Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2012, 01:51   #1
revla
ford::beginner
 
Avatar revla
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: lodz
Model: mk2
Silnik: 1.9 tdi 115
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie wymiana uszczelki pod głowicą

poleciala uszczelka, i mam pytanie odnosnie kosztu wymiany ( sredni koszt ani u pana kazia ani w serwisie,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiedzmy u dobrego cenionego mechanika, zakladajac ze to tylko uszczelka a nie peknieta glowica. dodam ze to auy, a slyszalem ze z wymiana uszczelki (pomijajac walnieta glowice) wiaze sie sporo innych problemow. mieszkam na stale w angli i zastanawiam sie czy sie brac za to czy lepiej pozbyc auta.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 13-06-2012 o 23:42 Powód: Poprawa literówek w temacie
revla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 08:19   #2
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Re: wymiana uszczeli pod glowica

Ok.2500pln z częściami.

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 14-06-2012 o 20:48 Powód: nie cytujemy całych postów
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 11:43   #3
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

a czemu tak drogo mu wyceniasz?
z góry zakładasz, że będziesz planował głowice ?
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 14:05   #4
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 14:15   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.
otóż to! no niech i 700 zł w silnikach PD.
przyłożyć liniał krawędziowy do głowicy i jak jest równa nie psujcie sobie głowicy - nie planować!
Niech tylko wprawne oko obada ją pod kątem pęknięć, jak są poważne wątpliwości to tylko rentgen prawdę powie.
Często mechanicy rozpędzają się niepotrzebnie i zaczyna się, planowanie a potem trzeba i zawory dotrzeć, no to przy okazji prowadnice i gumki.

Tak na marginesie znam mechaników, którzy za wymianę pierścieni i panewek w silniku 1.9 tdi za robociznę biorą 500-600 złotych, oczywiście plus części. (Białopole woj. lubelskie) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 10-06-2012 o 14:24 Powód: dodałem jedno zdanie
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 17:13   #6
revla
ford::beginner
 
Avatar revla
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: lodz
Model: mk2
Silnik: 1.9 tdi 115
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

troche optymizmu sie pojawiloGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
revla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 19:22   #7
kacyk87
ford::average
 
Avatar kacyk87
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: ropczyce
Model: Ford galaxy
Silnik: 1,9 tdi 115km/150km
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

koszt naprawy glowicy
robota mechanika 400 a 500 zl
uszczelka głowicy 100zl
uszczelka kolektora ssacy wydech 40
olej + filtr 170 zł
płyn do chłodnic 45 zl
koszt regeneracji głowicy 350 zl pasuje zrobić auto nie nowe
simering wałka rozrządu 15zl
koszt 1120zl
i pasowało by rozrząd zmienić 700zl
kacyk87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 22:08   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

Cytat:
Napisał kacyk87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt regeneracji głowicy 350 zl pasuje zrobić auto nie nowe

i pasowało by rozrząd zmienić 700zl

a wg mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robić głowice jeśli tam nic się nie dzieje nie ma potrzeby, chyba że klient sobie życzy.
po co rozrząd zmienić?
Można jeśłi do planowanej wymiany zostało kilkanaście tys., to zależy ile km rocznie robi auto, ponieważ jeśli te 10 tys będzie robiło 2 lata to po co zmieniać.

Twoim rozumowaniem (bez urazy Kolego) to przy okazji i pompę wody zmienić i olej bo mógł się płyn chłodniczy dostać, i wszystkie filtry..
a jak pompki na wierzchu to profilaktycznie je uszczelnię..
Olej zmieniam to i wymienię imbusik napędy pompy.

Ale chwila czemu mam mieć tylko górę dobrą -kurka przebieg duży, jak już miskę zdjąłem do wymiany imbusika pompy to zajrzę do panewek i wymienię oraz przy okazji pierścienie wymienię. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 03:09   #9
revla
ford::beginner
 
Avatar revla
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: lodz
Model: mk2
Silnik: 1.9 tdi 115
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: wymiana uszczeli pod glowica

nie no panowie, kolega Kacyk bardzo sesownie sie wypowiedzial, dzieki i pozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
revla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2012, 16:24   #10
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Re: Odp: wymiana uszczeli pod glowica

Cytat:
Napisał krzysiekwitula Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja za wymianę głowicy na używaną, planowanie, nowe szklanki, prowadnice itp zapłaciłem 1800 zł. Sama wymiana uszczelki powinna się zamknąć w 500 zł z uszczelką bez planowania. Na planowanie trzeba 100 zł dorzucić.
Nie wiem gdzie robicie samochody. Ja przed wymianą szukałem w wielu miejscach na terenie stolicy i za 1800 pln to nierealne. Mam zrobione u gościa który na codzień pracuje w VW i wiem ,że zrobił to bardzo dobrze.
W Diagtroniku cena to ok. 4000pln. Wchodzi w to wymiana hydrauliki, planowanie, nowy olej, plyn chlodniczy, nowe sruby, uszczelka itd.. Jak dlamnie cena masakra ale oni wszystko na oryginalnych czesciach.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.