Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2013, 11:20   #1
xflyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Galaxy 1.9TDI 150kM (wolf)
Skrzynia: automat

Witam.
Przed wyjazdem profilaktycznie wszystko przeglądnięte, rozrząd ma 200km, nowe oponki z przodu, przegląd zawieszenia zrobiony (Końcówki, drążki, sworznie przejechane po wymianie około 1000km), autko zapakowałem, jeszcze na bagażnik na haku dwa rowery i w drogę 350 km do morza. Po jakiś 50km przy przyśpieszaniu poczułem drgania, już od tamtej pory oczywiście delikatne dodawanie gazu, przy stałej prędkości nic się nie dzieje, podejrzewam wewnętrzny przegub ???? możliwe że dopiero jak auto obciążone to się zaczęło objawiać??
Druga rzecz jakby wcześniejszego problemu było mało, to po około 150km jazdy jak zaczęła się szybsza jazda, zapiszczała kontrolka od stanu płynu, od razu stres podwójny, zatrzymałem się w zbiorniczku ledwo na dnie, odkręciłem korek zabulgotało i stan podniósł się do kreski między min a max, dalej w drodze oczywiście nie dawało mi to spokoju więc zacząłem bawić się ogrzewaniem i na przód przy niskich obrotach nie leciało gorące powietrze na tył z kolei tak, dodam że temperatura silnika idealnie 90stopni, po przyjeździe na drugi dzień sprawdziłem stan płynu i jest poniżej minimum. Więc załamka że uszczelka.
W piątek albo w sobotę wyjeżdżam i trochę mam stresa, pytanie czy przy takich objawach jak moje jeździliście długo zanim była naprawa ?? Wiem że każdy przypadek jest inny, ale w jakiś sposób chcę sie pocieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez xflyx ; 28-08-2013 o 11:22
xflyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 11:33   #2
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Odkręć korek na zimnym silniku. Jak się podniesie stan i będzie duży syyk to bankowo uszczelka.
Jak długo z tym możesz jeździć, to sam sobie odpowiedz. W obciążonym aucie z objawami uszkodzonej UPG ja bym daleko się nie wybierał.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 13:33   #3
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Cytat:
Napisał xflyx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Galaxy 1.9TDI 150kM (wolf)

W piątek albo w sobotę wyjeżdżam i trochę mam stresa, pytanie czy przy takich objawach jak moje jeździliście długo zanim była naprawa ?? Wiem że każdy przypadek jest inny, ale w jakiś sposób chcę sie pocieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do mechanika czujnik w zbiorniczek wyrównawczy i będziesz wszystko wiedział...nie ma się co załamywać czy pocieszać-trzeba wiedzieć chłodne fakty...szkoda silnika na domysły
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 08:28   #4
xflyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Cytat:
Napisał trojaczkileg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkręć korek na zimnym silniku. Jak się podniesie stan i będzie duży syyk to bankowo uszczelka.
...
w takim razie nie bankowo uszczelka bo nie syknęło ani poziom się nie podniósł, a tak jeszcze zapytam, problemowe jest odpowietrzenie układu jak jest to ogrzewanie też z tyłu ?? bo gdzieś wyczytałem nie wiem czy dobrze że ilość płynu powinna być 7 litrów, a z tego co kojarzę to po wymianie rozrządu wlali mi ponad 5, może jeszcze nie odpowietrzony ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo przed wymianą rozrządu było ok.

Ostatnio edytowane przez xflyx ; 29-08-2013 o 14:12
xflyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 17:23   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

układ długo sie odpowietrza, ale robi to sam.
możesz też stanąć na stromym wzniesieniu - tył niżej i potrzymaj go na obrotach.

jeśłi są akcje z ciśnieniem w ukł,. podnoszeniem płynu to sprawdzaj, po odpowietrzeniu czy to nie UPG.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 18:37   #6
xflyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

to by też mogło tłumaczyć objawy które wystąpiły u mnie, bo w sumie przejechane na nowym rozrządzie 550 km, i od tamtej pory dolałem może około litr płynu.
A jak już wcześniej wspomniałem rano odkręciłem korek i nic nie syknęło i płyn się nie podniósł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez xflyx ; 29-08-2013 o 18:40
xflyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 22:37   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Na cienkim wężyku do zbiorniczka na płyn jest zaworek,tak około 10 cm od zbioniczka w stronę silnika, Jeśli jest on przytkany, to cięzko odpowietrzyc układ chłodzenia. Sprawdź w zbiorniczku czy na wolnych obrotach sdilnika przelewa ci się płyn.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 15:40   #8
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Stawiam na zapowietrzony układ. Panowie którzy wymieniali rozrząd nie popisali się , nie odpowietrzając dokładnie układu chłodzenia .
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 22:40   #9
xflyx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2013
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

Witam,
napiszę tylko że przyczyną była uszczelka pod głowicą, czyli nie ma się co łudzić przy takich objawach tylko zrzucać głowicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prawie miesiąc jazdy po naprawie i płyn w normie.
xflyx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2013, 21:51   #10
mawerikk2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: WLKP
Model: mondeo MK3/ galaxy MK2
Silnik: 2,0 130KM / 1,9TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: Ubywający płyn i wibracje, wszystko w drodze na urlop :(

witajcie. ja kupiłem galaxy które trochę dymiło,trochę pojeździłem i przy przyśpieszaniu zaczynał dymić konkretnie, komputer podał lanie jednego wtrysku, po regenerce i przepaleniu go trochę przestał tak dymić, ale przy zakupie było mało płynu wiec dolałem trochę pod max, po odebraniu auta od mechanika i przepaleniu zerknąłem na płyn i było go ponad stan,płyn ok spuściłem co urosło , autko jeszcze minimalnie dymi ale nic wielkiego. obawiam sie ze to też może być uszczelka jak to mogę jeszcze inaczej sprawdzić. podobno jak jest problem z uszczelką to na wolnych obrotach nie zagrzeje nam nawiew, czy to prawda?

Ostatnio edytowane przez mawerikk2 ; 21-11-2013 o 21:53
mawerikk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.