Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-11-2009, 07:48   #1
torowiec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Red face Skoki kierownicy

Witam. Mój problem jest następujący: podczas postoju, przy ruchu kierownicą w obie strony następuje jej rytmiczne przeskakiwanie, szarpanie. Problem nie występuje podczas jazdy, ani na wprost, ani przy skrętach tylko na postoju lub bardzo wolnych manewrach. Nie wiem czy cos nie tak ze wspomaganiem, czy układ kierowniczy, czy może zawieszenie? Pomóżcie jak możecie.

torowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 09:30   #2
falconDJ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: śląsk
Model: Ford Mondeo Ghia kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Skoki kierownicy

nie jestem mechanikiem i na mechanice nie znam się zbytnio ale mój ojciec podobny problem miał w swojej Fieście. Tyle, że szarpało później też podczas jazdy i to wręcz blokowało kierownicę. Po wielu kombinacjach okazało się że wystarczyło wymienić olej do wspomagania kierownicy. Nie wiem jak jest w Twoim mondku - tam to pomogło.
falconDJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 09:59   #3
torowiec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skoki kierownicy

Dzięki falconDJ. No właśnie wyczytałem taką info w niektórych postach, o kolorze płynu wspomagania itp. U mnie płyn nie za bardzo ma barwę czerwoną, a taką podobno powinien miec. Stan płynu jest ok. Autko ma zrobione 123 tyś. i nie sądzę aby był wymieniany olej od wspomagania. Ale czekam na inne podpowiedzi.
torowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 12:23   #4
torowiec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skoki kierownicy

Zauważyłem, że problem ustępuje całkowicie kiedy silnik jest już rozgrzany do temperatury roboczej. Pojawia się z powrotem przy zimnym silniku.
torowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 18:51   #5
torowiec
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Skoki kierownicy

Wymieniłem płyn wspomagania ( mimo tego, że FORD nie przewiduje, czemu? ). Problem zniknął. Ciekaw jestem na jak długo? Mam nadzieję, że na kolejne 125 tys. Pozdrawiam.
torowiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2009, 20:40   #6
piotrekak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Skoki kierownicy

Witam.
Miałem taki sam problem także zmieniłem płyn w układzie wspomagania i również problem znikną ale nie na długo. Nie pamiętam dokładnie ile czasu minęło do ponownego pojawienia się objawów ale nie trwało to zbyt długo. Mechanik, który naprawia mi auto zaproponował wymianę maglownicy (listwy kierowniczej). Ten zabieg pomógł. Myślę że możesz mieć ten sam problem w przyszłości, czego ci nie życzę bo nie jest to tania część. Niech Ci autko spisujesię jak najlepiej i oby problem nie powrócił.

Pozdrawiam.
piotrekak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.