Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2010, 12:16   #1
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Witam,

Wiem, ze tematów było mnóstwo dot. braku mocy itp. ale to co udało mi się znaleźć na forum zostało "zdiagnozowane" i w niczym nie pomogło.

Otóż co ciekawe samochód jakiś czas temu stracił część mocy było to odczuwalne zwłaszcza na autostradach. Byłem w ASO, u znajomych mechaników i nikt nie potrafi zdiagnozować co się stało, a komputery diagnostyczne pokazują że wszystko pracuje prawidłowo.

Samochód po wciśnięciu gazu przyśpiesza gorzej niż Seicento 700 na LPG.
Wiem bo dzisiaj próbowałem takiego Fiata wyprzedzić na prostej drodze i musiałem dać za wygraną! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciekawostka nr. 2 - byłem w firmie regenerującej Turbosprężarki rozebrali, wyczyścili sprawdzili i zamontowali. Turbo jest w dobrym stanie i nie wymaga regeneracji czy wymiany. Układ wtryskowy sprawdzony w ASO za 250zł. Wymienili 2 uszczelniacze - wtryski działaja prawidłowo.

Samochód odpala bez problemów przy mrozie -15 stopni, nie przerywa ani nic z tych rzeczy.

Ma ktoś jakiś pomysł, co może być przyczyną ?

zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 12:38   #2
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

sprawdź czujnik doładowania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , znajduje się pod intercoolerem , sprawdź czy nie wypięta jest wtyczka lub przepływomierz powietrza [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale najważniejsze sprawź ten czujnik doładowania

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 06-12-2010 o 12:42
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 13:15   #3
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź czujnik doładowania [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , znajduje się pod intercoolerem , sprawdź czy nie wypięta jest wtyczka lub przepływomierz powietrza [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale najważniejsze sprawź ten czujnik doładowania
Już ide sprawdzić czujnik. A jest jakiś domowy sposób żeby sprawdzić przepływomierz ?
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 14:42   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź czy nie wypięta jest wtyczka lub przepływomierz powietrza
czujnik MAF jeśli jest to tylko przy turbinie o zmiennej geometrii bo przy stałej geometrii turbiny nie ma przepływomierza. jeśli jest i jest uszkodzony to powinien się zaświecić CHECK ENGINE i widać to na komputerze przy odczycie błędów.
Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdź czujnik doładowania
uszkodzenie tego czujnika (MAP) też jest widoczne na kompie

należy zacząć od wymiany filtra powietrza i wyczyszczenia (w zasadzie umycia) czujnika MAP i MAF. jeśli to nic nie da należy zainteresować się kolektorem dolotowym pod kątem nagaru w kolektorze, EGR i kanałach prowadzących do cylindrów. jeśli to nic nie da to należy zajrzeć do wydechu czy przypadkiem katalizator nie jest zapchany.

czy auto mocno kopci przy obciążonym silniku?

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-12-2010 o 14:47
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 20:48   #5
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik MAF jeśli jest to tylko przy turbinie o zmiennej geometrii bo przy stałej geometrii turbiny nie ma przepływomierza. jeśli jest i jest uszkodzony to powinien się zaświecić CHECK ENGINE i widać to na komputerze przy odczycie błędów.
uszkodzenie tego czujnika (MAP) też jest widoczne na kompie

należy zacząć od wymiany filtra powietrza i wyczyszczenia (w zasadzie umycia) czujnika MAP i MAF. jeśli to nic nie da należy zainteresować się kolektorem dolotowym pod kątem nagaru w kolektorze, EGR i kanałach prowadzących do cylindrów. jeśli to nic nie da to należy zajrzeć do wydechu czy przypadkiem katalizator nie jest zapchany.

czy auto mocno kopci przy obciążonym silniku?
Wychodzi na to że mam turbo o zmiennej geometrii. Mam przepływomierz i nigdy od 2lat jak mam auto nie świeciła się kontrolka Check Engine (z wyjątkiem przekręcenia kluczyka do pozycji zapłonu po czym gaśnie po ok. 1-2s). Czy przepływomierz jest sprawny nie wiem.

wtyczka czujnika doładowania (MAP) - sprawdziłem (jeśli jest w tym miejscu co myślę (przy intercoolerze od strony kierowcy?) to wtyczka jest wpięta. Czy sam czujnik doładowania jest sprawny tego niestety nie wiem. Żadne dziwne błędy ani kontroli mi się nie zaświecają.

