Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2013, 07:26   #31
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Cytat:
Napisał morfeusz65 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Przykleje. się do tematu mam podobne pytanie . Jak sprawdzić jaki mam sterownik we focusie 1.6 16V 1998r Mk1 jeśli nie ma ona żadnej naklejki ? Czym ona steruje ? Jaki to model ?Adres fotki :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest to moduł na dwie wtyczki, więc ma m.in. zdalne sterowanie zamkami - prosty sposób, aby to sprawdzić: wkładamy jakikolwiek kluczyk od tego auta do stacyjki i przekręcamy go 4x z poz. 0 do II (tak żeby wrócić do poz. 0) w czasie nie dłuższym niż 6 sekund. Powinien pojawić się krótki sygnał akustyczny potwierdzający możliwość zaprogramowania pilotów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 13:39   #32
TW2
ford::amateur
 
Imię: TW
Zarejestrowany: 09-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam,
Było o to już wcześniej pytanie, ale nie jestem pewien udzielonej na nie odpowiedzi (być może jestem trochę tępy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Mam Focusa 1.6 i chciałem dorobić sterowanie pilotem do centralnego i czy jak kupie na aledrogo oryginalny używany sterownik (np taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) to wystarczy podmienić z moim i wszystko będzie śmigało.
Chodzi o to że o ile lubię coś pomajsterkować to z elektryki potrafie tylko włożyć wtyczkę do kontaktu.
(jak rozumiem przy montażu uniwersalnego sterownika nie obędzie się bez cięcia kabli i lutowania)

Pozdrawiam serdecznie
TW2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2014, 19:41   #33
dkrystian
ford::average
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 57
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Jak piali koledzy wcześniej, za kilka złoty więcej kupisz oryginalny sterownik. Po kupnie oryginału jedyne co będziesz musiał zrobić to demontaż schowka, za nim po stronie prawego błotnika odkręcić i później przykręcić dwa wkręty (do jednego jest średnie dojście), podmienić moduły i przepiąć wtyczki.
Sam to przerabiałem w poprzednim Focusie i wydaje mi się, że nie warto oszczędzać kilku złoty na uniwersalny sterownik kosztem przysporzenia sobie zbędnej pracy. Do tego oryginalny kluczyk, oraz grot do docięcia i masz jak z fabryki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osobiście został mi jeszcze kluczyk i centralka po poprzednim Focusie. Jak masz dwa oryginalne kluczyki (jeden z lampką,drugi bez) to podam ci namiar do gościa z allegro, od którego kupiłem kluczyk z imo, to sobie zaprogramujesz i ten kluczyk (będziesz miał wtedy trzy kluczyki).

Ostatnio edytowane przez dkrystian ; 09-01-2014 o 19:59
dkrystian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 12:09   #34
Kompletnie_Zielony
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,4
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Mam pytanie, czy jak w moim samochodzie mam zamontowany autoalarm który też miał sterownie pilotem (niesprawny bo już mający z ponad 10lat) to czy wystarczy że wymienie sobie ten moduł czy też muszę pierw wymontować autoalarm?
Kompletnie_Zielony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 00:17   #35
krczydar
ford::beginner
 
Avatar krczydar
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 03/2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam. Trochę się gubię i chciałem się upewnić. Czy moduł ZV to to samo co GEM, tylko jeden sprzed liftu, a drugi po? Jedne mają oznaczenia 98 ag 15k600xxx a drugie 1S7T? Czy też oba występują w samochodzie naraz i trzeba oba jakoś dobrać? W focusie mojej siostry jest moduł 98 AG 15K600 AB, różowy. Czy mogę go wymienić na 98 AG 15K600 FD lub FE? Pierwszy to 5WK4 720-B T83SA a drugi to 5WK4 8823. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, chcę siostrze zrobić prezent i dołożyć chociaż pilota do centrala.

Ostatnio edytowane przez krczydar ; 04-02-2015 o 00:30 Powód: Niezbyt dokładny opis
krczydar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 15:32   #36
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Moduł ZV to nie to samo co GEM, nie występują razem ani zamiennie. Po lifcie została przebudowana elektryka i po lifcie jest GEM a przed liftem moduł ZV.
Łączy ich tylko to że sterują zamkiem centralnym, tyle że GEM ma jeszcze dużo więcej zadań. Wymienić moduł ZV na GEM można ale trzeba całą elektrykę w środku wymienić.
O zakładaniu fabrycznego pilota pisać nie będę bo jest już tego tyle na forum że dostanę ostrzeżenie jak kolejny raz o tym samym będę pisał.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2015, 17:30   #37
krczydar
ford::beginner
 
Avatar krczydar
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 09-05-2012
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 03/2017
Postów: 29
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

A mogę prosić tylko o odpowiedź, czy wymiana podanego przeze mnie modułu na ten nowszy będzie Ok? Czy też muszę jakoś specjalnie dobrać numerami? Czy za ten 98 AG 15K600 AB mogę po prostu włożyC 98 AG 15K600 FE lub FD? Pozdrawiam.

Rozumiem, że nie mam co liczyć na prostą i szybką odpowiedź? Może istnieje jakaś tabelka na podstawie której mógłbym znaleźć odpowiedniki? A może jednak każdy nowszy się będzie nadawał? Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez krczydar ; 08-02-2015 o 15:15 Powód: ???
krczydar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2015, 21:19   #38
bialy1000rr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2015
Model: focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam właśnie zakupiłem focusa 1.4 2000 r i tak sobie przeglądam forum i trafiłem na ten temat i mam pytanko czy mógł by mi ktoś napisać w którym miejscu jest ten oryginalny sterownik centralnego zamka bo nie wiem gdzie go szukać a chcę sobie zrobić otwieranie i zamykanie z kluczyka .
bialy1000rr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2015, 04:07   #39
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Cytat:
Napisał bialy1000rr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam właśnie zakupiłem focusa 1.4 2000 r i tak sobie przeglądam forum i trafiłem na ten temat i mam pytanko czy mógł by mi ktoś napisać w którym miejscu jest ten oryginalny sterownik centralnego zamka bo nie wiem gdzie go szukać a chcę sobie zrobić otwieranie i zamykanie z kluczyka .
Moduł znajduje się za schowkiem pasażera po prawej stronie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba się upewnić czy jest też druga wtyczka do podłączenia (powinna być zielona i niebieska) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 16:16   #40
sacred52
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-07-2015
Model: Ford focus mk1
Silnik: 1.4
Rocznik: 2003
Postów: 7
Domyślnie Montaż centralnego zamka

Witajcie, zamuwiłem taki uniwersalny zestaw
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I mam kilka pytań dotyczących podłaczenia
1. Czy ktoś z was montował takie siłowniki, nie bedzie z tym problemu? Te cięgna monuje sie do tych cięgien co lecą do wewnętrznej klamki?
2. Czy do testów zasilanie moge wziąć z gniazda zapalniczki(mam taką wtyczke do gniazda zapalniczki z dwoma kabelkami na końcu) a finalnie podłaczyć to jakoś od tyłu do gniazda?
3. Czy centralke mogę podłączyć pod włącznik od swiateł awaryjnych(czytałem że tak sie da), z centralki wychodzi jeden przewód brązowy, pod jaki kolor go podłączyć
4. Po której stronie lepiej montować centralke, od strony kierowcy czy pasażera
sacred52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.