Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2006, 15:16   #1
markwrc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Czy z moim Focusem jest coś nie tak?

Czesc.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Próbowałem znaleźć informacje, ktorych szukam juz w istniejących tematach. Nie udało mi sie to w 100%, dlatego pozwolilem sobie załozyć nowy temat.

Mam Focusa 1,8 TDDI przebieg 172 000km rocznik 1999. Auto było sprowadzone z Niemiec przez mojego poprzednika ze stanem licznika 130 000km w 2004 roku. Kupiłem je w 2005 roku ze stanem 151 000km, tak więc przez 9 miesiecy przejechałem 21000km bez żadnych problemów. Ale mam kilka wątpliwości:

1. Auto mocno kopci przy wysokich obrtach (3500 i więcej). Oleju nie bierze, spala tez dość mało (średnie spalanie na poziomie 5,5-5,7l - do pracy mam 48km w jedną strone i większość to trasa) Czy to normalne przy tym przebiegu i co moze być tego przyczyną?

2. Na tylnych drzwiach od wewnętrznej strony (krawędzie) mocno atakuje rdza. Czy to tez norma 6-7 letnich fordów? Jak długi jest okres gwarancji na perforację blach i czy on w moim przypadku obowiązuje?

3. Niemiła sprawa to taka, że przednia szyba pękła sobie od tak w prawym dolnym rogu i pęknięcie idzie do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zamierzam wymienić wadliwe oszklenie mojego auta, ale mam obawy że sytuacja może sie powtórzyć (jak wiadomo ogrzewana przednia szyba nie jest tania).

4. Przy jakim przebiegu trzeba uciekać z tym autem?

CZekam na Wasze opinie i porady.
Pozdrawiam

markwrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2006, 16:11   #2
ERKA
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2004
Postów: 119
Domyślnie

Wybrałeś bardzo dobre auto
ad 1. to jest standard, jest to diesel, przyczyną może być brudny zawór EGR, skoro pozostałe parametry są ok (nie bierze oleju, pali w normie, etc.) to bym się tym nieprzejmował, choć przyczyn kopcenia może być kilka

ad 2. standard dla tego rocznika. Gwarancja na perforację to 12 lat, ale trzeba robić regularne przeglądy nadwozia. Jest tego tak dużo, że różnie to bywa z reklamacją tej usterki w ASO Ford

ad 3. no cóż pozostaje wymiana, jeżeli przejeździłeś już 21 kkm to co się przejmować.
Wymień szybę w jakimś dobrym zakładzie co Ci da gwarancję (np. JAAN połowa kosztów co w ASO a jakość i gwarancja)

ad 4. to już zależy od ciebie, jak będziesz dbał o to auto i co Ci los przyniesie
ERKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2006, 16:14   #3
kamilwrc1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2006
Skąd: Grodzisk Maz.
Postów: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał markwrc
Auto mocno kopci przy wysokich obrtach (3500 i więcej). Oleju nie bierze, spala tez dość mało (średnie spalanie na poziomie 5,5-5,7l - do pracy mam 48km w jedną strone i większość to trasa) Czy to normalne przy tym przebiegu i co moze być tego przyczyną?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sorki za skan, ale robiony byl na szybko.
kamilwrc1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2006, 16:19   #4
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

szybe mozna ubezpieczyc i jakbym mial wstawic grzana za 800 (bo pewnie tyle bedzie nawet poza serwisem) to na 100% bym ja ubezpieczyl a koszt ubezpieczenia jest z tego co kiedys gdzies czytalem niewielki a przy wymianie akurat dostaniesz fakture na jej wartosc wiec moze to przemysl i sprawdz. chociaz focus jest chyba zbyt mlody,zeby mu blachy sie oslabily i szyba sama miala pekac ale zawsze istnieje ryzyko rozbicia latajacym kamieniem czy lodem z naczepy tira....
pozdrawiam
maciek
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2006, 09:41   #5
markwrc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie

Dzięki za posty,

Rozumiem, że jak nie mam tych przeglądów na blache to reklamacja w moim przypadku będzie odrzucona.


pozdrawiam
markwrc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2006, 10:12   #6
robertno
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-08-2005
Skąd: Radom
Postów: 31
Domyślnie

Jeżeli chodzi o gwarancję to nie koniecznie masz już po niej. Ponieważ w rocznikach 98 -2000 nie było zapisu że musisz koniecznie robić przeglądy nadwozia więc możesz się upierać a najlepiej to skontaktuj się z ford polska i niech zajmą stanowisko. Ja nie mam takich przeglądów a gwarancję mam ważną. W mojej książce gwarancyjnej nie ma takiej rubryki dotyczacej przeglądów nadwozia.
__________________
Robertno
Ford Focus 2,0 sedan GHIA
robertno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2006, 18:44   #7
ERKA
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2004
Postów: 119
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertno
Jeżeli chodzi o gwarancję to nie koniecznie masz już po niej. Ponieważ w rocznikach 98 -2000 nie było zapisu że musisz koniecznie robić przeglądy nadwozia więc możesz się upierać a najlepiej to skontaktuj się z ford polska i niech zajmą stanowisko. Ja nie mam takich przeglądów a gwarancję mam ważną. W mojej książce gwarancyjnej nie ma takiej rubryki dotyczacej przeglądów nadwozia.
Masz rację, ale wtedy z reguły trzeba mieć przeglądy okresowe regularnie robione.
Nie mówię, że sprawa stracona, ale większość serwisów robi już z tym problemy.
ERKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2006, 09:09   #8
RafalK.
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2006
Postów: 1
Domyślnie

odp. na ostatni pkt: moj znajomy ma 400tys inic szczegolnego sie nie dzieje
RafalK. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2006, 06:57   #9
jessica169b
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2005
Skąd: Wuppertal
Postów: 15
Domyślnie

Do 1. pszyczyna moze byc zawör EGR, najprostszy sposub to sprawdzic - wez kawalek blachy z puszki po coli i po poluzowaniu srubeg z EGR zaworu wsun pomiedzy i pszykrec. Zawör EGR steruje dodadkowe dojscie spalin, jezeli jest blad w sterowaniu tego zaworu, to ma za malo tlenu do spalanie i dymi oras maly spyd mocy. Jezeli po tym sie poprawi to zostaw ta blaszke, Czujniki tego nie rozpoznaja.
jessica169b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.