Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2011, 17:33   #31
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

witam znowu mam problem zrobiłem czujnik cisnienia przewody podcisnieniowe powymieniałem odpaliłem auto ojciec gazował i patrzyłem na dzwigienke turbiny ,wkoncu zaczeła sie rusacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec zamknołem maske no i długa wyjechałem z bramy dodałem gazu iiii wcisneło mnie w fotel ale zaraz wystrzał,wróciłem do domu zobaczyłem ze opaska póściła i przewód wypioł sie przy IC wiec załozyłem na nowej opasce i problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzwigienka sie nierusza i niema syczenia przy dodawaniu gazu (patrzyłem na przewody gumowe wygladają ze niema pekniec macie jakies sugestie???

berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 18:57   #32
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Berek, a sprawdzałeś czy dźwignia do turbiny od sterowania lekko chodzi?
Ona powinna chodzić jak "w maśle" żadnych oporów.
Może tak jak u mnie masz zatarte kierownice (chyba masz w TDDI kierownice bo pisałeś o tej dźwigni).
No i te przewody podciśnienia, to moim zdaniem priorytet, a potem możesz szukać innych przyczyn.
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 19:04   #33
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie

tak dzwignia chodzi lekutko ja jakis rok temu kupiłem tego forda z niesprawnym turbem i teraz wkoncu udało mi sie uruchomic ale co z tego jak odrazu padło ,przewody podcisnieniowe sa dobre dzisiaj robiłem a ten wystrzał to chyba przez to ze narobiło sie cisnienie w układzie opaska póściła pod cisnieniem i chyba z tego to byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ma ktos jakies info pomocne co szukac co sprawdzic??

miałem pokruszone oryginalne przewody podcisnienia zamieniłem je na miedziane przewody z instalacji lpg bodajrze srednica fi 8 i niewiem czy takie beda, czy srednica wewnetrzna jest za duza i dlatego słabe cisnienie i dzwigni nie rusza na turbinie ewentualnie jakie wy montowaliscie przewody zastepcze?

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-07-2012 o 22:17
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 16:45   #34
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Cytat:
Napisał berek1903 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
srednica fi 8
gumowe mają wewnętrzną średnicę ok 3-4 mm
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 17:26   #35
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

czyli teoretycznie moze cisnienie sie rochodzic w tym przewodzie fi8 i dlatego dzwigienki nie podnosi bo jest za słabe
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2011, 18:03   #36
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

może być zbyt duża bezwładność układu bo objętość jest dużo większa
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 19:04   #37
mario_p
ford::average
 
Avatar mario_p
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Bytom-9 "Oberschlesien"
Model: Mk3 Kombi TrendX+ESP
Silnik: 130PS TDCI
Rocznik: 2004'FL
Postów: 179
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Ok, opiszę mój problem, może ktoś coś poradzi.
Wymieniłem turbo (regeneracja)- łopatki w końcu się ruszają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale MOCY DALEJ BRAK!
Wymienione wszystkie filtry, nie dawno wymieniony przewód intercoolera, czyściłem przepływomierz, nie mogłem się dostać do tego czujnika przed intercoolerem po lewej stronie patrząc od przodu. Jest na to jakiś sposób, jak się najlepiej do tego dobrać? EGR zaślepiony, przed zaślepieniem tak samo - nie widzę różnicy po tej operacji.
Jestem akurat na urlopie i na trasie przy prędkości powyżej 160km/h, przy dłuższej jeździe na autobanie rośnie mi temperatura silnika, jak zwolnię do 140- 150km/h jest ok.
Podjechałem do niemieckiego speca na kompa, ale miał tylko taki czytnik do wyświetlania błędów i nic się nie pokazało (alles ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Przy przyspieszaniu lekko kopci, mniej niż przed wymianą turbiny ale jednak.
Czy moę jakoś samemu coś zdiagnozować? Czy jednak dopiero w Polsce jechać na kompa.
Jaki musi być komp - nie WDS aby wykazał większość błędów, lub wyświetlił jakieś info o ładowaniu turbiny czy coś?
pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
6 lat było Palio1.2 bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem...ale nie ma tak źle!
mario_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 11:02   #38
dproject
ford::amateur
 
Avatar dproject
 
Zarejestrowany: 28-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0L Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Witam, jestem świeży w temacie Mondeo więc proszę o wyrozumiałość. Piszę tutaj bo w zasadzie nie wiem pod co się podpiąć a nie chcę zakładać kolejnego tematu.
Kupiłem nie dawno Mondeo Mk3 2.0 TDDi. Autko ma przejechane 122tyś km. Pali ładnie, generalnie powodów do narzekania nie ma. Według dokumentów przy 115tyś olej oraz wszystkie filtry zostały wymienione ale jest jedno "ale". Mianowicie przy niskich obrotach rzędu 1500-2000 bieg 2/3 lekko dodając gazu, auto jakby dostawało lekkiej czkawki. Na chwilę go przymuli a z wzrostem obrotów i prędkości przestaje. Przy 4/5 biegu lub jeździe z prędkościami 120-140kmh problemu nie ma a przyspieszanie nie stanowi problemu - miarowo, równo idzie. Na biegu jałowym też wszystko OK. Nie deptam gazu na zasadzie ON/Off żeby go nie męczyć, dwa że jest przed wymianą pasków napędowych przy silniku. Czy macie jakieś sugestie? Gdzie można szukać przyczyn. Zaraz po zakupie byłem z nim w ASO Forda na teście "WDS układu wtryskowo zapłonowego". Według "specjalistów" wszystko było OK. Nawiasem mówiąc: czy to normalne że po takim tescie wokół wtrysków jest mokro chyba od ropy? Za pomoc będę wdzięczny i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dproject jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2011, 11:11   #39
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

witam,
tak przy okazji podobnego tematu
co może byc: startuję od 1700 obrotów ( 3,4, bieg)i ciągnę do 3500 , przy 2700-2800 na ułamek sekundy sie przycina jakby nie dostawal paliwa - czy to może wtryski czy coś z pompą
auto ma przejechane 204000 km
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 16:21   #40
berek1903
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1993
Postów: 143
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

koledzy a które przewody od turbo najczesciej pękaja (bo moze mam dziure a tego niewidze),raz patrzyłem na schematy ale nic z tego niekumam który przewód do czegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
berek1903 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.