniu zimnego silnika i tymi dwoma błędami w ECU moje wiekowe autko jest w nienagannym stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raczej nie oszczędzam na mondku i wychodzę z założenia, że lepiej coś naprawić raz, a dobrze. Diagnozę przeprowadziłem poprzez podłączenie kompa z programem diagnostycznym (DIAG EEC IV) i prób odłączania przepływki na włączonym silniku. W tym drugim przypadku silnik pracował identycznie z przepływomierzem i bez - co podobno sugeruje jego uszkodzenie. Jeszcze będę musiał jutro pomierzyć napięcia wg. tej instrukcji:

"przepływomierz sprawdza się tak: bierzesz woltomierz elektroniczny czerwoną sondę wpinasz w kabel pierwszy od lewej a czarną sondę wpinasz w kabel drugi od lewej przepływomierz ma być ciągle podłączony nie odpinaj kostki... odpal silnik... przy obrotach 900-950obr/min powinien wskazywać około 0,5-0,6v a przy 2000 obr/min około 1,1-1,3v a przy 3500obr/min około 1,6v jeżeli wskazania będą miały takie wartości to jest OK, a jeżeli pokaże jakiś kosmos albo nic to wymiana.... "

Na podmiankę niestety nie znam nikogo kto by mnie poczęstował sprawnym. No, ale podsumowując chyba rzeczywiście sprawdzę jakiś używany na miejscu i jeżeli będzie ok. to chyba zaryzykuję.
i_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 20:49   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

No właśnie, bardzo podoba mi się pomysł ze sprawdzeniem napięć na przepływce. Życzę Koledze powodzenia.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 19:44   #9
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Cytat:
W tym drugim przypadku silnik pracował identycznie z przepływomierzem i bez - co podobno sugeruje jego uszkodzenie.
Taka sama praca przy podłączonym przepływomierzu i odłączonym o niczym nie świadczy. Na wolnych obrotach nie powinno być żadnej różnicy. Różnica będzie podczas przyspieszania, zwłaszcza dynamicznego - takie szarpnięcia. Najlepiej wszystko pomierzyć, wtedy ma się pewność co jest sprawne a co nie.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 10:03   #10
i_g
ford::average
 
Avatar i_g
 
Zarejestrowany: 09-03-2007
Skąd: Jelenia Góra/Zielona Góra
Model: Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.6 16V 88KM
Rocznik: 1995
Postów: 75
Domyślnie Odp: Kupno nowego przepływomierza

Przepływka została pomierzona i tak jak się spodziewałem napięcie praktycznie zerowe, niezależnie od obrotów. Pomyślałem, że niczym nie ryzykując wyczyszczę ją jeszcze ostrzej szczoteczką do zębów i benzyną ekstrakcyjną. Zdjąłem klemę z akumulatora, żeby pokasować błędy. Po poskładaniu wszystkiego i odpaleniu sukces - napięcia idealne. Po jakimś czasie drugi pomiar i znów lipa... Rozebrałem jeszcze raz i znów szorowanie i pomiar OK.

Spostrzeżenia: silnik na zimno chodzi o wiele lepiej, ogólnie jest jakby ciut słabszy, wrażenie mniejszy momentu obrotowego w niskim zakresie obrotów. Myślę, że może tak ma być, bo paliwo jest teraz oszczędniej dawkowane. Z gorszych rzeczy to pojawiły się sporadyczne, chwilowe i bardzo mocne szarpnięcia. Tak jakby nagłe odcięcie zapłonu, ale przez ponad 200 km co chwile mierzyłem przepływkę i napięcia OK. Od wczoraj silnik przestał szarpać, ale na przepływomierzu znów zeroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś ma jakiś pomysł? Może te szarpnięcia to chwilowe niedomagania przepływki i po kilku takich przepływomierz jakby został odcięty? Co ciekawe silnik na zimno chodzi zadowalająco, ale chciałbym, żeby wszystko było tip-top.
i_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.