Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2017, 19:56   #1
Domelos
ford::beginner
 
Avatar Domelos
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Slask
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Witam.

Od czasu do czasu mniej więcej od jakiegoś miesiąca zauważam plamy oleju pod silnikiem na ziemi.
Jakoś tydzień lub dwa po tym jak mrozy odeszły.
Oleju nie ubywa a plama na ziemi nie ma za bardzo zapachu oleju silnikowego.

Dziś leżałem pod autem. Olej "kropli" zawsze dokładnie miedzy jedną szparą w osłonie silnika (zdjęcie 7)

Zauważyłem leżąć pod autem patrzac przez te szpary, że jakby woda albo olej jest osadzona pod elementami na zdjęciach.
Kapie to z nich na silnik i z silnika na ziemię.
Przynajmniej tak mi sie wydaje. Trzeba by to wszystko rozebrać

Mogę prosić o nazwy tych elementów ?

Zdjęcie 1.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie 2.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie 3.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie 4.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie 5.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie 6.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcie 7. Kapie tym otworem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdjęcie 8. Mniej wiecej ten obszar mam wilgotny, reszta sucha.
To zdjęcie nie mojego focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poglądowo

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________

Ostatnio edytowane przez Domelos ; 12-03-2017 o 14:54
Domelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:24   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Nówka to nie jest, ale jak na ten wiek, to i tak nieżle wygląda.
Jedż na mylkę, umyj silnik, i ciesz sie jazdą, i od czasu do czasu zajrzyj pod maske.

To są juz pojawiajace sie przedmuchy, jak po umyciu sie pojawia, podokręcaj zaciski gdzie sia da, i jeszcze pojeżdzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:42   #3
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Cytat:
Napisał Domelos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę prosić o nazwy tych elementów ?
Mnie zdjęcia nie banglają
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 20:57   #4
john_mlody
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-02-2015
Model: Focus Mk2 kombi FL Ghia
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Re: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

W mojej foce źródłem wycieku oleju był pękniety kolektor dolotowy, a dokładniej to gumowe kolanko przed EGR-em. Pęknięcie było niewidoczne, bo umiejscowione w spodniej części kolanka. Olej sączył się tamtędy dopiero wtedy, gdy turbina pracowała i robiąc nadciśnienie w kolektorze wypychała na zewnątrz część znajdującego się w nim oleju. Zanim się zorientowałem wycieki zapaskudziły mi pół silnika.
Ponadto ze zdjęć 1 i 3 widzę, że olej ci się sączy spod "bałwanków", bo puszczają metalowe obejmy (pewnie ze starości metal się odkształcił i nie uszczelnia dobrze). Ja zamontowałem obok nich nowe dodatkowe i gra muzyka.
Z doświadczenia jeszcze powiem, że sączący się olej z mikronieszczelności potrafi "pełzać" powoli po częściach i przewodach w różne miejsca. Dlatego źródło wycieku oleju wcale nie musi znajdować się nad plamą, a przykladowo 20 cm obok, w niewidocznym miejscu.
Albo umyj silnik, jak ci tu radzą, albo wytrzyj szmatami zaolejone miejsca i po każdej podróży sprawdzaj czy nie pojawiają sie nowe zabrudzenia. Jeśli takowe się pojawią, to będzie łatwiej zdiagnozować, skąd się biorą.

Ostatnio edytowane przez john_mlody ; 11-03-2017 o 21:03
john_mlody jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2017, 21:01   #5
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Generalnie wskzujesz separator oleju i pompę vacum. Z pompy może leciej olej do uszczelnienia (sam to zrobiłem) natomiast separator wyjąć i dokładnie wymyc.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 07:29   #6
Domelos
ford::beginner
 
Avatar Domelos
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Slask
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Dzieki Panowie.
__________________
Domelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 13:54   #7
Domelos
ford::beginner
 
Avatar Domelos
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Slask
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nówka to nie jest, ale jak na ten wiek, to i tak nieżle wygląda...... i jeszcze pojeżdzi.
No dokładnie taki mam plan.
Pełna konserwacją podwozia jest:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lakier picuję detailersko regularnie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także mechanicznie też musi być jak ta lala.


W piątek jedzie do mojego zaufanego fordziarza. Zobaczymy.
__________________
Domelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 14:34   #8
NieznanySprawca
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

N a ostatnim zdjęciu widać, że pompa wspomagania obrzygana na zielono płynem. Rozrusznik też aż czarny od oleju, a ty się jakimiś kropelkami przejmujesz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NieznanySprawca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 14:52   #9
Domelos
ford::beginner
 
Avatar Domelos
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Slask
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 47
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

Cytat:
Napisał NieznanySprawca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
N a ostatnim zdjęciu widać, że pompa wspomagania obrzygana na zielono płynem. Rozrusznik też aż czarny od oleju, a ty się jakimiś kropelkami przejmujesz?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostatnie zdjęcie nie jest moje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podpisane "zdjęcie nie moje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tylko poglądowe gdzie u mnie jest wilgotno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozstaram sie zrobić u mnie.

Wiesz mam to auto 6 lat i NIGDY żadnej plamki oleju nie dawało. Wiem że 12 letnie auto może już nie domagać ale wszelkie plamy oleju mnie drażnia - chociaż ostatmio jeden mechanik powiedzial mi żeby w ogóle to olać bo każde auto "kapie" ... eee nie moje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Domelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 16:26   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne plamy oleju pod silnikiem

To są nastepstwa eksploatacji, najpierw sucho, długo, długo, potem plamki, pózniej wycieki, nastepnie dymi spod korka jak parowóz, i na końcu cały zarzygany.
Jak pojeżdzisz jeszcze 10 lat tym cackiem, to pomyśl na końcu, co pisałem.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.