Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2015, 21:57   #201
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

To zmienia postac rzeczy. Dzieki
Tak w ogole to skad u Ciebie ten pomysl? eksperymentowales, podpatrywales inne auta czy gdzies na necie juz bylo takie rozwiazanie podane?

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 21:57   #202
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

A w tym miejscu to po co dodatkowa uszczelka? Myślałem, że wklejasz tam gdzie ich brak.
A zdjęcia dołu drzwi?

Ostatnio edytowane przez p.saw ; 07-10-2015 o 21:59
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 22:02   #203
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym wklejaniem na uszczelkę filcową nie mogę sobie jakoś tego wyobrazić. Czy mógłbyś przy okazji wstawić jakieś foto. Oraz zdjęcie uszczelki w tylnych drzwiach przy słupku C.
W ogóle przydałoby się trochę zdjęć z Twojej modyfikacji. Sprawa jest dość ciekawa i widać, że Ford aby wyciszyć wnętrze w mk5 zaczął stosować dodatkowe uszczelki, czego w mk4 brakuje. Być może uda się dodatkowo wyciszyć samochód.
Zdjęcia uszczelek na tylnych drzwiach nie pokażę, to moja wariacja i nie chcę aby się całe forum śmiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Natomiast wszelkie inne są już w temacie.
Wyciszenie MK4 to kawał ciężkiej roboty, tym bardziej,że wszystkiego się uczyłem sam, czasami posiłkując się forum jak co rozebrać.
I....jest cicho, bardzo cicho tylko do pewnych szykości/obr.silnika.
Mam starą jednostkę, skrzynie 5 i po autostradzie nie słyszę nic oprócz silnika. Wygłuszyć się już bardzie nie da, chyba ,że wyciągne cały kokpit na zewnątrz.
Hałas dobiega prawdopodobnie poprzez nagrzewnice. Albo mam zrąbany silnik :-)

Bump:
Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w tym miejscu to po co dodatkowa uszczelka? Myślałem, że wklejasz tam gdzie ich brak.
To powoduje ,że dobrze zostaje dociśnięta do karoserii i mniej hałasu włazi do środka.
__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 22:11   #204
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał jarojaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia uszczelek na tylnych drzwiach nie pokażę, to moja wariacja i nie chcę aby się całe forum śmiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A ja jestem ciekaw i myślę, że jeszcze paru chętnych się znajdzie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przez zwiększoną ilość uszczelek drzwi nadal się dobrze zamykają. I jaki jest odgłos?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 22:12   #205
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

mysle ze mozna sie posilkowac tym co jest w MK5
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 22:18   #206
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To zmienia postac rzeczy. Dzieki
Tak w ogole to skad u Ciebie ten pomysl? eksperymentowales, podpatrywales inne auta czy gdzies na necie juz bylo takie rozwiazanie podane?
Nie, nigdzie nie widziałem.Wcześniej miałem Megane II Classic (sedan), tam było bardzo cicho(benzyna), później Vectre C, czym szybciej tym ciszej i kupiłem MK4 bo od zawsze się podobał ale miałem budowę domu,więc kasy na wszystko nie starczyło. Jakie było moje zdziwienie jak mondkiem wyjechałem z salonu???Ale, myśle, nowe ,trzeba trochę pojeździć i wszystko się ułoży, będzie ciszej.
Niestety nie było. I zacząłem go wyciszać, na raty ale wszystko gdzie tylko się dało.Doczytałem ,że MK3 miał problem z hałasem przy drzwiach,słabymi uszczelkami a MK4 podobnie. Zacząłem szukać odpowiednich uszczelek.Były - tylko nie czarne. Aż w końcu się udało.
A potem reszta, drzwi,podłoga,bagażnik,nadkola zewnątrz,wewnątrz,słupki B i C, klapa bagażnika no i podszybie bagażnika (sedan).Również komora silnika.

Bump:
Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy przez zwiększoną ilość uszczelek drzwi nadal się dobrze zamykają. I jaki jest odgłos?
Tak, nie mam problemu z zamykaniem, a odgłos jest bardzo przyjemny.
__________________
Pozdrawiam
Jarek

Ostatnio edytowane przez jarojaw ; 07-10-2015 o 22:20
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 15:05   #207
maar
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Robiłes jakieś pomiary przed i po uszczelce ? Masz benzynę wiec i tak masz cicho w stosunku do mojego klekota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

M
maar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 15:09   #208
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Zalezy przy jakich obrotach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie np. najbardziej meczy szum opon/powietrza. Silnik to najmniejszy problem
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2015, 17:24   #209
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał maar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiłes jakieś pomiary przed i po uszczelce ? Masz benzynę wiec i tak masz cicho w stosunku do mojego klekota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

M
Mam Focusa 1,8 TDCi i wiem jaka jest różnica w głośności ;-)
Pomiary robiłem tylko aplikacją w telefonie - ale już nie pamiętam wartości. Teraz przy okazji zrobie. Ale zaznaczam mam prawie full wygłuszony samochód.
A jak założe zimówki to jest jeszcze ciszej :-) mają 68dB
__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2015, 10:50   #210
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Wygłuszenie/wyciszenie auta wewnątrz

Cytat:
Napisał jarojaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcia uszczelek na tylnych drzwiach nie pokażę, to moja wariacja i nie chcę aby się całe forum śmiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Może jednak się skusisz i pokażesz. U mnie ostatnio coś właśnie w tylnych drzwiach słychać szumy. Oglądałem uszczelki i dobrze wyglądają.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.