Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2010, 20:13   #101
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Panowie pozwolę sobie nieco odkopać temat bo i mnie to zaczęło dotyczyć. Mianowicie mam do was pytanie, czy po zaślepieniu tego króćca na który nałożony jest wężyk podciśnieniowy klapki nadal będą pracowały ?, mogę tak śmigać nie ryzykując że coś mi wpadnie do cylindra ? ,czy to wystarczy cz pozostaje mi wywalenie ich z kolektora?

Drugie pytanie czy po odłączeniu cięgna to cięgno od klapek ma być w dolnej pozycji czy w górnej ?

Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 23:23   #102
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

powinno byc w gornej pozycji, calkiem otwarte, jak dasz je do samego dolu bedziesz slyszal nadal klapki. tego czy po ich odpieciu mozesz smigac bez problemu i bez obaw nikt ci nie zagwarantuje
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 07:11   #103
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Wiem że nikt mi tego nie zagwarantuje ale myśląc logicznie klapki wtedy chyba nie pracują tak ?, więc jeśli nie pracują to nic nie wyrabiają a jeśli nie wyrabiają to nie mają się jak urwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A tak wogóle to znane są wam wśród użytkowników forum przypadki gdzie takie klapki się oderwały i narobiły bałaganu ?, lub może jest ktoś na forum kto śmiga z odłączonymi już jakiś dłuższy czas ?.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 23:08   #104
lazaj007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Marki
Model: Edge SEL
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

witajcie, przybieram sie aby jutro zrobic porzadek z klapkami.
W zwiazku z tym mam do Was pytanie, kanal bedzie niezbedny czy obede sie bez niego?
Co prawda mam kanal, ale boje sie ze przy wjezdzaniu do garazu (podpiwniczenie) urwe zderzak.
Jak mowicie, warto wogole sie za to zabierac bez wjezdzania na kanal?
lazaj007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 07:31   #105
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Ja kolego zrobiłem to bez kanału i się udało, przygotuj tylko dobry zestaw kluczy, na pewno przyda się klucz "fikuśny" nr 10-nasadowy (coś jak na załączonym obrazku-proszę się nie smiać!) Najlepiej kup wyjściowy klucz prosty a sam go sobie wygniesz jak będzie Ci pasował.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg klucz.JPG (3.9 KB, 114 wyświetleń)
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 07:47   #106
lazaj007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Marki
Model: Edge SEL
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

kluczy w domu mam pelno, mlotek i imadlo tez mam wiec nie ma problemu ze zrobieniem fikusnego kluczyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki za info
lazaj007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 15:26   #107
lazaj007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Marki
Model: Edge SEL
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

koledzy, mam duzy problem, okrecilem wszystkie sruby, uwolnilem przewody a nie da sie wyciagnac kolektora. od gory puszcza a od dolu cos trzyma, srube wykrecilem na pewno, wiazke tez odcielem, co to moze byc? prosze o szybka porade bo mam auto rozbebeszone
lazaj007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 18:33   #108
lazaj007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Marki
Model: Edge SEL
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

uff, udalo sie wyjac i wlozyc, teraz czeka mnie skrecenie tego wszystkiego oraz podlaczenie kabelkow.
Co prawda po rozkreceniu okazalo sie ze pret trzymajacy klapki jest w calkiem niezlym stanie to i tak go wywalilem i klapki, poniewaz 2 klapki sie wyrobily i porobily ladne wyzlobienia w kolektorze. Na sama mysl ze mial bym to jeszcze raz rozbierac przeszly mnie dreszcze, dlatego wlasnie usunelem te nieszczesne klapki.

Niestety dzisiaj juz nie dokoncze dziela "dewastacji" kolektora ze wzgledu na padajacy grad, ale moze macie jakies rady na temat wkrecenia srubek w miejsca z ktorych uprzednio bylo trzeba sie niezle nagimnastykowac aby je wykrecic?

pozdrawiam
lazaj007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 18:51   #109
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Kolego a jaki masz przebieg auta ?, mocno już klepały klapki ?

Co do zmontowania to chyba nic innego nie wymyślisz jak jakąś giętką końcówka do śrub oraz malutki magnesik który przytrzyma śrubę przy próbie wkładania jej na miejsce.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2010, 19:03   #110
lazaj007
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Marki
Model: Edge SEL
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 54
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

przebieg 160 tysi, magnesika uzywalem przy odkrecaniu, zeby gdzies nie wpadly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no coz, czyli trzeba jak by po omacku szukac teraz otworow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a klapki jakos mocno strasznie nie klepaly ale bylo je slychac a po zdjeciu wezyka byla cisza idealna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gdybym wczesniej wiedzial ze pret jest prawie nie zniszczony to odpuscil bym sobie ta parogodzinna meczarnie i poprostu zaslepil wezyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lazaj007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.