Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2015, 10:50   #1
gawcom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2013
Model: c-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 18
Post Rozrusznik nie kręci

Witam
Wczoraj postanowiłem zrobić szybki przegląd, wymiana filtrów, wymiana oleju i przy okazji wstawiłem zaślepkę do EGR. Po skończonej robocie sprawdziłem czy wszystko działa, samochód odpalił bez problemu. Tak więc dokończyłem pracę, tj. przykręciłem osłonę silnika, założyłem górną osłonę silnika, zamknąłem klapę, opuściłem samochód z podnośnika i .... zonk, chce odpalić a tu nic. Słysze tylko pykanie przekaźnika i elektromagnesu a poza tym zero reakcji, rozrusznik nie kręci...
Pierwsza myśl, rozładowałem jakimś cudem aku, tak więc kabelki, zasilanie z drugiego samochodu ale niestety bez zmian.
Wziąłem samochód na pych, odpalił bez problemu, przejechałem się kawałek, do garażu, zgasiłem i niestety dalej nie odpala.

Znalazłem na forum kilka podobnych ale nie dokładnie takich objawów. ogólnie podejrzewam rozrusznik, będę dzisiaj go sprawdzał. No ale pytanie do Was, czy koś miał takie "cuś"? Czy może powinienem coś jeszcze sprawdzić. Jeżeli jednak rozrusznik to co? Szczotki czy coś innego?

gawcom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 14:19   #2
adam612
ford::average
 
Avatar adam612
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-07-2011
Skąd: Prudnik - OPR
Model: Focus MK3 Tytanium Kombi
Silnik: 1L (998ccm) - 125KM ecoboost
Rocznik: 2012 - Czekolada (Lunar Sky)
Postów: 107
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci

może to jednak akumulator, spróbuj wstawić inny.
Jeśli jednak nie, to może również być problem z regulatorem napięcia, o czym było już na forum nie koniecznie w dziale c-max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Kura znosząc jaja gdacze wniebogłosy. Kaczka siedzi cicho. I cały świat je jaja kurze." - Henry Ford
adam612 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 00:14   #3
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci

A może sie poprostu zawiesił ? Postukaj go delikatnie młotkiem moze odskoczy. A jak nie yo albo regeneracja albo nowy
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 10:52   #4
K@mix
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 18-01-2011
Skąd: Białe Błota/Bydgoszcz
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 400
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci

Sprawdź czy na przewodzie idącym z aku do rozrusznika jest napięcie. Miałem sytuację że przełamał się przewód w miejscu tak jakby bezpiecznika przy akumulatorze i napięcie w samochodzie całym było ale nie kręcił rozrusznikiem. Ale w sumie odpaliłeś na pych i zakładam że ładowanie było a to ten sam przewód wiec powód pewnie może być inny.
K@mix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.