Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2017, 10:08   #1
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Mam taki problem że w marcu 2017 tego roku miałem małą kolizje, spisaliśmy oświadczenie pani od razu zadzwoniła na infolinie i zgłosiła sprawę. Po upływie 12h i rozmowie telefonicznej doszliśmy do wspólnego porozumienia i spisaliśmy umowę między sobą iż pani odwołała zgłoszenie w ubezpieczalni na infolinii i przyjęła określoną kwotę jako zadośćuczynienie. Teraz mam ubezpieczenie które kończy się 4 maja, wczoraj chciałem ubezpieczyć auto i widnieje w Banku danych ubezpieczalni jako sprawca i straciłem zniżki.
W jaki szybki sposób można i czy można tak szybko wymazać się z tego banku danych bo mam na załatwienie sprawy tylko 1 dzień wtorek.

c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 10:46   #2
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Trudny temat, bo zgłoszenie było i taki ślad został w systemie. To, że ubezpieczyciel nie poniósł straty (nie było wypłaty odszkodowania), nie zmienia faktu, że do szkody doszło. Możesz co najwyżej ubezpieczycielowi przesłać mailem skan umowy, potwierdzającej wypłacenie szkody z własnej kieszeni, ale mam wątpliwości czy to odniesie skutek...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 10:59   #3
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

No właśnie, łatwo jest wnieść i wpisać sprawce ale w razie "W" trudno wypisać to są właśnie biurokracje .
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 11:14   #4
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, łatwo jest wnieść i wpisać sprawce ale w razie "W" trudno wypisać to są właśnie biurokracje .
Nie bardzo rozumiem Twoje rozgoryczenie.

Jesteś sprawcą szkody - sam fakt odstąpienia od likwidacji przez ubezpieczyciela nie zmienia faktu, że ją spowodowałeś. A to jest istotne dla ubezpieczyciela przy ocenie ryzyka.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 13:10   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem Twoje rozgoryczenie.
Jesteś sprawcą szkody - sam fakt odstąpienia od likwidacji przez ubezpieczyciela nie zmienia faktu, że ją spowodowałeś. A to jest istotne dla ubezpieczyciela przy ocenie ryzyka.
Proste spowodowałeś kolizje ubezpieczyciel musiał poszkodowanemu wypłacić kasę za naprawę więc tracisz zniżki, tu porozumieliśmy się w sprawie i firma ubezpieczeniowa nic nie straciła . Po następne chodzi mi o taki fakt iż wpisać jest łatwo sprawce do tego Banku danych ale wykreślić to już nie łaska mimo odstąpieni a od zgłoszenia szkody. Mam jakby lekkie wrażenie że przyjmujesz taką taktykę że skoro mnie biją to dobrze bo mnie to czegoś nauczy.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 14:00   #6
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Ja mysle ze Golson to ujal dobrze i nie ma w tym nic osobistego.

Ubezpieczalnia nie zabiera znizek za to, ze musieli w przeszlosci wyplacic odszkodowanie. Oni daja znizki za bezwypadkowy przebieg i odbieraja te znizki jak tylko spowodujesz wypadek.
Zauwaz ze info o bezszkodowym przebiegu (i w zwiazku z tym znizki) sie przenosza miedzy ubezpieczalniami.

Poniewaz podpisujac/przedluzajac umowe chodzi o potencjalna mozliwosc pokrywania szkod w przyszlosci, dla nich liczy sie wyliczone ryzyko a nie to czy placili za szkode czy nie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 30-04-2017 o 14:03
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 15:04   #7
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proste spowodowałeś kolizje ubezpieczyciel musiał poszkodowanemu wypłacić kasę za naprawę więc tracisz zniżki, tu porozumieliśmy się w sprawie i firma ubezpieczeniowa nic nie straciła .
Nie. Tracisz zniżki ponieważ spowodowałeś szkodę. Bez względu na to kto za tą szkodę zapłaci Ty jesteś sprawcą i TU licząc Ci kolejny raz składkę szacuje ryzyko. A ryzyko nie zalezy od tego kto był płatnikiem tylko od tego czy takie zdarzenie z Twojej winy miało faktycznie miejsce.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po następne chodzi mi o taki fakt iż wpisać jest łatwo sprawce do tego Banku danych ale wykreślić to już nie łaska mimo odstąpieni a od zgłoszenia szkody.
Fakt zgłoszenia/niezgłoszenia szkody nie ma tu nic do rzeczy. Tu kwestia idzie o to czy takie zdarzenie z Twojej winy miało miejsce. Jeżeli tak to kalkulując ryzyko TU bierze pod uwagę ile takich szkód spowodowałeś ostatnio i na tej podstawie, mocno upraszczając, ocenia sobie prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnego takiego zdarzenia.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jakby lekkie wrażenie że przyjmujesz taką taktykę że skoro mnie biją to dobrze bo mnie to czegoś nauczy.
Masz rację - to tylko wrażenie.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 20:10   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Niestety obecnie źle się porobiło. Fakt szkody i utraty zniżek niestety tak jest.

Druga sprawa to jak prowadzisz czyjeś auto, zniżki lecą i właścicielowi i kierowcy.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 06:01   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga sprawa to jak prowadzisz czyjeś auto, zniżki lecą i właścicielowi i kierowcy.
Pierwszy raz słyszę o czymś takim, by zniżki tracił kierujący. Baza danych UFG dotyczy szkodowości pojazdów, nie zaś kierujących. Co prawda trwają rozmowy na temat podwyższenia składek OC dla kierujących karanych mandatami, ale to jeszcze długa droga. Konieczny byłby nowy system i program umozliwiajacy dostęp UFG do policyjnej bazy danych kierowców, a to nie takie proste, biorąc pod uwagę ustawę o ochronie danych osobowych. Obecna baza UFG umożliwia sprawdzenie szkodowości pojazdu każdemu, ale umożliwienie sprawdzenia przez Kowalskiego ile mandatów i za co dostał Nowak, byłoby naruszeniem ustawy o ochronie danych osobowych.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2017, 07:53   #10
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Kolizja - zgłoszenie i Bank danych ubezpieczalni.

c-matix, czy ubezpieczalnia poszkodowanej kontaktowała się z Tobą w celu potwierdzenia szkody? Bo jeśli nie to jakim prawem widniejesz w systemie jako sprawca?!

To by znaczyło, że mogę narobić problemów sąsiadowi, którego nie trawię. W tym momencie znając nr rej. jego auta pobieram nr polisy z neta i zgłaszam szkodę z jego OC oczywiście nie podając swoich danych. Po 12h zadzwonię, że się dogadaliśmy, a on niech sobie to później odkręca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.