Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2010, 00:46   #21
diseasekowalski
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2004
Model: FOCUS
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

piatek, -20 st w nocy, padl aku1, po naladowaniu wieczorkiem po nocy odpalil ledwo ledwo ale odpalil.
niedziela, -24 st w nocy, padl aku1, ladowanie nic nie dalo - ciagle padal, na aku2 odpalil za pierwszym razem po ok 5-7 przekreceniach rozrusznika
poniedzialek, -32st w nocy, nie odpalil na aku2 mimo 2x 5-7 przekrecen, aku2 zaczol padac, odpalil po 5-7 przekreceniach silnika rozrusznikiem na aku3 :-(
dzis zostal bez aku na noc...

aku 1 - 65 ah 500a - stary, kupiony z samochodem w 2008, niewiadomego pochodzenia
aku 2 - 50 ah 300a - gigawat kupiony w 2009, pozyczony od kolegi
aku 3 - 74 ah 680a - piastow zap, kupiony w niedziele w nocy.... 270pln

diseasekowalski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 07:34   #22
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Myślenice - drugie podejście :-)
-17 stopni (o 1 stopień cieplej;-) )
Świece grzały z 5 sekund
Zapalił za pierwszym razem. Kręcił bez problemu. AKU oryginał Motorcraft 60Ah. Paliwko: Statoil Gold.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 09:05   #23
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Kraśnik, lubelskie
-25st.
Statoil Diesel Gold
i problem, kreci jak oszalały, słychać już jakby silnik pracował, puszczam rozrusznik i nic, odpala za 5-7 razem. Świece pobierają prądu ok 14A każda równo, aku nowy, filtr paliwa nowiutki, olej Castrol EDGE 5W40. Wyciągnę dziś wszystkie świece i sprawdzę na krótko czy się czerwienią, bo krew mnie zalewa. Coś mi chodzi po głowie, że może zawór przy pompie puszcza mi paliwo. Bo króćce przy filtrze ładnie siedzą. Jak już zapale to od razu chodzi równiutko i cichutko jak nie diesel. Kolejne odpalenia na dotyk-pierwsze koszmar.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 09:49   #24
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Świece to mają się rozrzażyć do białości a nie tylko do czerwoności.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 11:23   #25
fantozzi
ford::average
 
Avatar fantozzi
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Model: focus I
Silnik: 1,8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 51
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Aku jeszcze fabryczny zawsze w garażu ogrzewanym, ale ostatni tydzień na wyjeździe byłem i stał pod chmurką. W piątek za czwartym razem odpalił, w niedzielę niestety nie. Kręciłem 4 razy za piątym aku odmówił. Paliwo shell exstra. Wczoraj za pomocą kabli z drugiego auta ledwo - ledwo odpalił, przejechałem 350km i w magicznym oku aku, kolor się zmienił był czerwony jest zielony, zobaczymy co będzie dalej?

Ostatnio edytowane przez fantozzi ; 26-01-2010 o 11:37
fantozzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2010, 11:59   #26
mateuszford
ford::average
 
Avatar mateuszford
 
Imię: mateusz
Zarejestrowany: 13-02-2009
Skąd: Poznań
Model: ford focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 121
Wink Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Poznań 5.00 rano
-20* C

akumulator 1.5 roczny 76ah
kontrolki byly, nawet sie nie odezwał rozrusznik wystraszyłem sie akumulator by rozładowało??? na mrozie
za zaciag zapaliłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przy -15*C zapalil dzien wczesniej odrazu za pierwszym jak swiece zgasły
mateuszford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 11:18   #27
hubson78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Mława
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Poniedziałek 3.30 w blaszaku - 16 trzy razy grzanie świec zapala za trzecim razem. Po odpaleni nie równa praca, startuję po 10 min przejechałem 70 km samochód cały czas szarpie wskazówka od temperatury raz w górę raz w dół, nie może się rozgrzać w drodze pokazywał mi temperaturę - 27, trzy razy się zatrzymywałem bo szarpał i zapalała się migająca sprężynka jak chciałem przyspieszyć aby wyprzedzać ( trzeba było zatrzymać się i wyłączyć zapłon i sprężynka już nie migała). Dopiero gdy wyłączyłem nawiew ciepłego powietrza w końcu złapał jakąś temperaturę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co jest z tym odpalaniem i nie równą pracą. Rozrusznik po regeneracji, świece żarowe wymienione wszystkie cztery bo żadna nie grzała,filtr paliwa, olej 10W40 SHELL HELIX diesel plus i filtr oleju, filtr powietrza wymieniany 4 tygodnie temu. Czyżby aku, jest chyba od nowości tj. 7 lat czy może mieć wpływ słaby akumulator na grzanie świec, rozruch czy też pracę komputera. Dodam jeszcze, że auto postawione w garażu, temp. +4 odpala za pierwszym razem pracuje równo, nie zauważyłem ani większego spalania, braku mocy ani czarnych kłębów dymu z wydechu. Podpięty pod komputer - zero błędów. I Co mu dolega? Mój pierwszy diesel, walczę z nim od początku zimy. Może już tak musi być i trzeba się do tego przyzwyczaić. Może ktoś pomoże?
hubson78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 12:34   #28
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Filtr paliwa ci się zatyka. Znajdź posty dotyczące tego tematu z przełomu listopada i grudnia (Focus nie odpalił albo coś podobnego). Po podobnych przygodach tankuję tylko na Statoilu, przynajmniej do końca zimy. Przedwczoraj pytałem tam o temp. blokowania filtra paliwa. Zwykły diesel wg karty produktu ma -32 st. C. Możesz też dolać depresatora.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 12:57   #29
Lofbirr
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Nowy Targ
Model: Focus MK2 3D
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 158
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

jestem w szoku - modek ponizej -15 nie palil, niej niz -7/8 musialem czasem go popilowac, a focus dzis rano przy -18 i padajacym aku (pierwsza sekunda palenia stawialem wszystko ze nie ma bola zeby odpalil) odpalil praktycznie od kopa. odpukac, ale jeszcze nie widzialem zeby diesel tak ladnie odpalil :o

poki co to jednorazowy wybryk bo swieze auto, ale gdyby tak zawsze palil, ehh...

ps: w mondziaku nauczylem sie zeby nawet jak juz silnik zalapie dalej krecic - z reguly i tak po sekundzie gasl, a krecenie jeszcze 1-2s po zapaleniu auta zz reguly pomagalo. taki tip z zimnego rejony polski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
photolife | panoramki
Lofbirr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2010, 14:06   #30
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: Zima2010, temperatura, rodzaj paliwa, uruchomienie itp.

Cytat:
Napisał Vadero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Katowice - niezależnie od mrozu pali od kopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale praca diesla po odpaleniu jest taka, że mam wrażenie ze zaraz się rozpadnie
No dobra wypluwam - wczoraj padlina po postoju na mrozie przez noc nie odpaliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aku kompletnie padł. Teraz przez noc się ładował w garażu, zobaczymy co będzie dalej...
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.