Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2008, 21:15   #1
Baca10
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: ST220
Silnik: 3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa od 4C podgrzewanie szyby przedniej działa normalnie tak jak powinno, natomiast od 4C w dół czyli wtedy kiedy zapala się śnieżynka (żółta lub czerwona) podgrzewanie to działa jedynie wtedy kiedy silnik nagrzewa się do około 70C - na zimny/lekko ciepły przy włączaniu podgrzewania kontrolka jedynie mrugnie przez chwilę (niecała sekunda) i rozłącza. Tak przez cały czas można sobie próbować wciskać a ta jedynie będzie mrugać aż do rozgrzania się silnika.

Podczas tego "mrugnięcia" ogrzewanie szyby chyba przez tą krótką chwilę musi działać bo widać, że zegary i światełka we wnętrzu lekko przygasają, wszystkie bezpieczniki i przekaźnik są sprawne, czujnik temperatury zewnętrnej też jest sprawny bo zawsze na wyświetlaczu pokazuje prawdę. Samochód był ostatnio 2x podłączony pod 2 różne komputery, które nie wykazały żadnego błędu związanego z podgrzewaniem przedniej szyby. Autko to mondeo ST220 koniec 2003r (model po lifcie). Nie mam już żadnego pomysłu jak to naprawić a podgrzewanie przydaje się raczej przy niższych temperaturach.

Baca10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2009, 17:11   #2
barstan59
ford::beginner
 
Avatar barstan59
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

mam dokladnie ten sam problem. juz w zeszlym roku pisalem ale nikt nic nie doradzil
barstan59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 14:50   #3
BOGDAN34
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: mazowieckie
Postów: 79
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Masz prawdopodobnie problem z ładowaniem i dopuki akumulator nie osiągnie odpowiedniego stanu napięcia to komputer uznaję że jest uszkodzony alternator i nie pozwala włączyć ogrzewania przeniej szyby tylniej oraz siedzeń czyli najbardziej energochłonnych odbiorników.
Na początek sprawdz pozostałe odbiorniki jeśli tak będzie jak napisałem todokonaj pomiaru napięcie po odpaleniu na aku przyczyna za niskiego napięcia może być słaba masa lub uszkodzony alternator.
Może być też problem z komunikacją między alternatorem a komputerem i wtedy też tak będzie się działo. :fcp14
__________________
MK III Kombi 2002 2,0 TDCi 130 HP Ghia
BOGDAN34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 15:59   #4
Baca10
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: ST220
Silnik: 3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Przy w/w okolicznościach nie działa tylko ogrzewanie przedniej szyby - ogrzewanie tylnej, siedzień i wszystko inne działa poprawnie. Ładowanie akumulatora przy uruchomionym silniku 14,4 więc jest dobre. Sam akumulator jak postoi dzien czy dwa też jest dobry (12,7). Ew może mam za mały akumulator (jaki powinien być przy 3.0 benzyna?). Najbardziej podejrzewam coś z komputerem bo czy jest -20 stopni czy 0 to zawsze ogrzewanie przedniej szyby działa wtedy gdy wzkazówka temperatury silnika jest w danym punkcie (zawsze w tym samym) kiedy temperatura na zewnątrz to 5 stopni problem już nie występuje - dziwne, że różnica jednego stopnia mogłaby zawsze identycznie wpływać na akumulator. Sprawdze to jeszcze na jakimś większym mocniejszym akumulatorze, podłącze go na chwile przy zimnym silniku i dam znac czy coś pomogło. Bogdan34 co rozumiesz poprzez "problem z komunikacją między alternatorem a komputerem"?
Baca10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2009, 19:41   #5
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Tutaj alternator nie ma nic do rzeczy, mi miesiąc temu padł kompletnie nie było wcale ładowania, po naładowaniu akumulatora grzanie szyby działało bez problemu aczkolwiek tylko raz :fcp2 bo potem zdechł
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 10:09   #6
BOGDAN34
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2005
Skąd: mazowieckie
Postów: 79
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Tego że przy niesprawnym alternatorze komp wyłaczy grzanie przednie ,tylniej i siedzeń jestem pewien bo coś takiego miałem.
Paliła się kontrolka ładowania po odpaleniu mimo że alternator ładował to komp wyłączał wszystkie energochłonne urządzenia które nie były niezbędne do jazdy.
Po naprawie alternatora ( obluzowany kabel na wtyczce ) wszystko wróciło do normy
więc jeśli miałeś niesprwny alernator to załączysz grzanie szyby na chwilę ale komp zaraz wyłączy.
Baca 10
Moim zdaniem trzeba szukać jakiegoś słabego styku ( przygasanie świateł po właczeniu ) być może na alternatorze :fcp14
__________________
MK III Kombi 2002 2,0 TDCi 130 HP Ghia
BOGDAN34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 10:30   #7
Baca10
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 25-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: ST220
Silnik: 3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

dostawa prądu też nic nie pomogła - wszystko działało tak jak przy słabszym akumulatorze, sprawdze w takim razie te styki - chociaż nie wydaje mi się, że to jest powodem bo tylko szyba nie działa a reszta odbiorników działa normalnie. Poza tym już skończyły mi się pomysły na rozwiązanie tego problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Baca10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 12:11   #8
adm_sul
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

Baca10, a sprawdź jak się zachowa grzanie przedniej szyby kiedy uruchomisz opcję nawiewu z klimą na tę przednią szybę i uruchomisz podgrzewanie grzałką? Gdzieś mi się kołacze instrukcja, która mówiła, żeby właśnie w ten sposób działać. Czyli dla ujednolicenia:
1. włączamy zapłon
2. uruchamiamy nawiew na szybę (ten na górze, co powoduje automatyczne uruchomienie klimy)
3. włączamy przycisk grzania szyby

i co się dzieje?
__________________
_________________
Pozdrawiam adm_sul
adm_sul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 12:15   #9
BolFrank
ford::advanced
 
Avatar BolFrank
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-09-2008
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo Kombi [MK3-Trend]
Silnik: 2.0 TDCi (115KM)
Rocznik: 23/08/2004
Postów: 336
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

U mnie pogrzewanie przedniej & tylniej szyby wlacza/wylacza sie automatycznie i dziala prawidlowo niezaleznie od tego czy mam wlaczony nawiew na szybe (MAX) czy tez nie ...
__________________
Duratorq DI 2.0 HPCR; 6 manual; kolor Panther Black Metallic; jasna kremowa skórzana tapicerka; srebrne relingi, alu. 16" (6 ramienne Alutec); przyc. szyby; webasto; tempomat; pod. fotele,szyby,lusterka,spryskiwacze; full elekt; climatronic; system DVD (z bezprz. nagło. słu. x3 + 2 ekrany LCD w zagłowkach)
BolFrank jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2009, 19:36   #10
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie Re: [MK3] Podgrzewanie przedniej szyby wariuje

ja bym obstawial uszkodzony "sterownik" podgrzewania szyby. podgrzewanie wyłącza sie samo po jakimś czasie od uruchomienia, nie wiem dokładnie co tym steruje i gdzie to jest ale obstawiłbym to do sprawdzenia/wymiany
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.