Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2016, 11:59   #1
potyr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Tdci Ghia
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włączanie

Od jakiegoś czasu podczas jazdy zaobserwowałem że kontrolki same się włączają..
Dokładnie chodzi o kontrolki: wspomaganie, esp,kontrolka temperatury(śnieżka), akumulatora oraz samoczynne włączenie sie podgrzewania szyb przód=tył
dodatkowo raz się przytrafiło po dłuższej jeździe że, wspomaganie przestało działać i otwieranie szyb...
Podejrzenia padły na:
- Akumulator- wymiana na nowy niestety nie przyniosła poprawy
- Alternator- sprawdzałem ładowanie 14,6 bez obciążenia z obciążeniem do 13,8(podgrzewanie długi itp)\
- Instalacja gdzieś ma przerwę lub jakieś złącze poluzowane..- i to jest igła w sianie.
-Lub ?
I teraz pytanie czy któryś z posiadaczy Focus MK2 miał takie problemy, lub ktoś już to przerabiał.. będę wdzięczny za pomoc

potyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 12:42   #2
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włącza

Miałem podobne objawy (nie pamiętam już dokładnie które kontrolki) - brak wspomagania, dziwnie działające kontrolki, włączające się wycieraczki itp. - jak miałem rozładowany akumulator i problem z paskiem (czyli nie było ładowania)

Może masz uszkodzony przewód "minusowy" ?
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 08:03   #3
potyr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Tdci Ghia
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włącza

z paskiem masz na myśli, że ślizgał się czy pękł? czy możne inna rzecz?
Minus jest podłączony do lewego kielicha.. i wygląda ok
potyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 08:11   #4
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włącza

Piszesz, że sprawdzałeś alternator ale czy to oznacza podpięcie multimetra do baterii na postoju gdy nic się nie działo czy również obserwację podczas jazdy gdy kontrolki szaleją? U mnie trafiony był regulator napięcia. 90% czasu działał okej a pozostałe 10% dostawał fioła w sposób opisany przez Ciebie powyżej.

Wolałbym, żeby ktoś mądrzejszy potwierdził słuszność ale przychodzi mi do głowy pomysł na włączenie trybu serwisowego w zegarach. Jest tam opcja "Battery", która podaje aktualny woltaż w obwodzie ładowania (no właśnie, czy na pewno? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Jeździj z tym włączonym i obserwuj co się dzieje.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 09:05   #5
potyr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-06-2009
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 Tdci Ghia
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włącza

dokładnie na postoju sprawdzałem,
mam ELm więc może nim coś uda mi się znaleźć podczas jazdy?
Ok spróbuje włączyć to co podpowiedziałeś.
potyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2016, 11:15   #6
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Kontrolki(brak wspomagania,podgrzewanie szyb,kont. niska temp.)samoczynne włącza

Cytat:
Napisał potyr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z paskiem masz na myśli, że ślizgał się czy pękł? czy możne inna rzecz?
Minus jest podłączony do lewego kielicha.. i wygląda ok
u mnie akurat było tak, że pompa wody ciekła, pasek przez to był mokry i się ślizgał, chciałem tylko do warsztatu dojechać ale się nie dało.
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.