Filtr powietrza i paliwa wymieniałem 1-1,5 mieś temu.

Jeśli chodzi o kopcenie to z tego co zauważyłem w światłach aut jadących za mną to widać ale nieznacznie - tylko chyba po wrzuceniu 3 biegu i wciśnięciu pedału przyśpieszenia. Jeśli to coś co się dzieje z moim autem można wogóle nazwać przyśpieszeniem.

Dzwoniłem do ASO w Rzeszowie i nie byli w stanie mi powiedzieć nic przez telefon. Zaprosili mnie na diagnostyke komputerową (95zł) lub diagnostykę w innym znaczeniu tego słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak nie bardzo "mam ochote" tam jechać z wiadomych powodów (rozkręcą co się da żeby znaleźć przyczyne a potem wystawią bardzo ładny rachunek). Chyba że już nic innego mi nie pozostanie.

I czy to możliwe, że w ASO znajdą jakieś błędy pomimo, że dzisiaj samochód był sprawdzany w 2 nieautoryzowanych serwisach (m.in. Boscha) i nie znaleziono żadnych błędów ?

Czym umyć takie czujniki MAP i MAF ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spróbuje "dobrać się" jutro do kolektora i sprawdzić czy jest bardzo zalepiony nagarem.

Może to zabrzmi dziwnie ale jak sprawdzić katalizator ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 21:12   #6
zielonyshrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2010
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Duratorq DI (115PS)
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Jakim kluczem odkręcić przepływomierz ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytam bo to chyba Torx ale nie wiem jaki nr i z tego co widzę bede musiał jutro kupic
zielonyshrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 23:29   #7
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał zielonyshrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wtyczka czujnika doładowania (MAP) - sprawdziłem (jeśli jest w tym miejscu co myślę (przy intercoolerze od strony kierowcy?) to wtyczka jest wpięta.
przy chłodnicy intercoolera ale od strony pasażera za halogenem w zderzaku, najlepszy dostęp z kanału od strony sprężarki klimy.
Cytat:
Napisał zielonyshrek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakim kluczem odkręcić przepływomierz ?
mam zestaw więc nie wiem bo zawsze coś dopasuję.

jak masz turbinę sterowaną podciśnieniem a nie elektrycznie to zanim zabierzesz się jeszcze za inne sprawy to posprawdzaj przewody podciśnienia bo mogą być przetarte i turbina nie pracuje (łopatki nie są wtedy wysterowane). najłatwiej to sprawdzić zdejmując wężyk z gruszki na turbinie. obserwując dźwignię sterującą łopatkami wychodzącą z tej gruszki. na wolnych obrotach powinna ona zmienić swoje położenie o ok.1,0-1,5 cm po zdjęciu wężyka a po założeniu z powrotem powinna powrócić na miejsce.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-12-2010 o 23:36
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 23:35   #8
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

nie zgodzę się z tym że uszkodzenie czujnika doładowania jest widoczne na kompie , ja jak miałem padnięty i na kompie nie wyskoczył żaden błąd i nie zapalił się CHECK ENGINE .
Poprostu auto jedziło jakby był to zwykły diesel bez turbo.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 23:38   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak miałem padnięty
pytanie czy był padnięty czy zapchany? uszkodzenie elektryczne powinno być widoczne bo jest przerwa w obwodzie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2010, 23:54   #10
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Brak przyśpieszenia, diagnostyka nic nie wykryła...

no raczej nikt nie zaglądał do środka , tylko został wymieniony na nowy.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.