Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2007, 14:19   #21
C0RLE0NE
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Model: BMW
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 35
Domyślnie Re: Co sprawdzic,przegladnac zabrac ze soba w daleka trase?

Tylko ciekawe co zrobisz jak do najblizeszego pkp jest setki km a ty akurat stanoles w szczerym polu albo co gorsza w lesie.Ciekawe czy zostawisz swojego ukochanego mondka na poboczu i odejdziesz niczym sie nie przejmujac-Bo ja napewno go NIE zostawie chocby mial tam spac cala noc

Ja swoim Mondkiem wjechalem ostatnio w lesie w drzewo.... I oczywiscie nie zostawilem go, tylko z uszkodzonym tylem jezdzilem jeszcze przez tydzien. Auto niedawno odebralem i jest jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A moja uwaga byla do Malucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

C0RLE0NE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2007, 12:14   #22
jamax
ford::advanced
 
Avatar jamax
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: Poznań
Model: MK4 Kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 239
Domyślnie

Prawda jest taka, że albo masz sprawne auto, albo nie . Odległość nie gra roli. Jak szanujesz swojego mondka to i tak masz podstawowy pakiet( żarówki ,bezpieczniki itp)
Ja swoim ( dopiero kupiony) wybieram sie 2400 km w jedna stronę i oczywiście zrobię pobieżny przegląd , ale bez jaj . To jest auto do jeżdżenia a nie wożenia magazynu zapasowych części.
jamax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2007, 12:20   #23
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja swoim już 6 razy jeździłem w trasę 1800km w jedną stronę (Francja) i nigdy nie zabierałem nic oprócz koła zapasowego. Nigdy mi nie stanął na drodze tak, żebym musiał wołać pomoc drogową czy sholowywać. Tak naprawdę na drodze to najpoważniejsza usterka to było rozszczelnienie czujnika ciśnienia oleju (przy powrocie z Mazur ubyło mi litr oleju w ten sposób).
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2007, 22:43   #24
Marcin18
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2007
Skąd: Tbg/Belfast
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 66
Domyślnie

A ja swoim mondkiem 2 razy zrobiłem trase Polska-Irlandia Północna, 2200 km w jedną stronę i obyło się bez żadnych usterek poprostu żadnych problemów, przed wyjazdem sprawdziłem tylko czy działają mi wszystkie światła.
__________________
Była Fiesta 1,8 D-1994 , był Focus 1,8 TDDI-1999 , jest Mondeo 2.0 TDDI-2001 !!! for ever Ford!!!
Marcin18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2007, 09:02   #25
GrekuPL
ford::advanced
 
Avatar GrekuPL
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 07-06-2007
Skąd: Kraków/Wrocław
Model: Mdo mkIV/Foka mkII fl
Silnik: 2.0TDCI 140KM/1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008/2008
Postów: 330
Domyślnie

jeżeli masz zamiar jechać za granicę a masz hak i nie bierzesz przyczepki to go wymontuj...(sam uchwyt z mocowania) bo na granicy nie puszczą Cię jak mnie :fcp8 i spotka Cię wymontowywanie haka a jak nie masz narzędzi to lipa... jeżeli jedziesz do Austrii weź kamizelkę odblaskową pomarańczową, żółte czy zielone kto jakie tam woli...nie wpuszczą Cię bez pomarańczowej kamizelki i musi ona mieć dwa pasy odblaskowe poziome i jeden pionowy. Weź porządny klucz do kół, jakiś normalny lewarek, sprawdź ciśnienie we wszystkich kołach, rękawiczki robocze (aby później nie usmarować kierownicy :fcp2 ) sprawdzić światełka, wziąć zapasowe żarówki, bezpieczniki no i trochę oliwy (najlepiej z litr) i wody (do chłodnicy jak coś) no i szerokiej drogi...ja często robię takie trasy tyle że busem...i rzadko usterki się przytrafiają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrekuPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 08:03   #26
ko.mar
ford::advanced
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus Mk II
Silnik: 2,0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 475
Domyślnie Re: Co sprawdzic,przegladnac zabrac ze soba w daleka trase?

Cytat:
Napisał misiu200
No Wlasnie pasek klinowy irozrzad-tego sie najbardziej obawiam.Co zrobic jesli sie zerwie?Przeciesz chyba sam go nie zaloze?
klinowy to nie problem :fcp4
Rozrząd to po problemie, bo wymiana nie pomoże :fcp15

Do niemiec apteczka obowiązkowa :fcp7
__________________
Uśmiechnij się!Jutro może być gorzej!
ko.mar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2007, 09:56   #27
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

z tą polisą nie jest tak do końca ponieważ wartość holowania jest tam napisane na 600euro
czyli nigdzie sie nie zmieścicie
fakt 40zł dać a mamy zamian na wszelki wypadek 600euro :fcp2
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2007, 23:35   #28
kowalon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2007
Skąd: londyn
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie

zgadzam sie
dobra polisa ,bo nigdy nie wiesz kiedy i co moze pasc
ja za tydzien londyn-szczecin 2 dni pozniej powrot
:fcp2
kowalon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 00:14   #29
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie

pytanie czy masz auto sprawne czy nie, to znaczy czy o nie dbasz (nie mowie o myciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) czy nie...
ja w taka podroz - a to nie jest problem dla mondka - zabieram bagaze, rodzinke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wczesniej sprawdzam cisnienie w 5 kolach, poziom plynow, zaopatruje sie w dextro (cos jak redbull ale w pastylce) pare innych gadzetow oraz mile towarzystwo (plus dobra muzyka), zabieram ubezpieczenie - mam adac'a i jade...
a co bedzie to inna sprawa wszystkiego nie przewidzisz wszak to nie nowe auto..
no i sie wysypiam przed podroza...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2007, 10:45   #30
orsh
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: Wieden
Postów: 86
Domyślnie

Jakbym jechal do Azji to moze bym sie takimi rzeczami przejmowal. Chyba, ze stad popularnosc mondeo kombi, zeby wozic w nim caly warsztat? Jesli tak to bede musial zmienic to auto.
Kiedys w eskorcie `95 1,4 +LPG wozilem taka skrzynke, tak na wszelki wypadek, ale zawsze jak sie cos zepsulo to i tak nie mialem albo odpowiedniego klucza albo co naturalne czesci.
Ale z ciekawa opinia spotkalem sie w przypadku SEATA, ktory nabyl znajomy u dealera. Nie ma tam kola zapasowego, ani dojazdowki. Jest spray naprawiajacy. kolega oczywiscie zrobil oczy :fcp15 a ten pan odpowiedzial mu pytaniem: mial mial wczesniej przez 8 lat toledo, czy choc raz zmienial pan w nim kolo?! Przebieg tego seata w benzynie to 280tys km!
orsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.