Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2014, 18:50   #1
huyejo
ford::amateur
 
Imię: Rychu
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Londyn
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3 + gaz sekw.
Rocznik: 1999
Postów: 5
Unhappy Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy

Witajcie koledzy i poratujcie podpowiedziami.

Odkąd kupiłem mojego Gala, po paru kilometrach jazdy parowały mi szyby i czułem dziwny zapach. Parę dni temu zabrałem się za ściąganie kokpitu, żeby dostać się do nagrzewnicy. I tu pierwsze rozczarowanie, bo rurki i nagrzewnica suchutkie jak wiór. Więc zacząłem ściągać dywanik pod nogami kierowcy, pod nim jest taka jakby gruba wykładzina z "papierowego" włókna, od góry powleczona gumą - nie wiem, jak to się nazywa fachowo. Ta wykładzina jest cała zgnita - rozpada się w rękach i jest mocno nasiąknięta, a śmierdzi strasznie jakby szlamem. Skąd tam może brać się woda? Czy może być tak, że poprzedni właściciel doprowadził do zalania samochodu (stwierdziłem, że była uszczelniana przednia szyba) i ta woda nie może odparować i tak stoi cały czas w tym zagłębieniu i wsiąka w wykładzinę?

Przez szybę na pewno się nie leje, bo uszczelka jest w środku suchutka (sprawdzałem po ostatnich ulewach). Przez filtr kabinowy też nie leci (wymieniłem, stary był suchutki tylko cały czarny) ani przez odpływy (wszystko było wyczyszczone i udrożnione, woda po deszczu spływa przy nadkolach z obu stron na ziemię). Podłoga też jest cała, ani śladu dziurek (zresztą mokro było przez całe lato, także gdy jeździłem w upały). Dodam, że troszkę mi ubywa płynu chłodniczego (tak z 0,5 litra na 1000km - nie wiem, czy tak powinno być) ale nie widać żadnych wycieków (parkuję na kostce).

Zasadnicze pytania: jak się fachowo nazywa ta wykładzina pod dywanikiem i gdzie można to kupić, oraz skąd może brać się woda (lub inny płyn) pod wycieraczką kierowcy?

huyejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2014, 14:11   #2
Ishyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-03-2011
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy

Co do wody pod wycieraczką kierowcy: zobacz pod osłoną progu kierowcy (pod tym plastikiem przy drzwiach kierowcy) jest złączka przewodu płynu do spryskiwacza tylnej szyby. Może masz tam nieszczelność? czasem lubi wężyk spaść. pzdr
Ishyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 12:20   #3
hektoras
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: PODKARPACIE
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy

Lub jak u mnie szyba jednak puściła i przecieka ale z tego co piszesz to najprawdopodobniej ja wyżej nieszczelnośc na wężyku płynu . Sprawdz jeszcze (jak poczytasz to będziesz miał większą wiedzę) na przejściu przez ścianę grodziową przewodów lub linki bo i takie przypadki się zdarzały ze tam przeciekało.
hektoras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 14:15   #4
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy

Miałem tak samo ale u mnie woda wciekała otworem pod tzw "hokejką" czyli osłonką przy wycieraczce szyby, sylikon załatwił sprawę.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 22:10   #5
Witek_1958
ford::advanced
 
Avatar Witek_1958
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Zielona Góra
Model: Fordy: Galaxy / Grand C-Max
Silnik: 2.0i DOHC / 1.6 EcoBoost
Rocznik: 02'1996 / 05'2011
Postów: 254
Domyślnie Odp: Zgnita wykładzina pod dywanem od strony kierowcy

... zobacz o który otwór chodzi .....
... od strony kierowcy jest tak samo: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .....
.... a tu link do całego tematu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ....
__________________
... Pozdrawiam Witek ...
...Szukajcie, a znajdziecie. Proście, nie będzie wam dane. Kobiety lubią być zdobywane........
Witek_1958 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.