Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2009, 16:07   #31
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Re: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

Cytat:
Napisał Andrzej K.
Kolega powyżej stwierdził,że większość aut trafia z zachodu i to jest prawda,lecz jeżeli autko jest w pełni świadomości kupowane tam na zasadzie złomu i tu cudownie odnawiane i wciskane człowiekowi jako super stan to chyba już przekręt. Człowiek taki myśli,że ma cud,a tu się okazuje kanał. To swego czasu (na początku wejścia do Unii)przecież był standard. Choć moje stwierdzenie odnośnie dbałości Polaków o auta nie tyczyło się powyższego stwierdzenia,miałem na myśli niejednokrotnie widząc jak auto wyglądało i jeżdziło zaraz po sprowadzeniu (było optymalne),a jak np. po roku użytkowania przez naszego rodaka (koszmar). Pózniej totalne "odnowienie" i sprzedaż wizualnego ideału (a technicznego wraka) klientowi,który więcej wnioskuje z wyglądu niż ze stanu technicznego - i znów klapa. Niemiec czy Włoch (nie mam na myśli znaturalizowanych np. Turków ze swoimi "cudownymi" komisami) jak mu się coś wydarzy to się nie zastanawia tylko jedzie do serwisu i to naprawia na oryginalnych częściach. Powiecie,ze mają kasę i dlatego tak robią,trochę w tym prawdy,ale części zamienne (zamienniki)tam też mają i mogli by to wkładać w swoje auta. I nie chodzi tu o jakieś podniecanie się jak kolega powyżej wspomniał przy wymianie czegokolwiek, chodzi po prostu o dbałość tego co się ma,a że to narzędzie ułatwiające życie to nie podlega dyskusji, jednak są narzędzia i narzędzia( zależy kto je posiada). To mój tok myślenia i wiem,że część osób się ze mną zgodzi,a część pewnie nie (szczególnie ci,którzy jeżdżą poobijanymi tłukącymi się cudami,powodującymi zagrożenie,tłumacząc stan swego auta,że to przecież narzędzie).Ale oczywiście przyzwyczajeń się nie zmieni. Przykre to,ale u nas w większości panuje opinia: kupić niedrogo,mało eksploatacyjnie dołożyć,wytłuc, prawie wykończyć i "przekazać" komuś co się na tym nie zna,a że utopi się w kosztach to już nie nasza sprawa.Pozdrawiam i życzę jak najmniej lub wcale takich niespodzianek jak opisałem m.in. w ostatnim zdaniu.
pewnie tak jest. ludzie tną na wszystkim. od tankowania opału, bieżnikowanych opon, aż po zajeżdżanie auta. na szczęście nie mam z tym do czynienia bo najomi choć nówkami nie jeżdżą to cackają się z autami że aż miło pogadać. zgadzam się z tym że jak tam dochodzi do naprawy to się po prostu robi, a nie łata sprawę. ale na pewno nie przed sprzedażą. w dobrego niemca przyjaciela duszy czującego obowiązek bezpieczeństa w stosunku do Polaka nie uwierzę. niemniej jednak biorąc zza granicy ma się większe prawdopodobieństwo dobrego zakupu. drogi, serwisowanie, jakość paliwa itd itd

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 16:16   #32
jaywalker
ford::beginner
 
Avatar jaywalker
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Kraków
Model: jest Mondeo MKIII 2.0 TDCI 130KM
Silnik: było Mondeo MKI 1.6 16V + podtlenek LPG
Rocznik: 2004/1996
Postów: 45
Domyślnie Re: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

o poprzednim właścicielu mojego mondziaka wiem tyle co z papierów. gość ur. w '41 roku, pierwszy i jedyny właściciel samochodu.

mondka zakupiłem w maju 2006 od faceta, który ściąga samochody z niemiec - nie w komisie. dlatego że to jest mój pierwszy samochód, kupowałem go ze znajomym, który zna się na autach. kiedy oglądał go później jeszcze raz na spokojnie, stwierdził że dokonałem dobrego zakupu.

