Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2010, 20:17   #1
drentfy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie światła pozycyjne i stop

witam, mam drobny problem. Przestały mi świecić tylne światła pozycyjne, za to na okrągło świeca wszystkie 3 "stop". Ktoś spotkał się z czymś podobnym?

drentfy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 21:41   #2
Pendrol
ford::beginner
 
Avatar Pendrol
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

sprawdź czy na pedale hamulca nie wysunął/wyskoczył Ci się załącznik/włącznik który odpowiada za zapalenie świateł w momencie wciśnięcia pedału
Pendrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 23:26   #3
sjenit3
ford::average
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Łomża
Model: Ford Fokus Ghia
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 199
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

U mnie wystąpił ten problem. Wracałem z Wawy do Łomży. Gdyby za mną nie jechał kolega , to bym nawet nie wiedział. Doszedłem do tego sam, bo elektryk powiedział, żebym takimi głupotami głowy nie zawracał. Przyczyną było zerwanie się plastykowych nitów łączących blaszkę gdzie wkłada się i przekręca żarówkę. Wtedy następowało zwarcie i świeciły mi się wszystkie światła stop. Po wymontowaniu rozgrzaną igłą przetopiłem otwór na wylot, a potem wkręciłem rozgrzane małe śrubki w celu ich unieruchomienia. Po lilku miesiącach jazdy przypadkowa osoba powiedziała mi, że jedne światło stopu mi się nie świeci, więc kupiłem żarówkę i przystępuje do wymiany , a tu się ukazuje podobna sytuacja- puściły nity na nastęnej lampie. Zrobiłem tak jak poprzednio i jest ok. Dlatego obejrzyj w pierwszej kolejności połączenia żarówek.
sjenit3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 09:30   #4
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

DO wymiany żarówki . Sprawdź żarówki z tył - te dwu włóknowe - sam tak szukałem przyczyny u kolegi i właśnie powodem było uszkodzenie wewnątrz żarówki , przez co doszło w niej do zwarcia i było przebicie na wszystkie stopy zobacz - jak zgasisz całkiem światła to stopy równie zgasną. Jak wymienisz żarówki i problem pozostanie to sprawdź stan wiązki kabli w tej gumie co ci wchodzi do klapy bagażnika - często tam jest popękana izolacja na przewodach .
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 17:57   #5
drentfy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2009
Model: ford fokus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

witam ponownie, przyczyna okazała się banalna, okazało się , że wymieniając żarówkę w warunkach zimowych i z utyskującą żona za plecami w miejsce 20W/5W wsadziłem 21W. Ona ma jeden styk a tamte dwa i robiła zwarcie. Tymczasem próbuje wymienić żarówkę w podświetleniu zegarów i się okazuje, że wkręty wokół ramki są tak dokręcone, że na razie udało się odkręcić jeden...

Dziękuje wszystkim za pomoc!
drentfy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 18:55   #6
dawidszkocja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Petrol
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

Cytat:
Napisał Pendrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź czy na pedale hamulca nie wysunął/wyskoczył Ci się załącznik/włącznik który odpowiada za zapalenie świateł w momencie wciśnięcia pedału

Kolego a jest możliwość regulacji tego załącznika.Wymieniłem sobie wszystkie hamulce (tarcze zaciski itp) i jak wduszę nawet sprzęgło to zapala mi się na sekundę lampa stopu.
dawidszkocja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 21:47   #7
Pendrol
ford::beginner
 
Avatar Pendrol
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2005
Postów: 44
Domyślnie Odp: światła pozycyjne i stop

Cytat:
Napisał dawidszkocja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego a jest możliwość regulacji tego załącznika.Wymieniłem sobie wszystkie hamulce (tarcze zaciski itp) i jak wduszę nawet sprzęgło to zapala mi się na sekundę lampa stopu.
Kolego nie wiem dokładnie, przypuszczam że tak, ja miałem przypadek jak w temacie, że paliły mi się światła stopu non stop i okazało się że na pedale wyskoczył ten włącznik i sobie wisiał na kabelku. Zamontowałem go na miejsce i było ok, nic nie kombinowałem z regulacją więc dokładnie Ci nie odpowiem.
Pzdr
Pendrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.