Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2008, 18:14   #1
mirpos1981
ford::average
 
Avatar mirpos1981
 
Zarejestrowany: 27-09-2008
Skąd: Lądek Zdrój / Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 84
Domyślnie [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Witam wszystkich :fcp1

ostatnio zdobylem "Sam naprawiam...." i zaczynam grzebac tu i tam :fcp12

zastanawia mnie działanie silniczka wolnych obrotów, bo gdy odpale zimny silnik, to linka sie w ogóle nie naciąga (chyba ze to chodzi o naciagniecie o 1 mm :fcp5 ) i obroty mam zawsze na takim samym poziomie, czy to ciepły czy zimny silnik. zawsze tak w polowie miedzy kreska a 1000 i nie zauwazam widocznej zmiany w czasie jezdzenia.

ale gdy przegazuje silnik to ta linka jednak sie naciaga i powoli znmiejsza obroty do normalnych, ale tez nie plynnie, bo w pewnym momencie ( 1100 - 1200 obrotów) zwalnia a czasami sie na chwilke nawet zatrzyma :fcp5
czy to znaczy ze pora wyczyscic silniczek, czy moze na nowy wymienic??

ostatnio tez poluzowała sie srubka "kontrująca" na regulacji obrotówi. i jak silnik sobie klekotał to ta srubka sobie latała po całej długości tej całej srubki regulujacej. moze wtedy cos sie przestawilo, bo penwe dlugo tak jezdzilem bo nie zauwazylem :fcp5 bo wlasciwie obroty na jałowym podchodzily prawie do 1000, to wczoraj sobie troche skrecilem tak ze teraz jest tak mniej wiecej blizej tej pierwszej kreski na obrotomierzu.

Z góry dziekuje za pomoc :fcp29

mirpos1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 20:37   #2
kbartecki
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Żory
Model: MK2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Mam podobny problem. Rano... okolo 5 stopni C...otwieram maske i zagladam na linke od "ssania" gdzie w tym czasie droga osoba odpala mi samochod. Linka ani drgnie. Obroty zaraz po odpaleniu nieco ponizej 1k na kompletnie zimnym silniku. No to wyczytalem na forum ze wspomaga to tez obroty silnika na jałowym podczas uzywania klimy. No to dup mu klime...linka ani drgnie a obroty dalej na niecale 1k. Klimasz oczywiscie chodzi, a raczej chłodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czy ciepły czy zimny silniczek obroty takie same a linka w tym samym miejscu. Jak jej pomoge palcem to wyraznie silnik ma wyższe obroty i znacznie lepiej wtedy odpala, bo bez pomocy trzeba krecic ze 3/4 sekundy zeby załapał. Sam silniczek jakies odgłosy z siebie wydaje ale na doslownie sekunde. Linka w pancerzu luźna i zaczepiona do całego mechanizmu. W sobote mam zamiar sie zabrac za czyszczenie silniczka, ale czy to napewno jest jego wina? na co mozna by przy okazji zwrocic uwage?
kbartecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2008, 22:22   #3
jm71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2008
Model: mondeo mk2
Silnik: 1,8td
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Witam, ja u siebie zmieniłem nawet silniczek ,ale mam dalej takie same objawy :fcp11
jm71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 07:40   #4
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Witam,
miałem to samo w swoim mondku tzn. czy klima włączona czy nie obroty zawsze w jednym miejscu czyli na poziomie ok. 850 czyszczenie silniczka rozwiązało problem w 100% linka na pompie wtryskowej ma się ruszać w znacznym zakresie. Możesz naciągnąć tą dźwignie palcem do oporu i w takim zakresie ona powinna pracować. Silniczek może wydawać dźwięki ale może nie pracować. Powodem może być najprostrze zaśniedziała kostka na kabelkach przy silniczku, wyrobiona ośka wewnątrz albo poprostu zabrudzony. Na początek proponuje rozebrać i porządnie wyczyścić. Powinno pomóc. Ta linka powinna cały czas pracować na tzn. na zimnym jak i na ciepłym silniku. Na forum są opisy jak wyczyścić oraz ewentualnie jak dorobić ośkę.


Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 11:31   #5
kbartecki
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Żory
Model: MK2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 3
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Cały czas chce sie zabrac za to czyszczenie ale nie mam dostepu do kanału. Ciekawe czy nie dało by sie do niego dostac po odkreceniu akumulatora ale sie troche boje tej adaptacji komputerka :/
kbartecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 11:49   #6
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

odkręcenie i wyciągnięcie akumulatora nic Ci nie da bo i tak podstawa aku będzie blokowała dojście. Kanału tez specjalnie nie potrzeba wystarczy się położyć pod zderzakiem z lewej strony i dojście będzie. do odkręcenia będą 2 labo 3 śrubki nie pamiętam już dokładnie ale idzie to zrobić bez kanału.


Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:44   #7
mirpos1981
ford::average
 
Avatar mirpos1981
 
Zarejestrowany: 27-09-2008
Skąd: Lądek Zdrój / Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 84
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

dempsej, a 850 obrotów to w ktorym miejscu masz wskazówke obrotomierza?? sprawdzałes to jakos na komputerze ?? bo podobno zalecane obroty biegu jałowego to 820 - 850 obr/min.
mirpos1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:53   #8
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [mk2] 1,8 td silniczek wolnych obrotow do czyszczenia ??

Witam,
te obroty to tak na oko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wskazówka stoi na biegu jałowym pomiędzy trzecią a czwartą kreską na cyferblacie bliżej czwartej czyli bliżej 1000 obr. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba jasno napisałem hehe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na zimnym silniku po odpaleniu rano stoją na poziomie ok. 1200 po złapaniu temperatury przez silnik wracają na poziom 850.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.