samochód miał teoretycznie prowadzoną książkę serwisową. mówię teoretycznie, bo taką rzecz można kupić na allegro... nie mniej w samochód przez dwa lata nie włożyłem więcej poza sprzęgłem, które padło po jakiś dwóch miechach. pewnie nie przyzwyczaiło się do nowego właściciela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mechanik powiedział, że stare było zamontowane oryginalne motorcrafta i jeśli miał faktycznie taki przebieg jaki miał, to możliwe że to było jeszcze oryginalne sprzęgło od nowości, które mogło się posypać. dodał mówiąc, że "pan tym autem jeszcze pojeździsz".

samochód gdy był kupowany pachniał w środku. ale chyba takie rzeczy po prostu robi się do sprzedaży. wyprany, czysty, umyty i lśniący. kupowałem go na stalówkach z oponami zimowymi. ostatnio zmieniałem rozrząd i biorąc pod uwagę prawdziwość przebiegu, to był robiony jak producent każe. ze dwa trzy miesiące wcześniej jeszcze tylko wymieniane tarcze hamulcowe, jakieś łączniki stabilizatorów, jedno łożysko. a tak eksploatacyjne sprawy regularnie: filtry, olej, płyny...

dopiero przeglądając forum dowiedziałem się, że mam na przykład dwie różne lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. H1 i H7. zmieniłem jedną i mam teraz dwie H7. mógł mieć jakąś lekką stłuczkę... lekką, bo gość który robił u mnie konserwację podwozia, stwierdził że auto nie ma ruszonych podłużnic i jest w ogólnie dobrym stanie jeśli chodzi o blachę.

jeśli mój mondziak będzie się tak dalej spisywać, jak się spisuje, to pewnie długo się z nim nie rozstanę. bardzo go lubię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaywalker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 16:37   #33
m23
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-08-2007
Skąd: Altenstadt/Kluczbork
Model: Focus MK3 2.0 Tdci 163PS PowerShift/Ford Cmax mk2 1.6 Ecoboost 150Ps
Silnik: 2.0 Tdci 163PS Power Shift/1.6 Ecoboost 150Ps
Rocznik: 2012/2012
Postów: 74
Domyślnie Re: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

ja mojego kupilem ok 1,5roku temu 2003r produkcji z przebiegiem 66500km od I-wlasciciela, samochod igla, wszystkie rachunki z przegladow, wymienial olej co max 9tys... ja w nim oprocz oleju i filtrow oraz jesienia klockow hamulcowych nie wymienialem nic a zrobilem juz ponad 30tys km.pochodzenia autka jestem pewny bo go od sasiada kupilem. on smiga teraz nowym c-maxem i tez z niego jest zadowolony.
zycze wszystkim takiego pierwszego wlasciciela... :fcp1
m23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2009, 21:31   #34
zbyl
ford::average
 
Avatar zbyl
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 126
Domyślnie Re: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

Ja mojego kupilem wmiare zadbanego ale właściciel to palił jak smok i przy rozbiorze konsoli kupke popiołu znalazłem.
zbyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2010, 10:00   #35
dawidszkocja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Szkocja
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Petrol
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

Mój poprzedni właściciel na pewno lepiej szanował żonę i resztę rodziny jak Mondeo.

Poszedłem w jego ślady.
dawidszkocja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2010, 13:01   #36
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: [mk1-mk3] co sadzicie o porzednich wlascicielach swoich aut?

Po 30.000km musiałem wsadzić w niego dodatkowe 10.000zł, do dzis uzbierało sie koło 15stu.
2 miesiące temu(po 2 latach) zauważyłem że miał dzwona, ale ktoś starannie próbował to ukryć ;/
Cena w momencie zakupu 35.000zł więc nie był z tych tańszych.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.